18 Mar George R.R. Martin otworzył własne studio filmowe!

Napisał Dział: Filmy Komentarze DISQUS_COMMENTS

 Martin studio top

Zaskakujące informacje docierają do nas z Nowego Meksyku. Autor „Pieśni Lodu i Ognia” zaangażował się w kolejny projekt. Jednak nie ma on nic wspólnego z zapowiadaną i co raz przekładaną premierą wyczekiwanej przez fanów powieści „Winds of Winter” („Wichry Zimy”). Martin założył bowiem własne studio filmowe.

Stagecoach Foundation ma swoją siedzibę w Santa Fe w stanie Nowy Meksyk, gdzie mieszka George R.R. Martin. Studio otworzone zostało w budynku podarowanym pisarzowi pod warunkiem prowadzenia działalności non profit. Miejsce zagospodarowano na potrzeby działalności filmowej i telewizyjnej, a w planach studia Martina znajduje się współpraca z początkującymi, lokalnymi twórcami, a także z producentami z Hollywood. Podobno Stagecoach Foundation pozyskało już pierwszych klientów, a chodzi o braci Coen.

Jak na razie nie wiadomo w jakim stopniu w prace wytwórni zaangażuje się sam George R.R. Martin, jednak z pewnością nowe obowiązki nie przysłużą się szybszemu ukończeniu prac nad „Wichrami Zimy”. Tymczasem nowy sezon „Gry o tron” zadebiutuje na antenie HBO już 16 lipca.