14 Lip Jaki będzie Joker Phoenixa?

Napisał Dział: Filmy Komentarze DISQUS_COMMENTS

joaquin phoenix joker top

Serwis Collider przeprowadził ostatnio wywiad z Joaquinem Phoenixem, który wcieli się w postać Jokera w nadchodzącym projekcie z nowego kinowego uniwersum DC. Zapowiedziana przez DC i Warner Bros. Pictures produkcja będzie samodzielnym filmem, który przedstawi nam genezę powstania ikonicznego przeciwnika Batmana.

Joaquin Phoenix w rozmowie z Colliderem zdradził kilka szczegółów na temat filmu. Co skłoniło go do przyjęcia roli Jokera?

- Zazwyczaj potrzebuję dużo czasu, aby przemyśleć dokładnie i podjąć właściwą decyzję z kim będę współpracować. To cały proces decyzyjny, w którym zapoznaję się ze scenariuszem i dyskutuję o nim z reżyserem, w tym przypadku Toddem Phillipsem. Jestem zdania, że rozumie świat, który chce pokazać. To robi wrażenie, a perspektywa współpracy z nim przy „Jokerze” jest kusząca. Czuję, że to coś niezwykle unikalnego, inny i przerażający świat. - powiedział aktor.

Czego więc możemy oczekiwać po filmie o „Jokerze”?

- Nie umieściłbym go w ramach jednego gatunku filmowego. Nie będzie to film superbohaterski czy kino studyjne. „Joker” będzie unikalny, jedyny w swoim rodzaju. Uważam, że Phillips ma w sobie mnóstwo pasji, co jest ekscytujące. Pod całą wielkością tych filmów [superbohaterskich] skrywają się prawdziwe postacie z realnymi problemami. Niekiedy zostaje to odkryte i wyeksponowane, a czasami nie. Zawsze myślałem, że w komiksach są bohaterowie warci większego skupienia. I chyba wlaśnie to przyciągnęło Phillipsa to tego pomysłu. – pokreślił na koniec Phoenix.

Joaquin Phoenix zagra Jokera, ikonicznego przeciwnika Mrocznego Rycerza w filmie, który nie będzie wchodzić w skład DC Extended Universe. DC Comics przymierza się do stworzenia nowego kinowego uniwersum DC Dark (ew. DC Black), w którym zostaną przedstawione historie niezależne od dotychczas tworzonego DCEU.

Produkcja ta będzie solowym projektem, który ukaże początki Jokera i jego drogę od osoby niezauważonej przez społeczeństwo do przemiany w psychodelicznego złoczyńcę.“Joker” Todda Phillipsa będzie origin-story tego kultowego złoczyńcy Gotham. Zobaczymy jak klęska w karierze komika powoduje, że Joker obiera kryminalną ścieżkę.

W sieci pojawiło się już mnóstwo grafik koncepcyjnych stworzonych przez fanów, na których możemy zobaczyć Phoenixa w roli Jokera. Jedną z nich przygotował też znany z jakości swoich prac, niezawodny Boss Logic:

joaquin phoenix joker Boss Logic