Archiwum

Napisał Dział: Archiwum

W sieci pojawił się filmik na którym twórcy i aktorzy opowiadają o filmie Green Hornet 3D.
Britt Reid to znudzony życiem playboy, syn właściciela ogromnej fortuny. Gdy ojciec umiera, w posiadłości Reida pojawia się Kato, dawny służący jego ojca. Britt znudzony stylem życie jaki prowadzi postanawia zrobić coś dla miasta. Razem z Kato, w przebraniu superbohatera, nocą walczą ze złem. Ich głównym przeciwnikiem jest gangster Chudnofsky, którego celem jest zjednoczenie całego kryminalnego półświatka Los Angeles.
W rolach głównych:
Seth Rogen(Reid), Jay Chou(Kato), Christoph Waltz(Chudnofsky) oraz Cameron Diaz(Lenore Case).
Premiera już w styczniu 2011 roku.

Napisał Dział: Archiwum

Kolejny trailer filmu Drive Angry 3D zadebiutował w sieci, tym razem jest w nim więcej Diabła ;)
Drive Angry 3D opowiada historię mężczyzny, który poprzysięga zemstę na ludziach odpowiedzialnych za morderstwo jego córki oraz porwanie jej dziecka. Sam jednak nie przewidział, że krwawa wendetta wymknie się spod kontroli.
Reżyserem jest Patrick Lussier. Drive Angry 3D jak nazwa wskazuje będzie kręcony w technologii 3D i zapowiadany jest jako film akcji. W rolach głównych Nicolas Cage(Ghost Rider, Uczeń Czarnoksiężnika) oraz Amber Heard(Po prostu walcz).
Premiera przewidziana jest na 11. lutego 2011 roku.

Napisał Dział: Archiwum

Firma Atari zapowiedziała grę opartą na znanym systemie RPG – Dungeons & Dragons, która będzie hack’n’slashem nastawionym na tryb kooperacji(maksymalnie dla czterech osób, choć nie wyjaśniono czy będzie możliwość grania ze znajomymi przez sieć czy tylko przy jednej konsoli).
W Dungeons & Dragons: Daggerdale zadaniem gracza będzie pokonanie złego Rezulusa, dowodzącego Zentharimem, który to zamierza podbić krainę Daleland.
Daggerdale będzie grą rozprowadzaną cyfrowo – dla PC do pobrania z oficjalnej strony Atari, natomiast wersje konsolowe gracze będą mogli pobrać odpowiednio za pomocą PlayStation Network oraz Xbox Live Arcade. Produkcja ma ukazać się wiosną przyszłego roku.
Poniżej pierwszy trailer:

Dział: Archiwum

Spełnienia marzeń - zarówno tych drobnych, jak i tych najbardziej perwersyjnych, tysiąca lat w szczęściu i obrzydliwym bogactwie, książek, gier i filmów oraz zakrapianej krwią dziewic... ekhem, to znaczy zakrapianej kompotem z suszu Wigilii i ultra szczęśliwego Nowego Roku!

Życzy redakcja Kawerny

Napisał Dział: Archiwum

PragnienieNowy rok to zwykle czas podsumowań i postanowień: "Będę czytał więcej", "Będę biegał co wieczór", "Pójdę na kurs języka". Trochę idąc tym tropem, zmieniamy konwencję - chcemy usłyszeć Wasze pragnienia.

I mamy na myśli pragnienia wszelkie - takie najzwyklejsze, najmroczniejsze, najciekawsze, egoistyczne i altruistyczne, polityczne, uczelniane, życiowe.

Autorzy DWÓCH najciekawszych naszym zdaniem odpowiedzi zostaną sowicie nagrodzeni za tę chwilę wylewności. Mamy dla Was po egzemplarzu powieści Pragnienie autorstwa Carrie Jones. Co więcej, przygotowaliśmy MAŁY bonus! Dla każdego zwycięzcy dodatkowo w noworoczną paczkę wrzucimy... 17 innych książek! Łącznie zatem rozdamy 36 książek!!

 

Napisał Dział: Archiwum

Dzisiaj mijają cztery lata od literackiego debiutu Dariusza Domagalskiego. W grudniu 2006 roku miesięcznik Science Fiction Fantasy i Horror zwodował opowiadanie ORP Dzik. Z tej okazji Dariusz postanowił zaprezentować fragmenty dotąd niepublikowanego opowiadania Latający Holender. Jak sam pisze wchodzi ono w skład zbioru opowiadań o ORP Dzik, który póki co czeka na wydawcę.
Zapraszamy do czytania na oficjalnej stronie autora.Darku gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w pisaniu ;)?

Napisał Dział: Archiwum

Przez lata dokumentowano wydarzenia związane z pojawieniem się UFO na całym świecie – w Buenos Aires, Seulu, Francji, Niemczech czy Chinach. Lecz gdy w 2011 roku Ziemia zostaje zaatakowana przez nieznane siły, to co pozostawało kiedyś w sferze wyobraźni, staje się przerażającą rzeczywistością.
W bitwie w której upadają największe miasta świata ostatnim bastionem rodzaju ludzkiego zostaje Los Angeles. To właśnie w mieście aniołów oddział marines staje do walki z obcymi. Czy uda im się ocalić LA i Ziemię?
Dowiemy się w marcu przyszłego roku.

Napisał Dział: Archiwum

W ciągu kilku ostatnich dni, wydawnictwo Japonica Polonica Fantastica obchodziło 2 premiery. Pierwszą z nich jest pojawienie się 48 tomu Naruto, autorstwa Masashiego Kishimoto oraz 1 tom One Piece, autorstwa Eiichiro Ody!

W rozwinięciu newsa znajdziecie informacje na temat poszczególnych tomów.

 

Napisał Dział: Archiwum

Pojawił się pierwszy trailer promujący film Paul. Jest to komedia SF osadzona we współczesności.
Dwóch angielskich fanów komiksu wybiera się w podróż do Ameryki na wielki zlot komiksomaniaków. W trakcie wycieczki przez Nevadę trafiają do Strefy 51. Przypadkiem natykają się tam na kosmitę Paula, który przebywa na Ziemi od 60 lat, w bazie wojsk amerykańskich. Postanawia jednak uciec i dotrzeć do swojego statku. Cała trójka wybiera się w niezwykłą przygodę.
Paul na ekranach kin pojawi się 18. marca 2011 roku.

Napisał Dział: Archiwum

Kolejny filmik związany z Dead Space 2 pojawił się w sieci. Tym razem możemy na nim zobaczyć głównego bohatera gry, Isaaca Clarke’a, który… no właśnie, który pomaga swoim twórcom w siedzibie Visceral Games. Miłego oglądania ;)
Dead Space 2 to kontynuacja świetnego survival horroru wydanego w 2008 roku. Akcja gry ma miejsce 3 lata po wydarzeniach znanych z poprzedniczki. Główny bohater, inżynier Isaac, jeszcze nie doszedł do siebie po koszmarnej przygodzie i leczy się na ogromnej stacji kosmicznej Sprawl. Niestety Necromorphy ponownie atakują, a Isaac musi stawić im czoło.
Premiera Dead Space 2 przypada na początku 2011 roku na PC oraz konsolach Xbox 360 i PlayStation 3.