21 Paź Prognozowane wyniki finansowe Ostatniego Jedi

Napisał Dział: Filmy Komentarze DISQUS_COMMENTS

ostatni jedi bo top

Bukmacherzy rozpoczęli pierwsze szacunkowe wyliczenia zarobków najnowszego widowiska z sagi „Gwiezdnych Wojen”. Jesteście ciekawi jakie są ich pierwsze prognozy?

Mimo, że 2017 rok udowodnił, że rynek kinowy jest dość nieprzewidywalny, to nie powstrzymało to bukmacherów od kolejnych box office’owych wyliczeń. Produkcje z ostatnich 12 miesięcy, które w pierwszych szacunkowych wyliczeniach nie miały potencjału na kasowe przeboje (jak np. „Wonder Woman”, „Split”) podbiły kina. Z kolei prognozowane „pewniaki”, jak „Obcy: Przymierze”, „Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara” czy „Szybcy i wściekli 8”, osiągnęły wyniki dużo poniżej oczekiwań. Jak poradzi sobie „Ostatni Jedi”? Sprzedaż biletów już ruszyła, więc czas na pierwsze prognozy finansowe tej superprodukcji od Disney i Lucasfilm.

Pierwsze wyliczenia są całkiem optymistyczne, ale nie rekordowe. Box Office Pro szacuje, że na otwarciu w USA „Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi” zdoła zgromadzić ok. 215 mln dolarów. Jest to wynik gorszy od „Przebudzenia Mocy”, ale i tak zapewniający produkcji 2 miejsce w zestawieniu najlepszych otwarć wszech czasów (obecnie na tej pozycji jest „Jurassic World” z wynikiem 208,8 mln).

Łączne wpływy z kin w Stanach Zjednoczonych, jakie przewiduje serwis to około 740 mln dolarów. „Ostatni Jedi” byłby wówczas 3 najbardziej kasową produkcją w historii amerykańskiego box office'u. Będzie to wynik gorszy o 200 mln od „Przebudzenia Mocy” i o 760 mln gorszy od numeru 1 tego zestawienia - „Avatara” Jamesa Camerona.

Czy te przewidywania sprawdzą się? O tym przekonamy się już pod koniec roku. Światowa premiera produkcji „Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi” 13 grudnia.