17 Paź Spawn nie przedstawi genezy postaci

Napisał Dział: Filmy Komentarze DISQUS_COMMENTS

spawn ctop

Todd McFarlane, rysownik i scenarzysta, twórca postaci Spawna, a także reżyser najnowszej ekranizacji przygód bohatera, zdradził w jednym z ostatnich wywiadów kilka szczegółów o swojej wizji filmu.

Todd McFarlane, ujawnił, że prace na planie filmowym ruszą w lutym 2018 roku. Pre-produkcja kinowej wersji „Spawna” rozpocznie się już w grudniu tego roku. Film powstanie dla Blumhouse, a budżet produkcji wyniesie około 10 milionów dolarów.

McFarlane pragnie by reboot „Spawna” był utrzymany bardziej w konwencji horroru niż kina superbohaterskiego, a to wszystko w kategorii R, wzorem sukcesu, jaki odniósł w kinach „Logan”. Inspiracją dla twórcy jest również „Coś” Johna Carpentera.

Twórca zapowiedział ostatnio również, by fani nie oczekiwali, że film przedstawi im genezę Spawna, ani że będzie klasycznym kinem superbohaterskim. Głównym bohaterem filmu będzie bowiem policjant, detektyw Twitch Williams, a sam Spawn będzie postacią w tle obrazu:

- Zawsze wracam do porównania ze "Szczękami", choć w „Spawnie” nie mam rekina. Tamten stwór był ogromny, a nigdy nie wyjaśniono nam dlaczego stał się tak wielki. Czy brak wyjaśnienia miał dla mnie znaczenie? Nie! A w „Coś” Carpentera? Czy wiemy skąd przybywają obcy? Też nie. Dlaczego obcy przejmuje ciała ludzi? Również nie wiem. Nie potrzebuję genezy i szczegółowych wyjaśnień. Pokażcie mi ciekawą historię, przestraszcie mnie od czasu do czasu i mnie macie! Dla mnie ten film jest okazją do powiedzenia: Spawn jest z nami od 25 lat, a przez ten okres ciągle ewoluował. Tutaj zobaczycie, gdzie jest „teraz”. Nie mogę wciąż opowiadać tej samej historii. – podkreślił Todd McFarlane.

Komiksowy pierwowzór skupia się na postaci Ala Simmonsa, najemnika na usługach CIA, który w wyniku zdrady zostaje zabity. Trafi Ado piekła, gdzie zawiera pakt z demonem o imieniu Malebolgia i powraca na ziemię, jednak odmieniony – staje się demoniczną istotą.