13 Lis Weekendowy box office: Thor nadal numerem 1 w Stanach Zjednoczonych

Napisał Dział: Filmy Komentarze DISQUS_COMMENTS

box office usa top2

Kolejny dochodowy weekend w branży kinowej za nami. Choć nie brakowało interesujących premier, to „Thor: Ragnarok” utrzymał pozycję lidera w USA. Jak poradziło sobie „Morderstwo w Orient Expressie”?

W drugim tygodniu po premierze „Thor: Ragnarok” zarobił dla Marvela 56,6 mln dolarów, co czyni go niekwestionowanym zwycięzcą zestawienia na rynku rodzinnym. Niestety film zanotował w USA ponad 50% spadek oglądalności. Superprodukcja zgromadziła dotychczas na swoim koncie kwotę 650,08 mln dolarów przy 180 mln budżecie.

Na drugim miejscu zestawienia znalazła się komedia „Co wiecie o swoich dziadkach?” („Daddy's Home 2”), która zarobiła w premierowy weekend dla Paramount kwotę 30 mln dolarów przy 69 mln budżecie. W ostatni weekend w Stanach Zjednoczonych zadebiutowała również nowa ekranizacja „Morderstwa w Orient Expressie”, zarabiając na otwarciu 28,2 mln dolarów przy budżecie w wysokości 55 mln. 20th Century Fox może być zadowolone z wyników osiągniętych przez film w reżyserii Kennetha Branagha.

W TOP5 znalazły się jeszcze „Złe mamuśki 2: Jak przetrwać święta”, które w 2 tygodniu po premierze dodały kolejne 11,5 mln dolarów do konta STX Entertainment oraz horror „Jigsaw” („Piła: Dziedzictwo”), zarabiający w 3 tygodniu 3,4 mln dolarów (łączne wpływy 79 mln dolarów). Do pierwszej dziesiątki weszły następujące produkcje: „Tyler Perry's Boo 2! A Madea Halloween” (2,07 mln), „Geostorm” (1,54 mln), „Blade Runner 2049” (1,41 mln), „Happy Death Day” (1,31 mln) oraz komedia „Lady Bird” (1,24 mln), która w 2 tygodniu po premierze zanotowała ponad 200% wzrost zainteresowania widzów.

Źródło: boxofficemojo.com