Strona główna - Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy. - Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy. http://www.kawerna.pl Mon, 26 Jun 2017 19:04:22 +0200 Joomla! - Open Source Content Management pl-pl Garść szczegółów o Judge Dredd: Mega-City One http://www.kawerna.pl/aktualnosci/seriale/item/16854-garsc-szczegolow-o-judge-dredd-mega-city-one.html http://www.kawerna.pl/aktualnosci/seriale/item/16854-garsc-szczegolow-o-judge-dredd-mega-city-one.html

dredd info top

Serial przygotowuje brytyjskie studio Rebellion, a kilka nowych informacji o projekcie zdradził fanom Dredda prezes wytwórni, Jason Kingsley.

Jak na razie nie wykluczono udziału w serialu Karla Urbana. Czego więc możemy się spodziewać po „Judge Dredd: Mega-City One”?

- Interesujące byłoby zgłębienie obecnych w komiksowym pierwowzorze wątków dark fantasy. Nasz serial połączy makabrę, szaleństwo i lekkość. Przecież Mega-City One to w końcu gigantyczne miejsce z milionami historii do opowiedzenia. Serialowa forma opowieści ułatwia przybliżenie historii miasta i jego mieszkańców. Ciężko byłoby zmieścić to wszystko w dwugodzinnym filmie. – zapowiedział Kingsley.

Jason Kingsley dodał jednak, że na chwilę obecną projekt znajduje się na bardzo wczesnym etapie rozwoju, więc na premierę przyjdzie nam poczekać co najmniej dwa lata. Akcja serialu będzie toczyć się w tytułowej metropolii przyszłości, a jego bohaterami będą Sędziowie-policjanci będący zarazem sędziami, ławą przysięgłych i katami.

dredd plakat

]]>
dorotkareba@gmail.com (Dorota Ręba) Seriale Sat, 24 Jun 2017 17:05:53 +0200
Czekają nas konflikty na pokładzie Discovery http://www.kawerna.pl/aktualnosci/seriale/item/16853-czekaja-nas-konflikty-na-pokladzie-discovery.html http://www.kawerna.pl/aktualnosci/seriale/item/16853-czekaja-nas-konflikty-na-pokladzie-discovery.html

star trek discovery topp

Już tej jesieni na antenie CBS zobaczymy nowy serial rozgrywający się w ramach uniwersum „Star Trek” – „Star Trek: Discovery”. Show złamie jedną z głównych zasad twórcy „Star Treka” Gene’a Roddenberry’ego.

Przez lata scenarzyści „Star Treka” musieli unikać przedstawiania konfliktów między oficerami Gwiezdnej Floty i przedstawiania tych bohaterów w złym świetle, a to wszystko by przedstawić wizje utopijnej przyszłości wykreowaną przez Roddenberry’ego.

Showrunnerzy serialu, Aaron Harberts i Gretchen J. Berg, zapowiedzieli, że „Star Trek: Discovery” odejdzie od tego modelu:

- Chcemy przedstawiać skomplikowane historie, z wyrazistymi postaciami, bohaterami, którzy mają zdecydowane poglądy i osobiste pasje. Wszyscy ludzie popełniają błędy, w przyszłości to również się nie zmieni. Przyszłość również przyniesie konflikty. – podkreśla Harberts.

Nie ulegnie jednak zmianie protokół Gwiezdnej Floty:

- Zasady funkcjonowania Starfleet nie zmienią się. Jednak choć jesteśmy ludzcy i obcy pod wielorakimi względami, to z pewnością nikt z nas nie jest doskonały. – dodaje Berg.

„Star Trek: Discovery” będzie się różnił od swoich poprzedników pod jeszcze jednym względem – będzie mieć ciągłą formę. To znaczy, że wątki i opowieści nie będą zamknięte w pojedynczych odcinkach.

Premiera „Star Trek: Discovery” została zaplanowana przez CBS na 24 września.

]]>
dorotkareba@gmail.com (Dorota Ręba) Seriale Sat, 24 Jun 2017 17:04:03 +0200
Zdjęcia z planu Mission: Impossible 6 http://www.kawerna.pl/aktualnosci/filmy/item/16852-zdjecia-z-planu-mission-impossible-6.html http://www.kawerna.pl/aktualnosci/filmy/item/16852-zdjecia-z-planu-mission-impossible-6.html

Mission Impossible 6 top1

Reżyser i scenarzysta szóstej odsłony franczyzy „Mission: Impossible”, Christopher McQuarrie, podzielił się z fanami nowymi fotografiami z planu. Możecie je zobaczyć poniżej.

W filmie w roli głównej ponownie pojawi się Tom Cruise (Ethan Hunt), a także Rebecca Ferguson w roli Ilsy Faust, powraca także Michelle Monaghan jako żona agenta, Julia Meade. Swój udział w „Mission: Impossible 6” potwierdziły również Vanessa Kirby i Angela Bassett.

Ponadto w filmie zagrają Henry Cavill, Simon Pegg (Benji Dunn), Alec Baldwin (Alan Hunley), Ving Rhames (Luther Stickell) oraz Sean Harris (Solomon Lane). Premierę „Mission: Impossible 6” zaplanowano na 27 lipca 2018 roku.

...

Post udostępniony przez Christopher McQuarrie (@christophermcquarrie)

...

Post udostępniony przez Christopher McQuarrie (@christophermcquarrie)

]]>
dorotkareba@gmail.com (Dorota Ręba) Filmy Sat, 24 Jun 2017 15:57:43 +0200
Tommy Lee Jones dołącza do obsady Ad Astra http://www.kawerna.pl/aktualnosci/filmy/item/16851-tommy-lee-jones-dolacza-do-obsady-ad-astra.html http://www.kawerna.pl/aktualnosci/filmy/item/16851-tommy-lee-jones-dolacza-do-obsady-ad-astra.html

Brad Pitt and Tommy Lee Jones Ad Astra

Aktor będzie partnerować na ekranie Bradowi Pittowi w filmie „Ad Astra” Jamesa Graya („Zaginione miasto Z”, „Imigrantka”, „Ślepy tor”).

„Ad Astra” to planowany od dłuższego czasu projekt Jamesa Graya, który przedstawi nam historię cierpiącego na łagodną odmianę autyzmu kosmicznego inżyniera Roya McBride (Brad Pitt). Dwie dekady wcześniej ojciec głównego bohatera (Tommy Lee Jones) wyruszył na Neptuna z misją odnalezienia śladów inteligentnego życia. Teraz Roy decyduje się wyruszyć w poszukiwaniu odpowiedzi o losie ojca i przyczyn niepowodzenia jego misji.

Prace na planie „Ad Astra” mają rozpocząć się we wrześniu.

]]>
dorotkareba@gmail.com (Dorota Ręba) Filmy Sat, 24 Jun 2017 15:56:19 +0200
Nightflyers zmierza na mały ekran http://www.kawerna.pl/aktualnosci/seriale/item/16850-nightflyers-zmierza-na-maly-ekran.html http://www.kawerna.pl/aktualnosci/seriale/item/16850-nightflyers-zmierza-na-maly-ekran.html

Nightflyers top

Stacja SyFy dała zielone światło na realizację pilotowego odcinka serialu „Nightflyers” na podstawie książki George'a R.R. Martina.

Autorem scenariusza jest Jeff Buhler („Nocny pociąg z mięsem”). Serial inspirowany będzie fabułą pierwowzoru książkowego Martina oraz filmową ekranizacją z 1987 roku („Nocni najeźdźcy” Roberta Collectora).

Wydarzenia przedstawione w serialu będą rozgrywać się w przyszłości, gdy Ziemia będzie stać w obliczu całkowitej zagłady. Załoga statku kosmicznego Nightflyer wyruszy na obrzeża Układu Słonecznego, by zbadać tajemniczy sygnał pochodzący prawdopodobnie od starożytnej rasy obcych. Ośmiu naukowców i jeden telepata staną jednak w obliczu niezwykłych i przerażających wydarzeń na statku i zaczną się wzajemnie podejrzewać o najgorsze intencje.

Jak na razie nie wiadomo kiedy możemy się spodziewać premiery show, ani kogo zobaczymy w obsadzie.

 

]]>
dorotkareba@gmail.com (Dorota Ręba) Seriale Sat, 24 Jun 2017 15:53:56 +0200
Kinowa ofensywa DC: cztery filmy rocznie! http://www.kawerna.pl/aktualnosci/filmy/item/16849-kinowa-ofensywa-dc-cztery-filmy-rocznie.html http://www.kawerna.pl/aktualnosci/filmy/item/16849-kinowa-ofensywa-dc-cztery-filmy-rocznie.html

dc cinematic universe top

Warner Bros. pod zmienionym kierownictwem zapowiada ostrożniejszą politykę budżetową, ale jest jedna sfera, w której studio nie zamierza się ograniczać. Jest to kinowe uniwersum DC Comics. Umberto Gonzalez w jednym z ostatnich wywiadów zasugerował, że wytwórnia planuje wprowadzać do kin 3-4 filmy DC rocznie!

W najnowszym odcinku Heroic Insider Umberto Gonzalez zdradził, że Warner Bros. w ciągu najbliższych czterech lat ma zamiar pobić komiksową konkurencję. Jeżeli słowa Gonzaleza się potwierdzą, to już niebawem możemy spodziewać się oficjalnych potwierdzeń ze strony wytwórni.

Jak na razie oficjalnie ogłoszono następujące widowiska:
„Aquaman” – premiera grudzień 2018 roku
„Shazam!” – premiera kwiecień 2019 roku
„Cyborg” – premiera kwiecień 2020 roku
„Green Lantern Corps” – premiera lipiec 2020 roku
„Justice League Dark” – obecnie bez reżysera
„The Flash” – obecnie bez reżysera
„Justice League Part 2” – obecnie bez reżysera 
„The Batman” – reżyser Matt Reeves, pierwotnie planowana premiera to 2018 rok
„Suicide Squad 2” – obecnie bez reżysera
„Gotham City Sirens” – reżyser David Ayer
„Black Adam” – gwiazdą będzie Dwayne Johnson
„Nightwing” – reżyser Chris McKay
„Batgirl” – reżyser Joss Whedon
„Wonder Woman 2” – obecnie bez reżysera, ale prawdopodobnie film zostanie powierzony Patty Jenkins
„Man of Steel 2” – bez oficjalnej zapowiedzi

]]>
dorotkareba@gmail.com (Dorota Ręba) Filmy Sat, 24 Jun 2017 15:50:40 +0200
Komiksowe zapowiedzi Egmontu na sierpień http://www.kawerna.pl/aktualnosci/komiks/item/16848-komiksowe-zapowiedzi-egmontu-na-sierpien.html http://www.kawerna.pl/aktualnosci/komiks/item/16848-komiksowe-zapowiedzi-egmontu-na-sierpien.html

klub swiata komiksu egmont top

Klub Świata Komiksu poinformował o harmonogramie wydawania powieści graficznych na miesiąc sierpień. Startuje seria „Odrodzenie” w ramach linii DC Deluxe, fani Człowieka ze Stali będą mieli możliwość zakupu „Superman: Ostatnie dni Supermana”, nie zabraknie również propozycji dla wielbicieli Batmana i ostatniego tomu „Skalpa” od Vertigo.

„Skalp”, tom 5 – Premiera 2.08.2017, oprawa twarda, 252 strony, cena 89,99zł.

skalp 5 0 072

Seria Nowe DC Comics, „Batman – Epilog”, tom 10 – Premiera 2.08.2017, oprawa twarda, 120 stron, cena 59,99zł.

batman 10 epilog normal

Seria Odrodzenie, „Superman: Ostatnie dni Supermana” – Premiera 17.08.2017, oprawa miękka ze skrzydełkami, 204 strony, cena 59,99zł.

superman ostatnie dni 72

Seria DC Deluxe, „Uniwersum DC: Odrodzenie” – Premiera 17.08.2017, oprawa twarda z obwolutą, 104 strony, cena 69,99zł.

DC odrodzenie 0 072

Źródło: swiatkomiksu.pl

]]>
dorotkareba@gmail.com (Dorota Ręba) Komiksy Sat, 24 Jun 2017 14:46:29 +0200
Kulisy prac nad Valerian i Miasto Tysiąca Planet (wideo) http://www.kawerna.pl/aktualnosci/filmy/item/16847-kulisy-prac-nad-valerian-i-miasto-tysiaca-planet-wideo.html http://www.kawerna.pl/aktualnosci/filmy/item/16847-kulisy-prac-nad-valerian-i-miasto-tysiaca-planet-wideo.html

Valerian i Miasto Tysiąca Planet top

Najnowsze dzieło Luca Bessona, będące spełnieniem jego marzeń, będziemy mogli zobaczyć już w sierpniu. Tymczasem w sieci zaprezentowano materiał zakulisowy, w którym reżyser opowiada o wieloletnich przygotowaniach do pracy na planie filmowym i zdradza co nieco o bohaterach produkcji.

„Valerian i Miasto Tysiąca Planet” to – szczycąca się jednym z rekordowych w historii kina budżetem – adaptacja bestselerowego komiksu Pierre’a Christina i Jean-Claude’a Mezieresa, który również pojawił się na planie filmowym i przyznał, że nie spodziewał się, że jogo komiks zostanie kiedyś zekranizowany.

W obsadzie filmu wystąpią sławy ze świata kina, muzyki i modelingu, m.in.: Cara Delevingne, Dane DeHaan, Rihanna, Rutger Hauer, Herbie Hancock, Ethan Hawke, John Goodman i Clive Owen.

Opis dystrybutora:

Valerian (Dane DeHaan) i Laurelina (Cara Delevingne) to kosmiczni agenci, odpowiedzialni za utrzymanie porządku na terytoriach zamieszkałych przez ludzi. Podczas misji w Mieście Tysiąca Planet – kulturowym i politycznym centrum galaktyki – przyjdzie im zmierzyć się ze złowrogą siłą, która zagraża bezpieczeństwu całego wszechświata.

Światowa premiera „Valerian i Miasto Tysiąca Planet” 1 lipca, a w polskich kinach film zobaczymy 4 sierpnia.

]]>
dorotkareba@gmail.com (Dorota Ręba) Filmy Sat, 24 Jun 2017 11:24:33 +0200
Mark Ruffalo i Robert Downey Jr. na planie Infinity War http://www.kawerna.pl/aktualnosci/filmy/item/16846-mark-ruffalo-i-robert-downey-jr-na-planie-infinity-war.html http://www.kawerna.pl/aktualnosci/filmy/item/16846-mark-ruffalo-i-robert-downey-jr-na-planie-infinity-war.html

hulki iron man top

Aktorzy pracują obecnie nad kolejnym widowiskiem Marvela, zapowiedzianym na maj przyszłego roku „Avengers: Infinity War”. Panowie znaleźli jednak chwilę by zrobić sobie wspólne selfie, które możecie zobaczyć poniżej! Mark Ruffalo zamieścił je na swoim Instagramie.

 

Avengers: Infinity War” i jego kontynuacja mają stanowić zamknięcie wszystkich trzech faz MCU. Obsada aktorska jest zdecydowanie godna uwagi: Robert Downey Jr., Chris Evans, Chris Hemsworth, Elizabeth Olsen, Sebastian Stan, Scarlett Johansson, Chris Pratt, Zoe Saldana, Benedict Cumberbatch, Pom Klementieff, Tom Holland, Peter Dinklage, Paul Bettany, Samuel L. Jackson, Dave Bautista, Bradley Cooper, Vin Diesel, Benedict Wong, Mark Ruffalo, Jeremy Renner, Brie Larson i Josh Brolin.

Premiera „Avengers: Infinity War” 4 maja przyszłego roku.

#nationalselfie day. Science Bros Style. With the inimitable @robertdowneyjr

Post udostępniony przez Mark Ruffalo (@markruffalo)

]]>
dorotkareba@gmail.com (Dorota Ręba) Filmy Sat, 24 Jun 2017 11:21:41 +0200
Zobaczcie ilustracje do najnowszej książki Andrzeja Pilipiuka http://www.kawerna.pl/aktualnosci/ksiazki/item/16845-zobaczcie-ilustracje-do-najnowszej-ksiazki-andrzeja-pilipiuka.html http://www.kawerna.pl/aktualnosci/ksiazki/item/16845-zobaczcie-ilustracje-do-najnowszej-ksiazki-andrzeja-pilipiuka.html

PILIPIUK WilczeLeze okładka top

„Wilcze leże” pojawi się w księgarniach w przyszłym tygodniu, a u nas już teraz możecie obejrzeć galerię ilustracji do dziewiątej antologii Andrzeja Pilipiuka.

„Wilcze leże” zadebiutuje 28 czerwca nakładem Fabryki Słów, poniżej oficjalny opis:

Od A jak Anubis do W jak wilkołactwo.
Zanurz się w świat opowieści, w których granica między tym co realne a tym co fikcyjne niebezpiecznie się zaciera…
W życiu Roberta Storma nadchodzi wielka zmiana. Gdy na horyzoncie pojawi się dziewczyna, która ma szanse zostać kobietą jego życia, Robert pozna smak porażki i narazi się wpływowym przeciwnikom. A jedynym wyjściem będzie ucieczka…
Doktor Skórzewski znów zetknie się z pytaniami bez odpowiedzi i stanie twarzą w twarz z faktami, których nie sposób ogarnąć rozumem…
Zaś we Wrocławiu pewna pochodząca z Breslau mumia przysporzy inspektorowi Pawłowi Nowakowi sporo kłopotów.
Umość się wygodnie w Wilczym Leżu i oczekuj niespodziewanego.

PILIPIUK WilczeLeze okładka Kopia

drugieWakacje 02

 

księgaUchylonych Wrót 02

 

lalka 02

 

listZwysokichGór 03

 

promienieX 05

 

relikwiarz 02

 

samobójstwoNaMaślicach 02

 

wilczeLeże 02

ilustracje Black Gear 

Źródło: informacja prasowa

]]>
dorotkareba@gmail.com (Dorota Ręba) Książki Fri, 23 Jun 2017 18:56:58 +0200