14 Lip Zakazane Księgi

Napisał Dział: Archiwum Komentarze DISQUS_COMMENTS
Opisy ogromnych bibliotek, pełnych opasłych tomów obitych w skórę i inkrustowanych nieziemskimi ozdobami, pachnących kurzem i papierem… Któż choć raz nie zażyczył sobie przynajmniej jednej takiej książki, która samą obwolutą wprowadza ten niesamowity klimat fantasy. Swój własny zielnik, bestiariusz, księga zaklęć lub kronika… Niektórzy od myśli przeszli w czyn! Dziś każdy może mieć swoje tomiszcze, by zapisywać w nim magiczne historie.

Księgi Zakazane (kliknijcie tytuł, by przejść do odpowiedniej strony) to pracownia introligatorstwa artystycznego. To pierwsze takie miejsce w Polsce wykonujące księgi, których nie znajdziesz w realnym świecie.

Głównie tworzymy oprawiane w skórę księgi — notatniki ozdabiane symboliką runiczną, magiczną, ezoteryczną a także innymi inspirującymi nas undergroundowymi wzorami. Estetyka ksiąg zachowana jest w klimacie fantasy, dawnych magicznych woluminów ze świata władcy pierścieni czy powieści Lovecrafta. Chętnie podejmujemy się wyzwań jakimi są indywidualne zamówienia.  Każdy kto chciałby mieć księgę rodem wyrwaną z krainy fantasy znajdzie tutaj coś dla siebie :)

Do czego mogę wykorzystać taką księgę?
Oprócz tego że zawsze o niej marzyłeś możesz wykorzystać ją do :) 

Młotek— „dzienników magicznych”
— księgi idealnie nadają się do sesji RPG
— zachęcają do twórczości literackiej – jeśli lubisz snuć historie pełne tajemnic (i nie tylko) to jest najlepsze miejsce by je zapisać
— księgę możesz zamienić w album ze swoimi rysunkami lub zdjęciami
- może posłużyć jako miejsce do przechowywania wszelkich zbiorów i kolekcji
— księga jest też wspaniałym prezentem i oryginalną ozdobą :)
— mogą posłużyć jako rekwizyty teatralne, filmowe itd.

Tworząc księgi dbamy o ich solidność, gdyż nie tylko mają pięknie wyglądać, ale i służyć jak najdłużej swoim nabywcom. Księgę więc można śmiało wyginać i szaleć z nią w terenie bez obawy że się rozleci :). Księgi oprawiane są naturalną skórą. 

Papier, który wykorzystujemy do ksiąg robimy ręcznie nadając mu wygląd dawnych pożółkłych arkuszy, albo mrocznych kartek prosto z grobowca :D

Do zdobień wykorzystujemy materiały takie jak — kości, poroża, drewno, metal, kamienie, ogólnie wszystko co uznamy za ciekawe.
Ostatnio zmieniany piątek, 16 lipiec 2010 17:33