Strona główna - Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy. - Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy. http://www.kawerna.pl Wed, 17 Jan 2018 01:53:22 +0100 Joomla! - Open Source Content Management pl-pl Liga bez granic? (wideo) http://www.kawerna.pl/aktualnosci/filmy/item/18206-liga-bez-granic-wideo.html http://www.kawerna.pl/aktualnosci/filmy/item/18206-liga-bez-granic-wideo.html

trololo

W Internecie pojawiło się interesujące wideo, w którym fani komiksowych widowisk superbohaterskich połączyli zwiastun „Ligi Sprawiedliwości” z „Avengers: Infinity War”. Zobaczcie co wyszło z takiego zestawienia!

„Liga Sprawiedliwości” niestety nie spełniła oczekiwań ani Warner Bros. Pictures i DC Films, ani fanów DCEU, którzy mają żal do twórców o niewykorzystany potencjał ulubionych bohaterów. Dlatego też obraz nie poradził sobie zbyt dobrze w box office. Z kolei Marvel i każda jego nowa produkcja to istna kura znosząca złote jajka. Co by się stało, gdyby połączyć te dwa „wrogie” uniwersa?

Migawkę takiego połączenia możecie zobaczyć poniżej, w wideo przygotowanym przez Live Breathe Media:

 

]]>
dorotkareba@gmail.com (Dorota Ręba) Filmy Tue, 16 Jan 2018 21:55:44 +0100
Marvel Animation skasuje trzy animowane seriale? http://www.kawerna.pl/aktualnosci/seriale/item/18205-marvel-animation-skasuje-trzy-animowane-seriale.html http://www.kawerna.pl/aktualnosci/seriale/item/18205-marvel-animation-skasuje-trzy-animowane-seriale.html

marvelanimowany

Z pogłosek jakie pojawiły się ostatnio w mediach wynika, że Marvel Animation ma zamiar skasować trzy seriale. Chodzi o „Guardians of the Galaxy”, „Spider-Man” oraz „Avengers Assemble”.

Powyższe animacje stanowią rozszerzenie i czerpią inspiracje z kinowego uniwersum Marvela. Jak donoszą autorzy bloga The Tomb of the Cartoon Monkey Skeleton, powołując się na rozmowy z pracownikami ekip odpowiedzialnych za stworzenie tych serii, produkcja animacji zostanie wkrótce wstrzymana. Członkowie poszczególnych ekip otrzymują wypowiedzenia, a praca nad zakończeniem seriali zakończy się w najbliższych miesiącach.

Informacje te wypłynęły niedługo po tym, jak Marvel ogłosił swój kolejny projekt: animowany film „Marvel Rising”. Ma on przedstawić przygody zupełnie nowej drużyny bohaterów - Squirrel Girl, Quake oraz Ghost Spider (wcześniej Spider-Gwen). Czy to początek nowej strategii Marvel Animation? Być może studio postanowiło, wzorując się na konkurencji – DC Comics, stworzyć uniwersum pełnometrażowych animacji.

]]>
dorotkareba@gmail.com (Dorota Ręba) Seriale Tue, 16 Jan 2018 21:54:13 +0100
Infinity War w nowej zapowiedzi http://www.kawerna.pl/aktualnosci/filmy/item/18204-infinity-war-w-nowej-zapowiedzi.html http://www.kawerna.pl/aktualnosci/filmy/item/18204-infinity-war-w-nowej-zapowiedzi.html

avengersbezgranic

Marvel Studios zaprezentowało w sieci kolejny zwiastun, wyczekiwanego przez fanów na całym świecie widowiska, „Avengers: Infinity War” („Avengers: Wojna bez granic”). Zobaczcie materiał poniżej!

„Avengers: Infinity War” i jego kontynuacja mają stanowić zamknięcie wszystkich trzech faz MCU. Obsada aktorska jest zdecydowanie godna uwagi: Robert Downey Jr., Chris Evans, Chris Hemsworth, Elizabeth Olsen, Sebastian Stan, Scarlett Johansson, Chris Pratt, Zoe Saldana, Benedict Cumberbatch, Pom Klementieff, Tom Holland, Peter Dinklage, Paul Bettany, Samuel L. Jackson, Dave Bautista, Bradley Cooper, Vin Diesel, Benedict Wong, Mark Ruffalo, Jeremy Renner, Brie Larson oraz Josh Brolin.

„Avengers: Infinity War” zobaczymy w kinach 25 kwietnia przyszłego roku. Czwarta część przygód Avengers trafi do dystrybucji rok później. Reżyserią zajmują się Joe Russo i Anthony Russo na podstawie skryptu opracowanego przez Christophera Markusa i Stephena McFeely’a.

]]>
dorotkareba@gmail.com (Dorota Ręba) Filmy Tue, 16 Jan 2018 21:44:58 +0100
Conan Barbarzyńca ponownie u Marvela http://www.kawerna.pl/aktualnosci/filmy/item/18203-conan-barbarzynca-ponownie-u-marvela.html http://www.kawerna.pl/aktualnosci/filmy/item/18203-conan-barbarzynca-ponownie-u-marvela.html

cromconan

Po przejęciu 20th Century Fox przez Walta Disneya prawa do serii o Conanie Barbarzyńcy powróciły do Marvel Entertainment. Co to oznacza dla herosa z Cymerii?

Od 2003 roku przez 15 lat prawa do Conana były własnością wydawnictwa Dark Horse Comics. Teraz okazało się jednak, że już w styczniu 2109 roku Conan powróci do Domu Pomysłów. Marvel Entertainment przejmie wówczas prawa do legendarnej serii o „Conanie Barbarzyńcy”.

Bohater został stworzony przez amerykańskiego pisarza Roberta E. Howarda w cyklu opowiadań fantasy z lat 30” XX wieku. Debiut w świecie komiksów Conan zawdzięcza właśnie Marvelowi. Na kartach komiksów przygody Conana pojawiły się w latach 70”, a w świecie filmu w bohatera wcielali się m.in. Arnold Schwarzenegger i Jason Momoa.

Czy powrót praw do Marvela oznacza, że możemy spodziewać się nowego filmu o Conanie? Z całą pewnością przed Conanem pojawiły się nowe możliwości.

]]>
dorotkareba@gmail.com (Dorota Ręba) Filmy Tue, 16 Jan 2018 21:42:39 +0100
Sequel Zaczarowanej nadal w planach Disneya http://www.kawerna.pl/aktualnosci/filmy/item/18202-sequel-zaczarowanej-nadal-w-planach-disneya.html http://www.kawerna.pl/aktualnosci/filmy/item/18202-sequel-zaczarowanej-nadal-w-planach-disneya.html

zaczarowana

Informacje o projekcie kontynuacji „Zaczarowanej” – „Disenchanted”, przewijają się w mediach już od kilku lat. Tym razem głos w sprawie zabrał reżyser filmu, Adam Shankman, który ujawnił, że projekt ma się dobrze i w ciągu najbliższych tygodni możemy oczekiwać akceptacji scenariusza przez wytwórnię!

Adam Shankman zdradził w jednym z ostatnich wywiadów, że scenariusz „Disenchanted” jest na ukończeniu i niebawem zostanie przekazany Disneyowi do akceptacji. Następne w kolejce będą prace związane z przygotowaniem piosenek, jakie usłyszymy w filmie. A to właśnie w nich będzie tkwić siła „Disenchanted”, jak zapowiedział Shankman. Nie zabraknie również sekwencji animowanych.

Pierwsza część opowiadała historię Giselle, która ma poślubić Czarującego Księcia, jednak zostaje wyrwana ze swojego fantastycznego świata i trafia do prawdziwej rzeczywistości w Nowym Jorku. Tam spotyka prawnika, który wkrótce ma się ożenić ze swoją narzeczoną – jednak nie jest to kobieta odpowiednia dla niego. Wydarzenia z drugiej części, zatytułowanej „Disenchanted” mają się rozgrywać 10 lat po wydarzeniach z pierwszego filmu. Czy Giselle żyła „długo i szczęśliwie”?

]]>
dorotkareba@gmail.com (Dorota Ręba) Filmy Tue, 16 Jan 2018 21:37:07 +0100
Powstanie czwarta odsłona Niezniszczalnych http://www.kawerna.pl/aktualnosci/filmy/item/18201-powstanie-czwarta-odslona-niezniszczalnych.html http://www.kawerna.pl/aktualnosci/filmy/item/18201-powstanie-czwarta-odslona-niezniszczalnych.html

sylwek2

Sylvester Stallone pracuje obecnie nad kontynuacją „Creed: Narodziny legendy”. Aktor wspomniał jednak o innym filmowym cyklu, którego jest gwiazdą. Chodzi oczywiście o „Niezniszczalnych”.

Sylvester Stallone na swoim Instagramie opublikował zdjęcie wraz z komentarzem, w którym potwierdza powrót Barney’a Rossa wraz z nową ekipą. Wśród pogłosek, jakie pojawiają się w kontekście nazwisk w obsadzie „Niezniszczalnych 4” przewija się nazwisko Hulka Hogana, który ponoć jest zaangażowany w projekt.

Jednak na razie twórcy nie potwierdzają oficjalnie tych informacji. Pierwotnie czwarta i zarazem finałowa część „The Expendables” miała pojawić się w kinach w grudniu 2018 roku. Ten termin wydaje się jednak mało prawdopodobny. Film przypuszczalnie wejdzie na ekrany najwcześniej w 2019 roku.

sylwek

 

]]>
dorotkareba@gmail.com (Dorota Ręba) Filmy Tue, 16 Jan 2018 21:18:58 +0100
Nowe seriale z uniwersum Gry o tron nie wcześniej niż w 2020 roku http://www.kawerna.pl/aktualnosci/seriale/item/18200-nowe-seriale-z-uniwersum-gry-o-tron-nie-wczesniej-niz-w-2020-roku.html http://www.kawerna.pl/aktualnosci/seriale/item/18200-nowe-seriale-z-uniwersum-gry-o-tron-nie-wczesniej-niz-w-2020-roku.html

graotron2020

Nie będzie niedopowiedzeniem stwierdzenie, że „Gra o Tron” to jeden z najlepszych seriali, jakie kiedykolwiek zrobiono. Nie można się też dziwić temu, że Casey Bloys, szef jednego z działów HBO, nie chce porzucać tego świata, choć nieubłagalnie zbliżamy się do definitywnego końca przygody z serialem. Kiedy jednak możemy spodziewać się prequeli bądź sequeli show?

Już wcześniej krążyły w mediach pierwsze informacje o pracach HBO nad potencjalnymi prequelami i spin-offami „Gry o tron”. W jednym z ostatnich wywiadów Bloys wyznał, że z pewnością żaden prequel nie pojawi się na antenie wcześniej niż finałowy sezon „Gry o tron”, co jest w sumie dosyć oczywiste. Trzeba więc brać pod uwagę rok 2020 albo i dalsze lata.

Bloys powiedział jednak też dosyć zaskakującą rzecz odnośnie innych działań możliwych w przypadku „Gry o tron”:

- To się nie wydarzy. Ta historia, Pieśń Lodu i Ognia, jest zakończona. Nie ma możliwości by powstały rebooty czy spin-offy z bohaterami „Gry o tron”.

Ósmy, finałowy sezon serialu pojawi się prawdopodobnie w roku 2019 i będzie się składał z 6 odcinków.

]]>
dorotkareba@gmail.com (Dorota Ręba) Seriale Tue, 16 Jan 2018 21:08:25 +0100
The Walking Dead powróci w 9 sezonie z nowym showrunnerem http://www.kawerna.pl/aktualnosci/seriale/item/18199-the-walking-dead-powroci-w-9-sezonie-z-nowym-showrunnerem.html http://www.kawerna.pl/aktualnosci/seriale/item/18199-the-walking-dead-powroci-w-9-sezonie-z-nowym-showrunnerem.html

The Walking Dead s9 top

Stacja AMC ogłosiła, że ich flagowy serial „The Walking Dead”, dostał zamówienie na kolejny, 9 już sezon. Decyzja o przedłużeniu nie jest zaskoczeniem, ale niespodzianką okazała się zmiana osoby odpowiedzialnej za serial. Nowym showrunnerem będzie bowiem Angela Kang.

Showrunnerką 9. sezonu została Angela Kang - scenarzystka, która pracuje przy „The Walking Dead” od 2011 roku. Dotychczasowy showrunner, Scott Gimple, zajmie się natomiast pracą nad całokształtem uniwersum serii – „The Walking Dead” i „Fear the Walking Dead” oraz ich ewentualnymi przyszłymi spin-offami.

- „The Walking Dead” to wyjątkowa produkcja. Serial rozpoczął się w zupełnie innej epoce telewizji i nadal rozwija się w nowej erze, prezentując widzom ekscytujące historie i znakomitych bohaterów, opartych na niesamowitym komiksie Roberta Kirkmana. – skomentował Scott Gimple. Natomiast nowa showrunnerka, Angela Kang podkreśliła: - Ekscytuje mnie moja nowa rola. Praca nad adaptacją komiksu Roberta Kirkmana to dla mnie spełnienie fanowskiego marzenia.

]]>
dorotkareba@gmail.com (Dorota Ręba) Seriale Mon, 15 Jan 2018 20:15:31 +0100
Justin Marks o Księdze dżungli 2 http://www.kawerna.pl/aktualnosci/filmy/item/18198-justin-marks-o-ksiedze-dzungli-2.html http://www.kawerna.pl/aktualnosci/filmy/item/18198-justin-marks-o-ksiedze-dzungli-2.html

jungle book 2 top

W sieci pojawiło się kilka informacji na temat zapowiedzianego przez Disneya na 2019 rok widowiska, „Księga dżungli 2”. O filmie opowiedział jego scenarzysta, Justin Marks.

Okazuje się, że twórcy w sequelu chcą pokazać więcej z dzieł Kiplinga:

- Naszym założeniem jest to, by zagłębić się w twórczość [Rudyarda] Kiplinga, ale również nawiązać do pomysłów z archiwum animacji z 1967 roku, które oststecznie nie znalazły się w filmie. Zerknęliśmy już na prace Billa Peeta, jakie przygotował do oryginalnego filmu, a które wówczas odrzucił Walt Disney. Razem z Jonem Favreau przeszukiwaliśmy disnejowskie archiwa w poszukiwaniu pomysłów. – zdradził Marks. – Pozostało mnóstwo Kiplinga do adaptacji. Niedawno ukończyłem pierwszą wersję scenariusza, a przy pracach nad pierwszym filmem również czerpaliśmy inspirację z dzieł Kiplinga przy tworzeniu mitologii dżungli. – dodaje.

- Nie chcę spolerować. Historia Kiplinga kończy się wraz z powrotem Mowgliego do ludzkiej wioski. My chcieliśmy to zatrzymać, głównie przez to, że istotne dla nas było przedstawienie historii rodzinnej, opowiedzenie o zachowaniu tożsamości w grupie. Odesłanie Mowgliego do innego miejsca pod koniec filmu nie wydawało się nam dobrym pomysłem. Możliwe, że wrócimy do tego w sequelu. – zakończył scenarzysta.

Jak na razie nie znamy dokładnej daty premiery „Jungle Book 2”, ale Disney zarezerwował sobie kilka dat w 2019 roku, więc możliwe, że jedna z nich będzie docelowo przeznaczona na sequel „Księgi dżungli”.

]]>
dorotkareba@gmail.com (Dorota Ręba) Filmy Mon, 15 Jan 2018 20:12:42 +0100
Polska premiera 4. sezonu Fear the Walking Dead 23 kwietnia o 22:00 na kanale AMC http://www.kawerna.pl/aktualnosci/seriale/item/18197-polska-premiera-4-sezonu-fear-the-walking-dead-23-kwietnia-o-22-00-na-kanale-amc.html http://www.kawerna.pl/aktualnosci/seriale/item/18197-polska-premiera-4-sezonu-fear-the-walking-dead-23-kwietnia-o-22-00-na-kanale-amc.html

fear walking dead top

Stacja AMC ogłosiła, że „Fear the Walking Dead”, produkcja własna AMC Studios, powróci z 4. sezonem w poniedziałek 23 kwietnia o 22:00 na kanale AMC. Kolejne odcinki w każdy poniedziałek o tej samej porze.

W 4. sezonie będziemy mogli zobaczyć świat Madison Clark (Kim Dickens) z perspektywy Morgana Jonesa (Lennie James), który dołączył do obsady w ramach crossoveru z „The Walking Dead”. Niedaleka przeszłość bohaterów przenika się z niepewną teraźniejszością naznaczoną walką i nowymi odkryciami, gdy na ich drodze stają nowi sprzymierzeńcy oraz wrogowie niosący ze sobą kolejne zagrożenia. Walczą o siebie nawzajem, jak również przeciwko sobie oraz całej rzeszy umarłych, aby zbudować nową rzeczywistość pomimo otaczającej ich zewsząd śmierci. W nowej rzeczywistości „Fear the Walking Dead” ciemność przenikać się będzie ze światłem, terror z chwałą, a heroiczne czyny z wyrachowaniem i tchórzostwem.

Producentem wykonawczym serii „Fear the Walking Dead” wyprodukowanej przez AMC Studios jest Scott M. Gimple, showrunnerami Andrew Chambliss oraz Ian Goldberg, a także Robert Kirkman, David Alpert, Gale Anne Hurd i Greg Nicotero. Na 4. sezon składać się będzie 16 odcinków, premiera drugiej połowy sezonu będzie mieć miejsce w dalszej części 2018 roku.

Więcej informacji o kanale AMC Polska oraz aktualnych premierach:

http://www.amctv.pl/ 
https://www.facebook.com/AMCtvPolska/ 
https://twitter.com/AMCtvPolska 
https://www.youtube.com/channel/UCau0FT0Nq6VCx0L39gLxiew 

---

O AMC Global
AMC Global to dział biznesowy grupy AMC Networks International, który udostępnia widzom na całym świecie ich ulubione filmy wszystkich gatunków, a także prezentuje uznane produkcje własne. Wielokrotnie nagradzane seriale, które powstały w AMC Global w ciągu ostatniej dekady, zmieniły ten gatunek – zarówno podejście do produkcji, jak i oczekiwania widzów. Obok szerokiej dystrybucji w Ameryce Północnej, kanał AMC dostępny jest w ponad 125 krajach na całym świecie. AMC Global zapewnia doskonałą rozrywkę w jakości HD i SD na wszystkich możliwych platformach dostępu, w tym w telewizji linearnej, w internecie, w usłudze na żądanie i na urządzeniach mobilnych.


O AMC Networks International
AMC Networks International (AMCNI) to międzynarodowy oddział AMC Networks, odpowiedzialny za dostarczanie treści o charakterze rozrywkowym oraz uznanych programów telewizyjnych, które docierają w sumie do ponad 140 krajów Afryki, Azji, Europy, Ameryki Łacińskiej i Bliskiego Wschodu. W portfolio firmy znajdują się znane na całym świecie marki SundanceTV oraz AMC, jak również inne bardzo popularne na lokalnych rynkach tematyczne kanały telewizyjne. Więcej informacji: www.amcnetworks.com/amcni.

Źródło: informacja prasowa

 

]]>
dorotkareba@gmail.com (Dorota Ręba) Seriale Mon, 15 Jan 2018 20:10:44 +0100