Strona główna - Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy. - Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy. http://www.kawerna.pl Thu, 22 Mar 2018 20:38:22 +0100 Joomla! - Open Source Content Management pl-pl Nowy zwiastun zwiastun Deadpool 2! http://www.kawerna.pl/aktualnosci/filmy/item/18628-nowy-zwiastun-deadpool-2.html http://www.kawerna.pl/aktualnosci/filmy/item/18628-nowy-zwiastun-deadpool-2.html

deadpool 2 toop

No i mamy! Nowy zwiastun z nowymi scenami! 

Światowa premiera sequela „Deadpoola 2” została zaplanowana na 10 maja, a do polskich kin film zawita 18 maja. W roli głównej powraca Ryan Reynolds, a obok niego na ekranie pojawią się też Zazie Beetz, Josh Brolin, Morena Baccarin, Brianna Hildebrand, Karan Soni, Stefan Kapicic i Leslie Uggams.

 

]]>
dorotkareba@gmail.com (Dorota Ręba) Filmy Thu, 22 Mar 2018 14:20:41 +0100
Harry Potter pod ostrzałem, tym razem w podstawówce w Lubartowie http://www.kawerna.pl/aktualnosci/z-polski/item/18627-harry-potter-pod-ostrzalem-tym-razem-w-podstawowce-w-lubartowie.html http://www.kawerna.pl/aktualnosci/z-polski/item/18627-harry-potter-pod-ostrzalem-tym-razem-w-podstawowce-w-lubartowie.html

hp top

W Szkole Podstawowej Nr 3 w Lubartowie (woj. lubelskie), nauczyciele angielskiego wspólnie z uczniami chcieli zorganizować w ramach zajęć tematycznych „Tydzień z Harrym Potterem”, zakończony zabawą z Hogwartem jako motywem przewodnim. Słowo klucz: chcieli. Po protestach i naciskach ze strony części niezadowolonych rodziców całą akcję odwołano. Powód? „Harry Potter” propaguje magię, okultyzm, satanizm i w skrócie zatruwa młode umysły...

Nauczyciele języka angielskiego zdecydowali połączyć promocję czytelnictwa z nauką języków obcych i wspólnie z innymi pracownikami szkoły, przygotować interesujące dla uczniów zajęcia interdyscyplinarne. Na wzór Hogwartu w podstawówce miały odbywać się lekcji fizyki i chemii w nowej formie, przewidywano wspólne gry i zabawy, angażujące uczniów także w prowadzenie zajęć. Dzieci przygotowywały dekoracje sal i własne przebrania. „Tydzień z Harrym Potterem” miał przybliżyć uczniom obyczaje i kulturę krajów anglojęzycznych, nauczyć odkrywania ciekawości świata, zainspirować do wspólnego działania i kreatywnego myślenia.

A na dwa dni przed imprezą, gdy zarówno nauczyciele, jak i uczniowie byli w 100% przygotowani do obchodów, dyrektor był zmuszony powiedzieć wszystkim, że wydarzenie jednak się nie odbędzie. Część rodziców była bardzo poruszona i żądała odwołania "tego rodzaju" szkolnej imprezy. Swoje niezadowolenie wyrażali pisemnie, telefonicznie i osobiście, pytając dlaczego dyrekcja szkoły wyraziła zgodę na "takie rzeczy". Argumentowali, że "Harry Potter" to lektura nieodpowiednia dla dzieci (cytując fragmenty z powieści o cmentarzach, upuszczaniu krwi, a Lord Voldemort to oczywiście sam szatan), grożąc, że skierują sprawę do kuratorium, a nawet do sądu. Ostatecznie dyrektor ugiął się pod naciskami rozkrzyczanej części rodziców.

Co z tymi, którzy uważali, że „Tydzień z Harrym Potterem” to bardzo fajne przedsięwzięcie? Rozgoryczenie rodziców z pewnością nie może równać się rozczarowaniu dzieci, które włożyły czas i serce w przygotowania. Pomijając już aspekt finansowy wydarzenia, sprowadzanie „Harry’ego Pottera” do diabłów, magii i czarownic, jest straszliwym uproszczeniem, nieprzystającym dorosłym, wykształconym osobom. O magii pisali w swych baśniach chociażby bracia Jacob i Wilhelm Grimm ("Kopciuszek", "Królewna Śnieżka"). Czy te bajki również ich gorszą?

Myśleliśmy, że czasy "diabelskich" zarzutów wysuwanych pod zarzutem twórczości J.K. Rowling minęły. Niestety, wciąż wracają jak bumerang. Ciekawe jak zareagują Ci antypotterowscy rodzice, jak dowiedzą się, że „Hobbit, czyli tam i z powrotem” J.R.R. Tolkiena czy „Alicja w Krainie Czarów” Lewisa Carrolla są na liście lektur…

Źródło: wiadomosci.gazeta.pl

]]>
dorotkareba@gmail.com (Dorota Ręba) Z Polski Wed, 21 Mar 2018 23:21:01 +0100
Thor i Thanos będą rozdawać karty w Infinity War? (galeria) http://www.kawerna.pl/aktualnosci/filmy/item/18626-thor-i-thanos-beda-rozdawac-karty-w-infinity-war-galeria.html http://www.kawerna.pl/aktualnosci/filmy/item/18626-thor-i-thanos-beda-rozdawac-karty-w-infinity-war-galeria.html

thor thanos top

Choć doskonale wiemy, że w „Avengers: Infinity War” zobaczymy mnóstwo bohaterów Marvela, którzy łączą siły w obliczu wspólnego zagrożenia, to twórcy wyznali, że większość czasu zostanie poświęcona jednak dwóm bohaterom: Thorowi i Thanosowi. Jeśli chodzi o Thora, to jest to dosyć zaskakujące, ale Thanos? Cóż, każdy film o Avengersach miał w ostateczności doprowadzić nas do tego bohatera.

- W wielu aspektach jest to film Thanosa.– mówi scenarzysta, Stephen McFeely. - To kulminacja MCU. To jest historia o tym, jak wszyscy łączą siły i dają z siebie jak najwięcej, aby pokonać kolesia o imieniu Thanos. – dodaje współtwórca scenariusza, Christopher Markus.

- Jednym z największych wyzwań jest upewnienie się, że Thanos nie zostanie przedstawiony jako tylko i wyłącznie bezlitosna maszyna kolekcjonującą kamienie tak, jak ktoś na zakupach. Dlatego chcemy mu dać w pełni emocjonalną historię. Można powiedzieć, że to historia jego pochodzenia, ale pojawi się też kwestia tego, jakie decyzje w odniesieniu do pozostałych bohaterów musiał podjąć, aby uzyskać to, czego pragnie. – dodaje jeszcze McFeely.

- Istotną częścią każdego filmu jest motywacja, by nie przedstawiać złoczyńcy, który chce po prostu kogoś zabić czy przejąć władzę nad światem, bo to po prostu zabawna rzecz do zrobienia…albo zleca czarną robotę Rosjanom czy zostaje prezydentem i w ten sposób przejmuje władzę nad krajem. Ten koleś nie jest tak naprawdę interesujący. Jest nieco patetyczny, ale przyjmujemy to od Starlina. Thanos jest amoralnym filozofem. Nie jest diabłem – choć czasami wydaje się, że Diabeł obok niego stoi. Chcieliśmy tego przez cały czas. Mieć złoczyńcę o zrozumiałych motywacjach i emocjach. Thanos ma rodzinę. Ma dwie córki, to wiemy. Thanos w komiksach ma za sobą milion historii, ale wszystkie w sumie są smutne. – wyjaśnia Markus.

Premiera filmu „Avengers: Infinity War” 27 kwietnia. A jeśli jesteście ciekawi ilu członków Avengers zmieści się na okładce czasopisma, to poniżej prezentujemy galerię magazynu Empire:

empire 1

 

empire 3

 

empir 2

 

empire 4

 

empire 5

 

empire 6

]]>
dorotkareba@gmail.com (Dorota Ręba) Filmy Wed, 21 Mar 2018 21:34:27 +0100
Emocjonalne pożegnanie Forda z rolą Hana Solo http://www.kawerna.pl/aktualnosci/filmy/item/18625-emocjonalne-pozegnanie-forda-z-rola-hana-solo.html http://www.kawerna.pl/aktualnosci/filmy/item/18625-emocjonalne-pozegnanie-forda-z-rola-hana-solo.html

Han solo sw top

Śmierć Hana Solo w „Przebudzeniu Mocy” była częściowo czymś, czego fani mogli się spodziewać. I choć niebawem w kinach pojawi się film „Solo: A Star Wars Story” to tak naprawdę nikt nigdy nie zastąpi znakomitego w tej roli Harrisona Forda. Okazuje się, że nie tylko fani cierpieli z powodu jego odejścia. Joonas Suotamo, aktor wcielający się w Chewbaccę, wyznał, że bardzo emocjonalnie odczuł kręcenie tej sceny. Podobno cała ekipa milczała, gdy Adam Driver i Harrison Ford odgrywali wtedy swoje role.

- Oglądanie jak kręcili tę scenę, było bardzo emocjonalne, podobnie jak wszystkie reakcje... Kręciliśmy w tej samej scenie dźwiękowej, ale w różnych momentach, ponieważ była to duża przestrzeń. Było to bardzo podniosłe i smutne wydarzenie. Każdy był bardzo cicho, kiedy kręcili ten moment, gdy Adam Driver i Harrison Ford byli na moście. Dla każdego z obecnych było to emocjonalne. – wyznał aktor. A jak Wy odebraliście śmierć Hana Solo?...

]]>
dorotkareba@gmail.com (Dorota Ręba) Filmy Wed, 21 Mar 2018 21:32:17 +0100
Ekipa Stranger Things gotowa do pracy! http://www.kawerna.pl/aktualnosci/seriale/item/18624-ekipa-stranger-things-gotowa-do-pracy.html http://www.kawerna.pl/aktualnosci/seriale/item/18624-ekipa-stranger-things-gotowa-do-pracy.html

Stranger Things s3 top

David Harbour ogłosił ostatnio, że kolejny sezon „Stranger Things” pojawi się w przyszłym roku. Teraz okazuje się, że zdjęcia ruszają już wkrótce, dlatego prawdopodobnie trzeci sezon pojawi się jak zawsze w okolicach Halloween. Zdjęcia mają się rozpocząć podobno 23 kwietnia.

Nie wiadomo jednak, czego możemy się spodziewać po fabule, ujawniono jednak, że poznamy kilku nowych bohaterów, o czym pisaliśmy wcześniej tutaj i tutaj.

]]>
dorotkareba@gmail.com (Dorota Ręba) Seriale Wed, 21 Mar 2018 21:29:48 +0100
The Titan – najnowsza propozycja Netflixa dla wielbicieli SF http://www.kawerna.pl/aktualnosci/filmy/item/18623-the-titan-najnowsza-propozycja-netflixa-dla-wielbicieli-sf.html http://www.kawerna.pl/aktualnosci/filmy/item/18623-the-titan-najnowsza-propozycja-netflixa-dla-wielbicieli-sf.html

 the titan top

W obliczu zbliżającej się katastrofy, jaką jest zagłada Ziemi, rasa ludzka musi znaleźć nowy dom, aby nadal egzystować. Najnowsza produkcja Netflixa przedstawia właśnie taki apokaliptyczny scenariusz, w którym ostatnia nadzieja na przetrwanie wszystkich gatunków to grupa mężczyzn i kobiet biorących udział w zmieniającym życie eksperymencie. Poniżej możecie obejrzeć zwiastun „The Titan”!

Celem eksperymentu jest przyspieszenie genetycznej ewolucji człowieka, aby móc znaleźć nową planetę i zapobiec wyginięciu całej rasy. W filmie występują: Sam Worthington, Taylor Schilling, Tom Wilkinson i Nathalie Emmanuel. Reżyserem jest Lennart Ruff. Premiera już 30 marca!

the titan poster

]]>
dorotkareba@gmail.com (Dorota Ręba) Filmy Wed, 21 Mar 2018 21:27:43 +0100
Zobaczcie zwiastun finału Z Archiwum X http://www.kawerna.pl/aktualnosci/filmy/item/18622-zobaczcie-zwiastun-finalu-z-archiwum-x.html http://www.kawerna.pl/aktualnosci/filmy/item/18622-zobaczcie-zwiastun-finalu-z-archiwum-x.html

 The X Files top

Stacja FOX zaprezentowała w sieci oficjalny zwiastun finałowego odcinka 11 sezonu serialu „Z Archiwum X” („The X Files”), który zadebiutuje już dziś wieczorem.

Twórcą serialu jest Chris Carter, a gwiazdami niezmiennie David Duchovny i Gillian Anderson. Obok nich w 11 sezonie możemy pojawiają się m.in. Mitch Pileggi, Annabeth Gish, Robbie Amell, Lauren Ambrose, Karin Konoval, Barbara Hershey, Haley Joel Osment oraz William B. Davis.

Finałowy odcinek zatytułowany „My Struggle IV” zostanie wyemitowany dziś wieczorem, a poniżej znajdziecie jego oficjalną zapowiedź:

]]>
dorotkareba@gmail.com (Dorota Ręba) Filmy Wed, 21 Mar 2018 21:25:44 +0100
Z kim zmierzy się John Wick w 3 części swoich przygód? http://www.kawerna.pl/aktualnosci/filmy/item/18621-z-kim-zmierzy-sie-john-wick-w-3-czesci-swoich-przygod.html http://www.kawerna.pl/aktualnosci/filmy/item/18621-z-kim-zmierzy-sie-john-wick-w-3-czesci-swoich-przygod.html

John Wick 3 top

Prace na planie „John Wick: Chapter 3” mają rozpocząć się w kwietniu, a my do tej pory nie poznaliśmy najmniejszych szczegółów dotyczących fabuły projektu. Jednak pewne wskazówki nasuwa nam obecność w obsadzie Hiroyuki’ego Sanady („Wolverine”).

Media obiegły nowe spekulacje dotyczące japońskich akcentów w nadchodzącej produkcji w reżyserii Chada Stahelskiego. Podobno twórcy zdecydowali się zaangażować do filmu dużo więcej aktorów pochodzenia japońskiego, niż tylko Hiroyuki’ego Sanadę. Informacjami tymi podzielił się ze światem serwis Omega Underground, który jednak nie mógł jednoznacznie potwierdzić, że cały film będzie kręcony w Japonii. Jedno jest pewne, Japończycy będą mieć duży wpływ na historię przedstawioną w „John Wick: Chapter 3”.

Czyżby szykowała się wojna między Johnem Wickiem (Keanu Reeves) a Yakuzą? Tego dowiemy się z pewnością 17 maja 2019 roku, gdy film zadebiutuje w kinach. Tymczasem pozostaje cierpliwie czekać na oficjalne materiały promocyjne od twórców widowiska.

]]>
dorotkareba@gmail.com (Dorota Ręba) Filmy Wed, 21 Mar 2018 21:23:23 +0100
Pułapka czasu nie będzie wyświetlana w polskich kinach http://www.kawerna.pl/aktualnosci/filmy/item/18620-pulapka-czasu-nie-bedzie-wyswietlana-w-polskich-kinach.html http://www.kawerna.pl/aktualnosci/filmy/item/18620-pulapka-czasu-nie-bedzie-wyswietlana-w-polskich-kinach.html

Pułapka czasu top

Wytwórnia Disney poinformowała w lakonicznym komunikacie, że superprodukcja „Pułapka czasu” („A Wrinkle in Time”) nie zadebiutuje w Polsce.

Widowisko zostało zdjęte z planów dystrybucyjnych i nie pojawi się w polskich kinach. Nie podano powodów takiej decyzji, jednak możliwe, że wpływ na nią miały bardzo słabe wyniki finansowe produkcji w USA i na świecie.

Oto oficjalne stanowisko centrum prasowego Disneya:

Uprzejmie informuję, że film PUŁAPKA CZASU, którego premiera była planowana na 13 kwietnia, zostaje wycofany z oferty Disneya. Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z tej zmiany.

Źródło: informacja prasowa

]]>
dorotkareba@gmail.com (Dorota Ręba) Filmy Wed, 21 Mar 2018 21:21:39 +0100
Niezbyt dobre perspektywy dla Venoma http://www.kawerna.pl/aktualnosci/filmy/item/18619-niezbyt-dobre-perspektywy-dla-venoma.html http://www.kawerna.pl/aktualnosci/filmy/item/18619-niezbyt-dobre-perspektywy-dla-venoma.html

 venom top

Media obiegła niepokojąca plotka dotycząca wyczekiwanej przez fanów produkcji „Venom”. Dotyczy ona tytułowej postaci, w którą wciela się Tom Hardy. Uwaga, możliwe spoilery!

Pierwszy materiał wideo promujący produkcję, skupiający się na postaci Eddie’ego Brocka, nie został zbyt ciepło przyjęty przez część widzów. Mieli oni za złe twórcom, że nie zdecydowali się nam ujawnić wyglądu tytułowego Venoma w pełnej krasie. Dziś dowiedzieliśmy się, że podobno nie będzie nam dane zbyt długo oglądać symbiontu także w samym filmie!

Podobno Venom przez większość czasu ekranowego ma manifestować się jako żyły na rękach Eddiego Brocka, ewentualnie dodatkowe ręce lub macki. Dopiero w finałowej sekwencji walki mamy zobaczyć Venoma w pełnej krasie. Oczywiście są to jedynie pogłoski, a nie oficjalne informacje. Ani Sony ani twórcy nie komentują tych rewelacji, niemniej jednak są to dość niepokojące wieści.

Premiera „Venoma” została zaplanowana na 5 października tego roku. Poniżej wspomniany teaserowy zwiastun:

]]>
dorotkareba@gmail.com (Dorota Ręba) Filmy Wed, 21 Mar 2018 21:19:30 +0100