08 Sty Co z postacią księżniczki Lei w Gwiezdnych Wojnach?

Napisał Dział: Filmy Komentarze DISQUS_COMMENTS

princess leia organa

Po śmierci Carrie Fisher, losy filmowej księżniczki-generał Lei Organy w sadze „Gwiezdnych Wojen” stanęły pod znakiem zapytania. Mimo, że aktorka zdążyła nagrać wszystkie sceny do ósmego epizodu, to rola Lei w planowanym „Epizodzie IX” bardzo się skomplikowała.

Twórcy szykowali dużo większą rolę dla Lei Organy w „Epizodzie IX”, jednak teraz trzeba rozważyć różne opcje alternatywne. Jak podaje Hollywood Reporter, studio Disney i Lucasfilm zwołują na 10 stycznia naradę w tej sprawie. W rozmowach weźmie udział m.in. reżyser Colin Trevorrow i Kathleen Kennedy, by ustalić plan działania. Wiadomo, że dwie sceny z udziałem Lei są kluczowe dla przyszłych części sagi: spotkanie Lei z Lukiem Skywalkerem oraz spotkanie z Kylo Renem, synem Lei i Hana Solo, skuszonym przez Ciemną Stronę Mocy. Zdjęcia do „Epizodu IX” mają ruszyć w na początku przyszłego roku.

Możliwe jest kilka opcji rozwoju sytuacji. W grę wchodzą dokrętki do ósmej części i umniejszenie roli księżniczki Lei w fabule. Oczywiście twórcy mogą zdecydować się na CGI, które zastosowano z powodzeniem w „Łotrze 1”, jednak Michael Finx, specjalista z dziedziny efektów specjalnych jest dość sceptycznie nastawiony do tego rozwiązania.

Carrie Fisher zmarła 27 grudnia 2016 roku w wyniku powikłań pozawałowych. Produkcja z jej ostatnim występem – „Star Wars: Episode VIII”, zadebiutuje w kinach 14 grudnia tego roku.