Strona główna - Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy. - Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy. http://www.kawerna.pl Sat, 29 Apr 2017 09:26:42 +0200 Joomla! - Open Source Content Management pl-pl Pierwszy dzień fantastycznego szaleństwa za nami! http://www.kawerna.pl/aktualnosci/z-polski/item/16391-pierwszy-dzien-fantastycznego-szalenstwa-za-nami.html http://www.kawerna.pl/aktualnosci/z-polski/item/16391-pierwszy-dzien-fantastycznego-szalenstwa-za-nami.html

pyr press top

Koniec trwającego ponad rok oczekiwania – Festiwal Fantastyki Pyrkon 2017 wreszcie się rozpoczął! Tysiące konwentowiczów znów na cały weekend opanowały Międzynarodowe Targi Poznańskie. To dopiero pierwszy dzień wydarzenia, ale widać, że cieszy się ono ogromnym zainteresowaniem. Teren MTP aż roi się od wielobarwnego tłumu uczestników, stając się tym samym poznańską wyspą fantastyki.

Pyrkon rozpoczął się w piątek i był to początek z wysokiego „C”. Olbrzymie zainteresowanie wzbudził swoim przybyciem Nathaniel Buzolic, pierwszy w historii festiwalu gość serialowy z zagranicy, znany z takich serii jak Pamiętniki wampirów czy The Originals. Aktor przez całe popołudnie spotykał się z fanami, rozdając autografy i niestrudzenie pozując do zdjęć. Ci, którzy nie mogli się dziś spotkać ze swoim idolem, nadal mają taką szansę – Buzolic pozostanie w stolicy Wielkopolski do końca weekendu. Jednak nie tylko do Australijczyka ustawiały się długie kolejki wielbicieli. Przez cały dzień trwały spotkania z innymi gośćmi Pyrkonu. W Strefie Literackiej natknąć się można było na Siri Pettersen czy Jakuba Ćwieka. Oboje pełnili także dyżur autografowy, podczas którego każdy fan mógł zdobyć podpisy swoich ulubionych autorów. Miłośnicy komiksów również mogli zamienić się w łowców autografów – dyżury pełnili goście Bloku Komiksowego, Katarzyna Witerscheim i Marcin Surma. Dostępni dla swoich fanów byli dziś także Ralph Horsley, ilustrator, Ignacy Trzewiczek, twórca gier RPG, oraz Kazimierz Kyrcz Jr., pisarz.

Festiwal Fantastyki Pyrkon to jednak nie tylko spotkania ze znanymi ludźmi. Przez cały dzień na całym terytorium Międzynarodowych Targów Poznańskich odbywały się dziesiątki prelekcji. Wielu słuchaczy okupowało aule, by wysłuchać prowadzonych w przystępny sposób wystąpień i dowiedzieć się czegoś o teorii i praktyce fantastyki. Zgromadzeni w salach mogli wysłuchać opowieści na temat swoich ulubionych filmów, książek czy komiksów z nieco innej perspektywy. W programie znalazło się też miejsce na bardziej naukowe, jednak nie mniej interesujące, tematy – w Bloku Naukowym można było oderwać się od ziemi i ruszyć w przestrzeń kosmiczną podczas prelekcji o kosmosie, a obecni w Bloku Fantastyki Dalekowschodniej mogli wysłuchać historii o towarze eksportowym Japonii – kosmicznych, nowoczesnych toaletach.

Największy polski festiwal fantastyki nie jest miejscem przeznaczonym wyłącznie do siedzenia i słuchania. Tworzą go również uczestnicy. Życiem tętniły Meet Pointy – miejsca, w których spotykać się mogą różne fandomy, by podyskutować o swoich ulubionych historiach i nawiązać nowe znajomości, a nawet przyjaźnie. Nastawieni na rywalizację i współzawodnictwo mogli spróbować swoich sił w dziesiątkach turniejów – na nich czekało zarówno wiele klasycznych gier planszowych i komputerowych, bitewnych czy karcianych, jak i sporo nowych tytułów. Zacięte zawody toczyły się do późnego wieczora.

1

 

2

 

3

 

4

 

5

Źródło: informacja prasowa

]]>
dorotkareba@gmail.com (Dorota Ręba) Z Polski Fri, 28 Apr 2017 21:09:10 +0200
James Gunn o nowej drużynie herosów w czwartej części Strażników Galaktyki http://www.kawerna.pl/aktualnosci/filmy/item/16390-james-gunn-o-nowej-druzynie-herosow-w-czwartej-czesci-straznikow-galaktyki.html http://www.kawerna.pl/aktualnosci/filmy/item/16390-james-gunn-o-nowej-druzynie-herosow-w-czwartej-czesci-straznikow-galaktyki.html

Strażników Galaktyki4

Reżyser potwierdził niedawno, że zajmie się scenariuszem i reżyserią „Strażników Galaktyki 3”, podczas gdy druga odsłona zadebiutuje 5 maja. Reżyser zapowiedział także, że jeżeli czwarta część sagi dojdzie do skutku, to opowie historię zupełnie innego teamu. Uwaga na spoilery w dalszej treści!

Na chwilę obecną, „Strażnicy Galaktyki 3” mają być częścią czwartej fazy MCU, a jeżeli powstanie kolejna część, to prawdopodobnie przyjdzie nam na nią poczekać do fazy piątej. Oczywiście to zależy od tego, ile filmów Marvel planuje podpiąć pod czwartą fazę. W jednym z wywiadów James Gunn potwierdził, że dla obecnych „Strażników” przewidziana jest trylogia, a część czwarta dotyczyłaby już zupełnie innej ekipy:

- Myślę, że pierwsze trzy filmy opowiadają samodzielną historię, prostą historię. Być może stworzymy czwartą część, ale nie będzie ona taka sama i nie opowie o tej samej grupie… której historia skończy się z końcem trzeciego epizodu. – zdradza Gunn.

Uwaga na spoilery w dalszej treści!

Pojawiają się spekulacje, że wielu superbohaterów Marvela zginie w „Avengers: Infinity War”, przecierając ścieżki dla nowych bohaterów oraz nowych wersji Iron Mana, Kapitana Ameryki i pozostałych. Żeby rozwiać te wątpliwości i przypuszczenia, to będziemy musieli cierpliwie zaczekać do premiery „Avengers: Infinity War”, która pojawi się w kinach w przyszłym roku.

W nowych „Strażnikach Galaktyki” zobaczymy także krótką scenkę po napisach, w której mają pojawić się postaci z oryginalnego komiksu: Stakar Ogord (Sylvester Stallone), Aleta Ogord (Michelle Yeoh), Charlie-27 (Ving Rhames), Krugarr, Mainframe (Miley Cyrus) i Martinex (Michael Rosenbaum). Zapytany o przyszłość Stakara Ogorda w MCU, Gunn zapowiedział, że fani z pewnością dostaną go więcej:

- Mam w planach ukazanie tej postaci z bliska. Nie jestem pewien, czy pojawi się on w trzeciej odsłonie serii. Kevin Feige i ja pracujemy nad tym, czym staje się MCU oraz dokąd zmierza. Planujemy pokazać tę postać w przyszłości, a ja staram się zasadzić ziarenko, które prowadzić będzie do nowej dekady. Chociażby wczoraj w nocy proponowałem znalezienie miejsca dla Sly’a w jednej z przyszłych produkcji. – zapowiedział Gunn.

Poza możliwością, że historia oryginalnych „Strażników Galaktyki” skończy się przed czwartą częścią, jest także prawdopodobieństwo, że filmem zajmie się zupełnie nowy reżyser. Przed decyzją o powrocie do pracy nad trzecią częścią sagi, James Gunn przez pewien czas był mocno niezdecydowany, możliwe więc, że „Strażnicy Galaktyki 3” będą jego ostatnim filmem dla Marvela.

]]>
dorotkareba@gmail.com (Dorota Ręba) Filmy Fri, 28 Apr 2017 20:56:08 +0200
Kevin Feige o przyszłości Kaczora Howarda w MCU http://www.kawerna.pl/aktualnosci/filmy/item/16389-kevin-feige-o-przyszlosci-kaczora-howarda-w-mcu.html http://www.kawerna.pl/aktualnosci/filmy/item/16389-kevin-feige-o-przyszlosci-kaczora-howarda-w-mcu.html

howard MCU top

Kaczor Howard to prawdopodobnie jedna z postaci, której pojawienie się w scence po napisach końcowych pierwszej części „Strażników Galaktyki” zaskoczyło większość widzów. Jednak wygląda na to, że w przyszłych filmach Marvela jeszcze go zobaczymy! Uwaga na spoilery w dalszej części.

Podczas konferencji prasowej dla „Strażników Galaktyki 2” prezes Marvela, Kevin Feige, wspominał o Howardzie i konsekwencjach jego pojawienia się w Kinowym Uniwersum:

- Cała zabawa w tym, że Howard pojawia się tam, gdzie najmniej się go spodziewamy. Kto wie, gdzie zobaczymy go następnym razem? – zapowiada Feige.

[SPOILER ZE „STRAŻNIKÓW GALAKTYKI 2”]

Chociaż nie ma to szczególnego znaczenia dla fabuły, Kaczor Howard pojawia się w drugiej części „Strażników Galaktyki”, a wraz z poszerzaniem się kinowego uniwersum, całkiem możliwe, że zobaczymy go również w „Avengers: Infinity War”.

Najprawdopodobniej Howard zostanie gościnną gwiazdą w kinowym uniwersum Marvela. Więc oglądajcie nową część „Strażników Galaktyki” od 5 maja, czekajcie na „Avengers: Infinity War” 4 maja 2018 i wypatrujcie Howarda na horyzoncie!

]]>
dorotkareba@gmail.com (Dorota Ręba) Filmy Fri, 28 Apr 2017 20:53:55 +0200
Karen Gillan mogła nie powrócić w kontynuacji Strażników Galaktyki? http://www.kawerna.pl/aktualnosci/filmy/item/16388-karen-gillan-mogla-nie-powrocic-w-kontynuacji-straznikow-galaktyki.html http://www.kawerna.pl/aktualnosci/filmy/item/16388-karen-gillan-mogla-nie-powrocic-w-kontynuacji-straznikow-galaktyki.html

 strażnicy nebula top

Wiecie, że nie wszyscy bohaterowie „Strażników Galaktyki” mieli powrócić w sequelu? Początkowo jeden z nich miał zginąć w pierwszej części. Taki zamysł mieli twórcy w odniesieniu do Nebuli (Karen Gillan), sadystycznej, adoptowanej córki Thanosa (Josh Brolin), przyszywanej siostry Gamory (Zoe Saldana). Jednakże reżyser, James Gunn, zdecydował się jej nie zabijać i dzięki temu zobaczymy ją już niebawem ponownie.

- Zdecydowanie czułam, że jest miejsce na to, aby w przyszłości rozbudować tę postać, ale w pierwszej wersji miała ona zginąć w pierwszym filmie. Pamiętam, że tak było w scenariuszu. Oczywiście ostatecznie Nebula nie umarła, a potem odkryłam, że pojawi się też w drugim filmie. Zrozumiałam, że będziemy mieli okazję przedstawić te wszystkie wspaniałe rzeczy związane z jej przeszłością i relacje z Gamorą, jej siostrą, więc jestem bardzo szczęśliwa. – mówi Gillan.

Gdyby postać Nebuli uśmiercono, mogłoby to oznaczać straconą okazję. Relacja sióstr może być czymś całkiem ciekawym do zaprezentowania.

Poniżej możecie zobaczyć jedną z usuniętych scen z pierwszej części „Strażników Galaktyki” oraz spot z kontynuacji, która wchodzi do kin już 5 maja.

]]>
dorotkareba@gmail.com (Dorota Ręba) Filmy Fri, 28 Apr 2017 13:33:23 +0200
Johnny Depp z odwiedzinami w Disneylandzie http://www.kawerna.pl/aktualnosci/filmy/item/16387-johnny-depp-z-odwiedzinami-w-disneylandzie.html http://www.kawerna.pl/aktualnosci/filmy/item/16387-johnny-depp-z-odwiedzinami-w-disneylandzie.html

Depp Jack Sparrow top

Postać Jacka Sparrowa stała się wręcz ikoną, którą zna każdy. Johnny Depp stworzył niesamowitego bohatera, którego ciężko nie lubić. Już niebawem w kinach pojawi się kolejna część „Piratów z Karaibów”, a tym czasem aktor nie próżnuje i w stroju kapitana Jacka Sparrowa odwiedził Disneyland w Anaheim w Kalifornii. Poniżej możecie zobaczyć kilka relacji z jego wizyty.

 

To nie pierwsze jego takie wystąpienie. Kiedyś odwiedził Disneyland w stroju Szalonego Kapelusznika. Aktor naprawdę potrafi się zżyć z rolą! I zapewne dlatego tworzy postacie, których się nie zapomina. Premiera „Piratów z Karaibów: Zemsta Salazara” już 26 maja!

]]>
dorotkareba@gmail.com (Dorota Ręba) Filmy Fri, 28 Apr 2017 13:31:43 +0200
He-Man trafi na duży ekran w 2019 roku! http://www.kawerna.pl/aktualnosci/filmy/item/16386-he-man-trafi-na-duzy-ekran-w-2019-roku.html http://www.kawerna.pl/aktualnosci/filmy/item/16386-he-man-trafi-na-duzy-ekran-w-2019-roku.html

Heman masters TOP

Na potęgę Posępnego Czerepu! To dopiero wieści! Sony Pictures aktywnie poszukuje twórców, którzy zajmą się przeniesieniem na ekran kultowej animacji lat 80. „”. Poznaliśmy również datę premiery „Masters of the Universe”. Szczegóły na temat projektów wytwórni znajdziecie poniżej.

Sony Pictures ogłosiła swoje plany dystrybucyjne na najbliższe dwa lata. Nowa wersja „Masters of the Universe” była planowana już od lat, ale dopiero teraz projekt zaczął nabierać realnych kształtów. Wytwórnia ogłosiła datę premiery widowiska w reżyserii McG (Joseph McGinty Nichol). Film trafi do kin18 grudnia 2019 roku.

Powstanie w oparciu o animację „He-Man i Władcy Wszechświata” z 1983 roku. He-Man nie pojawił się na dużym ekranie od niemal 30 lat. Ostatnio w 1987, kiedy Cannon Films zrobiło z niego katastrofę. Akcja oryginału jest osadzona w świecie Eterni, gdzie Książę Adam posiada zdolność przemiany w dzielnego wojownika, znanego jako He-Man i walczy ze swoim odwiecznym wrogiem, Szkieletorem.

Masters of the Universe

Wytwórnia ogłosiła ponad to, że kontynuacja „Angry Birds” zadebiutuje 20 września 2019 roku, a animowany „Spider-Man” pojawi się w kinach 14 grudnia 2018 roku.

]]>
dorotkareba@gmail.com (Dorota Ręba) Filmy Fri, 28 Apr 2017 13:29:40 +0200
Wiemy kiedy zadebiutuje zwiastun Blade Runner 2049 http://www.kawerna.pl/aktualnosci/filmy/item/16385-wiemy-kiedy-zadebiutuje-zwiastun-blade-runner-2049.html http://www.kawerna.pl/aktualnosci/filmy/item/16385-wiemy-kiedy-zadebiutuje-zwiastun-blade-runner-2049.html

Blade Runner top

Ridley Scott, producent „Blade Runner 2049”, ogłosił kiedy możemy spodziewać się drugiej zapowiedzi widowiska. Na zwiastun poczekamy jeszcze trzy tygodnie, ale już dziś, na osłodę oczekiwania, możemy zobaczyć nowe zdjęcie promocyjne.

Warner Bros. Pictures oraz Alcon Entertainment zdecydowały, że zwiastun „Blade Runner 2049” będzie emitowany przed seansami „Obcy: Przymierze”. Te informacje pochodzą od Ridley’a Scotta, który zdradził je w wywiadzie z AP. „Obcy: Przymierze” wchodzi do kin 19 maja, więc na nowy trailer „Blade Runner 2049” poczekamy właśnie trzy tygodnie.

„Blade Runner 2049” to kontynuacja kultowego „Łowcy androidów” z Harrisonem Fordem. Oryginalny film oparty był na powieści „Czy androidy śnią o elektrycznych owcach?” autorstwa Philipa Dicka. W sequelu postać, w którą wciela się Ryan Gosling poszukuje dawnego łowcy, Ricka Deckarda (Ford), który był zaginiony przez ostatnich 30 lat.

Produkcja trafi do kin 6 października. W pozostałych rolach wystąpią Ana de Armas, Sylvia Hoeks, Robin Wright, Mackenzie Davis, Carla Juri, Lennie James, Dave Bautista oraz Jared Leto.

Poniżej możecie zobaczyć fotografię promocyjną z filmu, znajdują się na niej Ryan Gosling w roli łowcy androidów, niejakiego K oraz tajemnicza postać grana przez Anę de Armas.

blade runner 2049 cast

]]>
dorotkareba@gmail.com (Dorota Ręba) Filmy Fri, 28 Apr 2017 12:18:36 +0200
Wonder Woman w nowych spotach telewizyjnych http://www.kawerna.pl/aktualnosci/filmy/item/16384-wonder-woman-w-nowych-spotach-telewizyjnych.html http://www.kawerna.pl/aktualnosci/filmy/item/16384-wonder-woman-w-nowych-spotach-telewizyjnych.html

Wonder Woman 3top

Widowisko „Wonder Woman” w reżyserii Patty Jenkins będzie czwartą produkcją w ramach DC Extended Universe. Warner Bros. Pictures zaprezentowało w sieci dwa nowe materialy promocyjne, możecie je zobaczyć poniżej.

Reżyserią „Wonder Woman” zajęła się Patty Jenkins na podstawie scenariusza przygotowanego przez Allana Heinberga i Geoffa Johnsa. Film zaprezentuje historię Diany, księżniczki Amazonek, którą była Wonder Woman zanim stała się superbohaterką. Diana spotyka na swojej drodze Steve’a Trebora (Chris Pine) i razem udają się do Londynu, gdzie pomaga mu w walce na froncie I Wojny Światowej.

W filmie obok Gal Gadot i Chrisa Pine’a w filmie zobaczymy także Robin Wright, która wcieli się w Generał Antiope, Connie Nielsen pojawi się jako Królowa Hippolyta, Lucy Davis jako Etta Candy, a wśród pozostałych członków obsady można wyróżnić Danny Huston, Davida Thewlisa, Ewen Bremner i Elenę Anayę.

Światowa premiera została zapowiedziana na 1 czerwca, a w polskich kinach film zadebiutuje 2 czerwca.

]]>
dorotkareba@gmail.com (Dorota Ręba) Filmy Fri, 28 Apr 2017 12:16:07 +0200
Prace na planie World War Z 2 rozpoczną się w 2018 roku http://www.kawerna.pl/aktualnosci/filmy/item/16383-prace-na-planie-world-war-z-2-rozpoczna-sie-w-2018-roku.html http://www.kawerna.pl/aktualnosci/filmy/item/16383-prace-na-planie-world-war-z-2-rozpoczna-sie-w-2018-roku.html

World War Z 2 toop

Magazyn Variety podzielił się informacjami, że zdjęcia do „World War Z 2” wystartują w przyszłym roku, a David Fincher już oficjalnie został reżyserem produkcji.

Fincher przez długi czas pozostawał numerem jeden, jeśli chodzi o reżyserię kontynuacji „World War Z”. Teraz okazuje się, że Paramount zdołał przekonać go do przyjęcia stanowiska, a to podobno dzięki sile przekonywania Brada Pitta i szefa studia Paramount, Jima Gianopulosa. „World War Z 2” będzie czwartym filmem, gdzie współpracować będą Fincher i Pitt. Wcześniej nakręcili razem „Siedem”, „Podziemny krąg” i „Ciekawy przypadek Benjamina Buttona”.

Jak na razie o fabule projektu „World War Z 2” niewiele wiadomo. Brad Pitt wciąż ogłaszany jest jako odtwórca roli byłego śledczego ONZ, Gerry’ego Lane’a, ale nie pojawiły się żadne dalsze szczegóły dotyczące produkcji. Wydaje się, że film w końcu pokonał największe trudności i teraz pozostaje wyczekiwać ogłoszenia daty premiery.

]]>
dorotkareba@gmail.com (Dorota Ręba) Filmy Fri, 28 Apr 2017 12:14:21 +0200
Wybrano reżysera reboota Opowieści z Narni! http://www.kawerna.pl/aktualnosci/filmy/item/16382-wybrano-rezysera-reboota-opowiesci-z-narni.html http://www.kawerna.pl/aktualnosci/filmy/item/16382-wybrano-rezysera-reboota-opowiesci-z-narni.html

narnia reboot top

Po długiej ciszy, doszły do nas nowe wieści o planowanej od lat ekranizacji „Opowieści z Narnii: Srebrne krzesło”. Reżyserią „Narnia: The Silver Chair” zajmie się Joe Johnston, który na swoim koncie ma takie produkcje jak „Jumanji” czy „Captain America: Pierwsze starcie”.

„Narnia: The Silver Chair” powstaje na zlecenie wytwórni TriStar Pictures i będzie restartem całego cyklu kinowych ekranizacji na podstawie „Opowieści z Narnii”. Scenariusz przygotował David Magee („Życie Pi”, „Marzyciel”). W prace nad projektem zostaną zaangażowani nie tylko nowi twórcy, ale i aktorzy. Jak na razie o obsadzie filmu nie wiemy nic, podobnie jak o planowanej przez wytwórnię dacie premiery.

Wydarzenia przedstawione w „Srebrnym krześle” rozgrywają się rok po „Podróży Wędrowca do Świtu”. Chociaż w Anglii upłynął zaledwie rok, to w Narnii minęło znacznie więcej czasu. Kaspian zdążył się już zestarzeć na tronie Narnii i prosi Aslana o pomoc w odnalezieniu syna Riliana, jedynego dziedzica majątku. Aslan zleca to zadanie dwojgu dzieciom z Anglii, znanemu nam Eustachemu Scrubbowi oraz Julii Pole, która odwiedza Narnię po raz pierwszy.

]]>
dorotkareba@gmail.com (Dorota Ręba) Filmy Fri, 28 Apr 2017 10:56:45 +0200