20 Sie Telewizyjny remake Ptaków od producenta Harry’ego Pottera pojawi się na BBC

Napisał Dział: Filmy Komentarze DISQUS_COMMENTS

thebirds top

W pewnym momencie mówiono, że remake “Ptaków” zostanie wyprodukowany przez Michaela Baya, ale teraz wiadomo, że nad filmem pracuje David Heyman (filmowy cykl „Harry Potter”). Nad uwspółcześnieniem klasycznej produkcji Alfreda Hitchcocka z 1963 roku czuwa BBC.

Jak donosi Digital Spy, BBC zamierza bardziej opierać się na powieści Daphne du Maurier z 1952 niż filmie Hitchcocka. Historia rozegra się niedługo po II wojnie światowej. Tak jak poprzednio, mieszkańców spokojnego miasteczka nawiedzi fala ataków ptaków i mew. Wydarzenia będą toczyć się w Cornwall w Anglii, a nie w San Francisco - inaczej niż w “Ptakach” Hitchcocka.

Niemal dekadę temu Platinum Dunes próbowało zaadaptować “Ptaki” na wielki ekran, a zaangażowani byli Martin Campbell („Casino Royale”), Diederik Van Rooijen („Penoza”) i Dennis Iliadis („The Last House on the Left”). Campbell chciał zrobić film w kategorii PG-13, ale ostatecznie zamieniono go na seans tylko dla dorosłych. Jeszcze kilku innych reżyserów zamierzało porwać się na remake (w tym Scott Derrickson), ale ostatecznie nic nie doszło do skutku.