11 Gru Kinowy Venom powstaje w oparciu o dwie powieści graficzne

Napisał Dział: Filmy Komentarze DISQUS_COMMENTS

venom topp

Gośćmi brazylijskiego Comic-Conu w Sao Paulo byli twórcy kinowej ekranizacji przygód „Venoma”. Sony Pictures zorganizowało panel, na którym reżyser zdradził w oparciu o jakie komiksy kręcone jest widowisko.

Ruben Fleischer, który stoi za kamerą „Venoma” podczas konferencji zdradził, że fabuła filmu będzie oparta na dwóch komiksach: „Lethal Protector”, o którym wiedzieliśmy już z wcześniejszych informacji oraz na „Planet of the Symbiotes”.

„Planet of the Symbiotes” jest 5-częściowym cyklem z 1995 roku autorstwa Davida Michelinie’a. Przedstawia on historię inwazji kosmicznego drapieżnika na Ziemię i bohaterskiej walki Spider-Mana, Venoma i Scarlet Spider, by powstrzymać symbiota przed zniszczeniem planety.

„Venom” ma rozpocząć nowe uniwersum kinowe – pojawią się w nim postacie z komiksów Marvela, do których prawa posiada studio Sony Pictures. Nie zobaczymy więc w nim Spider-Mana w kreacji Toma Hollanda.

Reżyserią filmu zajmie się Ruben Fleischer według scenariusza autorstwa Scotta Rosenberga i Jeffa Pinknera, któremu ostatnie szlify nada Kelly Marcel. W obsadzie obok Toma Hardy’ego pojawią się też Riz Ahmed, Michelle Williams i Jenny Slate.

„Venom” trafi do kin 5 października 2018 roku.