25 Lut Słabe prognozy dla Tomb Raider

Napisał Dział: Filmy Komentarze DISQUS_COMMENTS

tomb rider top

Analitycy z serwisu Box Office Pro nie wieszczą zbyt udanego startu dla nowej odsłony przygód Lary Croft. Przewidują, że „Tomb Raider” zarobi w USA w weekend otwarcia jedynie 24 mln dolarów. Nie jest to wynik, jaki zadowoliłby twórców filmu.

Budżet, jaki przeznaczyło na „Tomb Rider” studio Warner Bros. nie został do tej pory ujawniony, jednak śmiało można założyć, że była to kwota przekraczająca 100 mln dolarów. Jeśli sprawdzą się prognozy specjalistów od box office, którzy zakładają ok. 60 mln wpływy z USA, to film może okazać się kasową porażką studia.

Oficjalny opis „Tomb Rider”:

Lara Croft to niepokorna córka ekscentrycznego podróżnika, który zniknął, gdy dziewczyna miała kilkanaście lat. Teraz, jako 21-letnia kobieta, podąża własną ścieżką, odmawiając spełnienia woli ojca, który chciał dla niej spokojnego życia. Zostawia wszystko za sobą i udaje się w ostatnie znane miejsce jego pobytu. Poszukując śladów, musi odnaleźć osławiony grobowiec na mitycznej wyspie u wybrzeży Japonii. Jeśli nie przezwycięży własnych lęków, może nie przeżyć niezwykle niebezpiecznej wyprawy. Jak wiele poświęci, by poznać tajemnicę zniknięcia ojca i zyskać miano tomb raidera?

Film powstaje w oparciu o serię gier wideo, która zaczęła się pojawiać w 2013 roku. Ma przedstawiać młodą Larę Croft, która poszukuje swojego ojca. W głównej roli wystąpi Alicia Vikander, a na ekranie towarzyszyć jej będą Walton Goggins, Daniel Wu i Leo Ashizawa. Reżyserem jest Roar Uthaug, a scenariusz napisała Geneva Robertson-Dworet.

Ostatnio zmieniany niedziela, 25 luty 2018 19:36