11 Sty J.J. Abrams skupi się na oryginalnych projektach

Napisał Dział: Filmy Komentarze DISQUS_COMMENTS

JJ Abrams

W ciągu ostatnich kilku lat stało się jasne, że J.J. Abrams jest siłą, z którą należy się liczyć w Hollywood. Może nie zawsze robił filmy doskonałe, ale udowodnił, że potrafi zrobić coś, co społeczeństwo chce zobaczyć. Dowodem na to jest zwłaszcza „Przebudzenie Mocy”. Jednak reżyser stwierdził, że kończy zabawę z sequelami i rebootami.

Po uroczystości Złotych Globów Abrams rozmawiał z magazynem People na temat jego roli jako producenta w serialu HBO, „Westworld”. Wyznał, że jest wdzięczny za te wszystkie możliwości, które otrzymał, ale jednak chce się w przyszłości skupić na naprawdę oryginalnych pomysłach:

- Wiecie, jestem niesamowicie szczęśliwy, że zaangażowano mnie w pracę nad projektami, które kochałem jako dzieciak. W rzeczywistości nawet „Westworld”, dla którego tutaj dzisiaj jesteśmy, jest jedną z nich. Ale nie czuję już pragnienia, żeby włączać się w takie prace ponownie. Czuję, że ten etap jest już skończony i bardziej ekscytuje mnie praca nad rzeczami, które są oryginalnymi pomysłami, którym może kiedyś ktoś inny stworzy nową wersję. – mówi Abrams.

Reżyser wierzy, że jeżeli nie chce się robić niczego nowego, tylko same remake’i i rebooty, to taka praca mija się z celem:

- Myślę, że jeżeli opowiadasz historię, która nie pójdzie naprzód, nie wprowadza niczego, co jest istotne, co nie jest tworzeniem nowej mitologii i przedłużaniem jej, to wtedy całkowity remake czegoś innego jest jakby pomyłką. – dodaje reżyser.

Mimo wszystko „Star Trek” z 2009 i „Przebudzenie Mocy” udowodniły, że Abrams naprawdę potrafi pociągnąć dalej już istniejącą franczyzę.