Strona główna - Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy. - Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy. http://www.kawerna.pl Thu, 19 Jul 2018 21:05:34 +0200 Joomla! - Open Source Content Management pl-pl Immersja – fragment powieści do poczytania http://www.kawerna.pl/aktualnosci/ksiazki/item/19432-immersja-fragment-powiesci-do-poczytania.html http://www.kawerna.pl/aktualnosci/ksiazki/item/19432-immersja-fragment-powiesci-do-poczytania.html

immersja 1200x455 fragment1

Czy ludzki umysł jest w stanie bezbłędnie odróżnić rzeczywistość od fikcji? Uroboros szykuje na 1 sierpnia premierę powieści autorstwa Ericka Pola pt. „Immersja”. Jednak już dziś możecie zapoznać się z jej fragmentem!

Oficjalny opis powieści „Immersja”:

Czy ludzki umysł jest w stanie bezbłędnie odróżnić rzeczywistość od fikcji?

Niedaleka przyszłość, czas sztucznych inteligencji. Ben, pracownik instytutu badawczego, bierze udział w eksperymencie naukowym, dzięki któremu jego umysł wkroczy w świat Fajstos, 1627 lat p.n.e. System AIAM, do którego zostały wprowadzone dane archeologiczne, tworzy świat, jaki istniał wiele lat temu na Krecie. Dla Bena ma to być niczym udział w doskonałej grze komputerowej, w której będzie mógł badać przeszłość wszystkimi zmysłami, a zdarzenia będą się toczyć w interakcji wirtualnego świata z nim jako uczestnikiem gry.

Tymczasem do gry wkraczają kolejni uczestnicy: wybitna sportsmenka Arnike, zaproszona przez instytut, wysłannik wojska John, agentka Kiri Nakai oraz wirtualni turyści, wśród których jest Luigi Badson, jeden z najbardziej wpływowych ludzi na świecie, wcześniej hierarcha, później likwidator majątku kościelnego.

Idylliczny, wydawałoby się, świat rozsypuje się jak domek z kart, gdy wybucha wulkan na wyspie Thera (obecnie Santoryn). Dotychczasowe zasady, którymi kierowała się społeczność, zaczynają tracić swą moc, a do głosu dochodzą przemoc oraz strach…

Immersja cover

„Immersja” (premiera 01.08.2018)


– Nieprawda! – krzyknął Ben przerażonym głosem.

Wyraz bólu pojawił się na jego twarzy.

– Spytajcie Wilczycę – wyszeptał. – Ona, ona…

Oddychał ciężko. Czuł się skrępowany. Zrobił wysiłek, jakby chciał zerwać pęta. Zacisnął zęby. Trzymali go za ramiona.

– Ben, Ben! – Usłyszał znajomy głos. Zmarszczył brwi. Nie mógł sobie przypomnieć, czyj to głos. Był związany. Wyciągali go z ciemnej jamy. Słońce raziło przez zamknięte powieki. Znowu próbował się wyrwać.

– Otwórz oczy! – rozkazał ktoś głosem nieznoszącym sprzeciwu. – Ben! Otwórz oczy!
Poczuł głaskanie po twarzy. Próbował się odsunąć. Wstrzymał oddech i zacisnął usta. Zaczął się dusić. Otworzył szeroko oczy. Światło. Złapał oddech. Zobaczył zaniepokojoną znajomą twarz. Jasno. Pokój. Jego umysł pracował w pośpiechu. Wreszcie ją rozpoznał.

– Pola – wyszeptał.

– Tak, to tylko sen – uspokoiła go i opadła na łóżko. Przyglądała mu się, siedząc obok z podkulonymi nogami. Ben jeszcze oddychał głęboko. Uśmiechnął się do niej łagodnie, ale nie odpowiedziała tym samym. Z zamyśloną miną wstała z łóżka.

– Fotel – powiedziała.

Lewitujące siedzisko wysunęło się z wnęki w ścianie i przybliżyło do niej. Usiadła, podciągając nogi i chwytając je za kolana. Oparła się i odchyliła głowę do tyłu, kładąc ją na oparcie. Położyła dłoń na panelu sterującym. Zewnętrzna ściana pokoju zaczęła tracić swoją barwę, okazując się całkowicie przezroczystą szybą zbudowaną z wielokrotnie przewyższających wytrzymałość szkła nanowarstw cyreksu.

Pola zapatrzyła się w dal. Ben już całkiem rozbudzony uniósł się na łokciu. Pogoda była przepiękna o tej wczesnej godzinie. Patrzył w zadumie przez ścianę na parę połyskujących w słońcu wielofunkcyjnych autonomicznych cyberwież w kształcie wysmukłych piramid. Mieszkał w takiej wieży. Cyberwieża miała swoją energię, wodę, komunikację, sieć handlową, centrum nauki, sieć punktów regeneracji organizmu oraz wymiany tkanek i narządów. Kilkadziesiąt tysięcy ludzi funkcjonowało bez przerwy w tej strukturze, często widząc tylko jej wnętrze. Ben miał szczęście. To mieszkanie z p r a w d z i w y m widokiem n a r z e c z y w i s t e otoczenie dużo go kosztowało, ale kochał przestrzeń i naturę. Nie wszyscy to rozumieli w epoce zaawansowanej cyberkultury.

– To zaczyna być niepokojące – odezwała się Pola. – Może powinieneś porozmawiać z psychologiem projektu. Mam wrażenie, że ta wirtualna rzeczywistość zbyt mocno cię wciąga.

– Nieee – odpowiedział Ben. – To tylko sen. Wiesz, że byłem specjalnie przygotowywany. Potrafię odróżnić rzeczywistość od wirtualnego świata. Zresztą przecież jesteśmy dziećmi globalnej cyberkultury. Na co dzień posługujemy się siecią, wirtualnością prawie wszędzie. Bez niej trudno sobie wyobrazić dzisiejsze życie. Wirtualna rzeczywistość jest tylko narzędziem, instrumentem, materiałem…

– Kim jest Wilczyca? Opowiedz – wtrąciła Pola, patrząc na daleki krajobraz.

– To tylko postać z projektu. Z bajki o starożytnej kulturze egejskiej. Jest tam postać dowódczyni strażniczek miasta. Przynajmniej taką stworzył IAM.

– Ale ona ciągle ci się śni. To nie pierwszy raz.

– Chyba nie jesteś zazdrosna o postać z gry?

– Nie wiem, co o tym myśleć. To nie jest zwykła gra. Dzięki konsoli jesteś tam jak gdyby obecny ciałem. Angażujesz się psychicznie.

– Nie przesadzaj. To jest tylko gra. To wszystko nie istnieje i nie ma wpływu na nasze życie.

– Tego bym nie powiedziała. Pamiętasz drona? A szperanie w moich danych w całkowicie prywatnym wirtualnym zakątku?

– To się później nie powtórzyło. To może nie mieć związku z projektem.

– Nie powtórzyło się, bo już nie ma takiej potrzeby. Stałeś się osobą medialną. Już nie ma tajemnicy.

– O czym ty mówisz? Jaką osobą medialną? Przecież nie było żadnych wywiadów.

– Uuuch… – Pola wypuściła powietrze z płuc. – Ben, gdzie ty żyjesz? Byłam pewna, że omawiacie to ze Stanem.

– O co chodzi, do licha? Nic nie rozumiem. Mów.

– Teraz to ja nic nie rozumiem. Sam widzisz, że nie masz czasu na życie w realu i nie wiesz, co się dzieje. Sam zobacz. Ekran Trzy – powiedziała Pola.

Immersja okl

Źródło: informacja prasowa

]]>
dorotkareba@gmail.com (Dorota Ręba) Książki Thu, 19 Jul 2018 19:59:15 +0200
Pierwszy zwiastun Operacji Overlord http://www.kawerna.pl/aktualnosci/filmy/item/19431-pierwszy-zwiastun-operacji-overlord.html http://www.kawerna.pl/aktualnosci/filmy/item/19431-pierwszy-zwiastun-operacji-overlord.html

 operacja top

„Operacja Overlord” to horror w reżyserii Juliusa Avery’ego. Zobaczcie z jakimi wrogimi siłami przyjdzie się zmierzyć oddziałowi amerykańskich żołnierzy w Normandii. Produkcja powstała we współpracy Paramount Pictures i studia J.J. Abramsa, Bad Robot.

Scenariusz napisali Billy Ray i Mark L. Smith, a w obsadzie pojawią się m.in. Wyatt Russell, Bokeem Woodbine, Pilou Asbæk, Iain De Caestecker, Jacob Anderson, Hélène Cardona, John Magaro, Jovan Adepo, Éva Magyar oraz Dominic Applewhite.

Premiera 26 października.

]]>
dorotkareba@gmail.com (Dorota Ręba) Filmy Thu, 19 Jul 2018 19:57:28 +0200
Halloween na Comic-Conie http://www.kawerna.pl/aktualnosci/filmy/item/19430-halloween-na-comic-conie.html http://www.kawerna.pl/aktualnosci/filmy/item/19430-halloween-na-comic-conie.html

 Halloween top

Twórcy horroru „Halloween” przygotowali specjalnie na San Diego Comic-Con nowy plakat promocyjny produkcji. Zobaczcie powrót roli Michaela Myersa!

Film będzie kontynuacją klasyka Johna Carpentera z 1978 roku, a jego akcja rozgrywać się będzie 20 lat po wydarzeniach ukazanych w oryginale. W obsadzie powraca Jamie Lee Curtis, a stanowisko producenta wykonawczego zajął sam Carpenter! W roli Michaela Myersa zobaczymy nikogo innego, jak Nicka Castle’a. Obok nich w „Halloween” Greena pojawią się Judy Greer, Miles Robbins, Virginia Gardner, Will Patton, Toby Huss oraz Christopher Allen Nelson.

„Halloween” w reżyserii Davida Gordona Greena zadebiutuje w kinach 19 października.

]]>
dorotkareba@gmail.com (Dorota Ręba) Filmy Thu, 19 Jul 2018 19:55:39 +0200
DCEU: z kim zmierzy się Batman i Legion samobójców? http://www.kawerna.pl/aktualnosci/filmy/item/19429-dceu-z-kim-zmierzy-sie-batman-i-legion-samobojcow.html http://www.kawerna.pl/aktualnosci/filmy/item/19429-dceu-z-kim-zmierzy-sie-batman-i-legion-samobojcow.html

batman top

W mediach pojawiły się nowe pogłoski dotyczące widowisk od Warner Bros. Pictures i DC Films. Z nieoficjalnych informacji możemy dowiedzieć się z kim będą musieli walczyć Mroczny rycerz w „The Batman” i drużyna antybohaterów DC w sequelu „Legionu samobójców”.

Z wcześniejszych pogłosek o „The Batman” wynikało, że Mściciel z Gotham będzie musiał zmierzyć się Oswaldem Cobblepotem, jednak teraz dowiedzieliśmy się, że Pingwin nie będzie głównym i jedynym przeciwnikiem Batmana. Większym problemem okaże się bowiem Trybunał Sów, składający się z członków najpotężniejszych rodów Gotham, którzy rządzili miastem. Mieli oni na swoje usługi Talonów, płatni zabójcy.

Natomiast Legion samobójców w kontynuacji swoich kinowych przygód będzie musiał stawić czoła Amazo – androidowi, który potrafi zawłaszczać moce innych osób, by samemu z nich korzystać.

amazo injustice ii 2

 

amazo

]]>
dorotkareba@gmail.com (Dorota Ręba) Filmy Thu, 19 Jul 2018 19:53:00 +0200
Oficjalny zwiastun Titans http://www.kawerna.pl/aktualnosci/seriale/item/19428-oficjalny-zwiastun-titans.html http://www.kawerna.pl/aktualnosci/seriale/item/19428-oficjalny-zwiastun-titans.html

 Brenton Thwaites Robin Titan top

Studio DC udostępniło w sieci pierwszą oficjalną zapowiedź serialu „Titans”, który zadebiutuje na DC Universe, nowotworzonej platformie streamingowej.

Serial „Titans” będzie aktorską odsłoną animacji „Młodzi Tytani” i pierwszą oryginalną produkcją, dostępną na VOD DC. Fabuła projektu skupi się na grupie młodych ludzi, którzy już niebawem będą mogli nazywać się superbohaterami. Młodzież pochodząca z całego świata ma stworzyć zgraną ekipę pod przewodnictwem Dicka Graysona.

W obsadzie serii Brenton Thwaites (Dick Grayson) zagra u boku Anny Diop (Starfire), Teagan Croft (Raven), Lindsey Gort (Amy Rohrbach), Alan Ritchson (Hawk), Ryan Potter (Beast Boy) oraz Minka Kelly (Dove). Tak prezentuje się oficjalny opis serialu:

Dick Grayson i Rachel Roth – dziewczyna opętana przez tajemniczą mroczną siłę – znajdują się samym środku wojny, przez którą Piekło może zstąpić na Ziemię. Do tej dwójki dołączy impulsywna Starfire oraz milusiński Beast Boy. Wspólnie stworzą nietypową rodzinę i drużynę superbohaterów.

]]>
dorotkareba@gmail.com (Dorota Ręba) Seriale Thu, 19 Jul 2018 19:49:16 +0200
Nowe oblicze Robin Hooda? http://www.kawerna.pl/aktualnosci/filmy/item/19426-nowe-oblicze-robin-hooda.html http://www.kawerna.pl/aktualnosci/filmy/item/19426-nowe-oblicze-robin-hooda.html

 hood top

Wytwórnia Lionsgate udostępniła w sieci nowy zwiastun widowiska „Robin Hood: Początek” . Taron Egerton wciela się w tytułową postać. Czy gwiazda „Kingsman” sprawdzi się w roli jednego z najsłynniejszych banitów?

Reżyserią „Robin Hood: Początek” zajął się Otto Bathurst („Czarne lustro”, „Peaky Blinders”, „System sprawiedliwości”) na podstawie scenariusza autorstwa Joby’ego Harolda.

Obok Tarona Egertona (w roli głównej) na ekranie pojawią się także Jamie Foxx (Mały John), Eve Hewson (Lady Marian), Jamie Dornan (Szkarłatny Will) oraz Ben Mendelsohn jako główny złoczyńca, szeryf z Nottingham. Premiera została zaplanowana na 21 listopada 2018 roku.

Oficjalny opis:

Zaprawiony w bojach podczas wypraw krzyżowych Robin z Loxley powraca w rodzinne strony, gdzie odkrywa, że jego zamek został splądrowany, a ziemie skonfiskowane przez chciwego Szeryfa z Nottingham. Co gorsza, ukochana Robina - piękna Marion, dając wiarę fałszywej wieści o jego śmierci, poślubiła innego mężczyznę. Żądny zemsty i sprawiedliwości Robin postanawia stanąć w obronie uciśnionych mieszkańców Nottingham. Jego kompanem i nauczycielem staje się dawny wróg Mały John. Już wkrótce w mieście pojawia się tajemniczy wojownik w saraceńskim kapturze, który obiera bogatym i rozdaje biednym. Szybko okaże się jednak, że okoliczności wymagają działań na większą skalę, bowiem Szeryf wraz z kościelnymi dostojnikami planują zdradę, która może zagrozić całemu królestwu. Robin musi więc zgromadzić siły zdolne do otwartej walki z regularną armią.

hood p

 

hood p1

]]>
dorotkareba@gmail.com (Dorota Ręba) Filmy Wed, 18 Jul 2018 20:40:52 +0200
Powstanie 2. sezon Manhunt http://www.kawerna.pl/aktualnosci/seriale/item/19425-powstanie-2-sezon-manhunt.html http://www.kawerna.pl/aktualnosci/seriale/item/19425-powstanie-2-sezon-manhunt.html

manhunt top Kopia

Studio Lionsgate Television ogłosiło, że znalazło wytwórnię, która zajmie się realizacją kolejnych sezonów „Manhunt”.

„Manhunt” został stworzony jako serial-antologia, w którym każdy sezon miał przedstawiać historię polowania na groźnego przestępcę. W pierwszym sezonie mogliśmy zobaczyć historię pościgu za Unabomberem.

„Manhunt: Unabomber” był dużym sukcesem stacji Discovery, jednak jej włodarze zmienili strategię programową i serial nie doczekał się kontynuacji. Nowym sezonem dla Charter Communications zajmą się John Goldwyn i Andrew Sodroski. Wiadomo, że zobacyzmy w nim historię ujęcia Erica Rudolpha, który zyskał medialny przydomek Olympic Park Bomber (atak bombowy zorganizował podczas Igrzysk Olimpijskich w Atlancie w 1996 roku). FBI ścigało go przez 5 lat, a został ujęty przypadkowo 31 maja 2003 roku w Murphy w Północnej Karolinie, kiedy lokalny policjant zauważył, jak Rudolph grzebie w śmietniku.

manhunt p

]]>
dorotkareba@gmail.com (Dorota Ręba) Seriale Wed, 18 Jul 2018 20:38:57 +0200
Nowa zapowiedź Iron Sky The Coming Race http://www.kawerna.pl/aktualnosci/filmy/item/19424-nowa-zapowiedz-iron-sky-the-coming-race.html http://www.kawerna.pl/aktualnosci/filmy/item/19424-nowa-zapowiedz-iron-sky-the-coming-race.html

 iron sky top

Twórcy kontynuacji „Iron Sky” zaprezentowali w sieci tease rowy zwiastun swojej produkcji. Czekacie na „Iron Sky The Coming Race”?

Za film odpowiedzialne jest studio AED, a zdjęcia powstawały niedaleko Antwerpii w Belgii. Post-produkcja została rozłożona pomiędzy Finlandię i Niemcy. Efektami specjalnymi zajmie się niemieckie studio Pixomondo (zdobywca Oscara), a muzykę skomponuje słoweńska grupę Laibach. Reżyserią zajął się Timo Vuorensola, który wspólnie z Dalanem Mussonem napisał także scenariusz filmu.

Produkcja „Iron Sky: The Coming Race” została sfinansowana m.in. przez crowdfunding - na platformie IndieGoGo zebrano niemal 625.000$ (ponad 2 mln zł!). Projekt wsparło ponad 7 tysięcy fanów z 75 krajów.

W sequelu powrócą Julia Dietze (Renate Richter), Stephanie Paul (prezydent USA) oraz Udo Kier (Wolfgang Kortzfleisch), a nowymi twarzami są: Jukka Hilden, Stephanie Paul, Tero Kaukomaa, Guido Baechler, Tom Green i Kari Ketonen, który pojawi się w roli…Władimira Putina.

Widowisko ma swoją premierę 16 stycznia 2109 roku.

iron sky p

]]>
dorotkareba@gmail.com (Dorota Ręba) Filmy Wed, 18 Jul 2018 20:36:52 +0200
Netflix ogłasza ekranizacje komiksów Marka Millara http://www.kawerna.pl/aktualnosci/seriale/item/19423-netflix-oglasza-ekranizacje-komiksow-marka-millara.html http://www.kawerna.pl/aktualnosci/seriale/item/19423-netflix-oglasza-ekranizacje-komiksow-marka-millara.html

 

Platforma już wcześniej nawiązała współpracę z autorem komiksowych pierwowzorów "Kick-Assa" i "Kingsman". Dziś poznaliśmy tytuły pięciu powieści graficznych, które doczekają się ekranizacji – filmowych i serialowych.

jupiters legacy top

Netflix pracuje nad serialami na podstawie „American Jesus” i „Jupiter's Legacy”, trzy pozostałe komiksy zostaną zaadaptowane na filmy fabularne.

"American Jesus" - będzie serialem hiszpańsko-angielskim i przedstawi losy współczesnego 12-latka, który nagle dowiaduje się, że jest…Jezusem Chrystusem. Chrystus ponownie zstąpił na Ziemię, by zakończyć konflikt rozpoczęty wieki wcześniej. Serialem zajmą się Everardo Gout („Banshee), który dodatkowo zajmie się reżyserią , oraz Leopoldo Gout ("Gra o wszystko").

american j

Kolejnym serialem Netflixa zostanie "Jupiter's Legacy". Komiks ten to wielopokoleniowa opowieść o superbohaterach - przedstawia losy pierwszych herosów, którzy uzyskali niezwykłe moce w latach 30-tych XX wieku. Obecnie cieszą się powszechnym szacunkiem i są strażnikami planety. Jednak ich dzieci, także obdarzone mocami, mają w życiu wiele problemów, których źródło leży w tym, że nieustannie przebywają w cieniu sławnych rodziców.

jupiters legacy c

Showrunnerem został Steven S. DeKnight ("Pacific Rim: Rebelia"), który wspólnie z Lorenzo di Bonaventurą i Danem McDermottem będzie też pełnił funkcję producenta wykonawczego całości.

Główny bohater filmu „Huck” to prosty i porządny obywatel małego miasteczka, który pomaga swoim sąsiadom i reszcie mieszkańców wykorzystując swoje niezwykłe moce W zamian, wszyscy dochowują jego tajemnicy. Kiedy jednak świadkiem jego mocy staje się pewien przyjezdny i nagłaśnia sprawę Hucka w mediach, to wszyscy mogą zapomnieć o spokojnym życiu. Scenariusz napisze Ted Melfi ("Ukryte działania"), a producentami zostali Neal H. Moritz i Toby Jaffe.

Huck comics Image Millar h2

Ekranizacją komiksu „Empress” zajmą się Lindsey Beer, która napisze scenariusz oraz Joe Roth i Jeff Kirschenbaum, którzy zajmą stanowiska producentów. Główną bohaterką filmu będzie królowa Emporii, żona okrutnego galaktycznego dyktatora, króla Moraxa. Kobieta w końcu ucieka z dworu dyktatora razem z dziećmi i jest zmuszona ukrywać się przed armiami Moraxa. Na żadnej planecie nie jest bezpieczna przed wpływami złego małżonka.

empress c

Natomiast „Sharkey The Bounty Hunter” przedstawi przygody kosmicznego łowcy nagród, który przemierza galaktykę w furgonetce lodziarza przerobionej na statek. Towarzyszy mu wieloletni partner. Wspólnie wybierają nowy cel: jedną z najgrubszych ryb, za którą nagroda może ustawić ich do końca życia. Scenariusz filmu ma napisać Michael Bacall ("Scott Pilgrim kontra świat").

]]>
dorotkareba@gmail.com (Dorota Ręba) Seriale Wed, 18 Jul 2018 20:32:10 +0200
James Gunn zajmie się ekranizacją Bloodborne? http://www.kawerna.pl/aktualnosci/filmy/item/19422-james-gunn-zajmie-sie-ekranizacja-bloodborne.html http://www.kawerna.pl/aktualnosci/filmy/item/19422-james-gunn-zajmie-sie-ekranizacja-bloodborne.html

bloodborne top

Media obiegła pogłoska (dość wiarygodna) za sprawą zdjęcia zamieszczonego na Instagramie reżysera „Strażników Galaktyki”.

Widnieje na nim bowiem „runa” i krwistą czcionką napisano miejsce i datę panelu wytwórni Sony na San Diego Comic-Con 2018 (konwent startuje już jutro!). Gunn zapowiedział, że jego najnowszy projekt zostanie oficjalnie przedstawiony właśnie podczas tej imprezy, podczas panelu Sony.

„Bloodborne” to tytuł od zespołu From Software, znanego m.in. z serii wymagających gier RPG akcji – „Dark Souls”. Gra jest klimatyczną i brutalną produkcją z gatunku RPG. Bloodborne przenosi nas do XIX-wiecznego, wiktoriańskiego miasteczka Yharnam, które nawiedziła tajemnicza plaga, zamieniając mieszkańców w krwiożercze i bezwzględne bestie. Oczywiście zadaniem gracza jest wybicie kolejnych wrogów, odnalezienie właściwej drogi oraz odkrycie źródła zarazy.

#SDCC.

Post udostępniony przez James Gunn (@jamesgunn)

]]>
dorotkareba@gmail.com (Dorota Ręba) Filmy Wed, 18 Jul 2018 20:30:28 +0200