10 Gru Ready Player One z nowym zwiastunem!

Napisał Dział: Filmy Komentarze DISQUS_COMMENTS

 readyplayerone top

Twórcy zaprezentowali nowy zwiastun nadchodzącegi widowiska na podstawie powieści Ernesta Cline w reżyserii Stevena Spielberga. „Ready Player One” wejdzie do kin w przyszłym roku.

Tye Sheridan, gwiazda produkcji, jest znany z udziału w takich filmach jak „Fałszerz”, „Joe” i „Uciekinier”. W „Ready Player One” towarzyszyć mu będzie Olivia Cooke („Earl i ja, i umierająca dziewczyna”, „Bates Motel”). Aktorka zagra Art3mis, avatara Samanthy Cook, umieszczonego w wirtualnej rzeczywistości OASIS, stanowiącej swoiste i dalece rozwinięte połączenie znanych nam portali i serwisów społecznościowych. Obok nich zobaczymy też Hannah John-Kamen („Killjoys”), ale na razie twórcy nie zdradzają kogo zagra aktorka, jednak jej rola jest określana jako istotna.

W obsadzie znalazł się również Ben Mendelsohn („Bloodline”, „Starred Up”, „Lost River”), który zagra czarny charakter. Obok nich pojawią się także Simon Pegg („Stark Trek Beyond”) oraz zwycięzca Oscara, Mark Rylance („The BFG”).

Zak Penn napisał scenariusz filmu w oparciu o powieść, napisaną przez Cline’a. Scenarzysta podziękował również pisarzowi za pomoc w przygotowaniu skrptu i asystowanie przy oologii. Terminem tym w powieści określani są Halliday’s Hidden Egg Hunt, gracze próbujący rozwikłać ostatnią zagadkę Jamesa Holliday, jaką pozostawił przed śmiercią.

Fabuła „Ready Player One” prezentuje się następująco:

Rok 2014, rzeczywistość to paskudne miejsce. Tylko czasami nastoletni Wade Watts (Tye Sheridan) czuje się żywy – wtedy, gdy wchodzi do wirtualnego świata zwanego OASIS. Wade poświęca swoje życie temu, aby poskładać razem puzzle układanki, jaką tworzy ten cyfrowy świat. Jego twórca ma obsesję na punkcie pop kultury dawnych lat. Ale kiedy Wade trafia na pierwszy ślad, nagle zaczyna napotykać na swojej drodze innych graczy, którzy chcą go… zabić. Ceną za jego głowę jest wysoka nagroda. Pościg trwa, a Wade będzie musiał go wygrać, jeżeli chce przeżyć.

Premiera filmu została zaplanowana na 28 marca 2018 roku.

 

readyplayerone poster

Ostatnio zmieniany niedziela, 10 grudzień 2017 20:32