14 Lip Wybrano twórcę fabuły kinowej adaptacji Artemis!

Napisał Dział: Filmy Komentarze DISQUS_COMMENTS

artemis top

Geneva Robertson-Dworet ("Captain Marvel") napisze scenariusz kinowej adaptacji powieści Andy'ego Weira „Artemis”. Reżyserią filmu dla 20th Century Fox zajmą się Phil Lord i Christopher Miller („Deadpool”).

Na razie nie poznaliśmy choćby przybliżonej daty premiery filmu. Oficjalny opis powieści Andy'ego Weira „Artemis”, która w Polsce ukazała się nakładem wydawnictwa Akurat znajdziecie poniżej:

Dwudziestokilkuletnia Jazz marzy o życiu pełnym przygód i dostatków, ale musi pogodzić się z rzeczywistością małego prowincjonalnego miasteczka. Nawet bardzo prowincjonalnego, bo na Księżycu. Dobrze żyje się tam właściwie tylko turystom i ekscentrycznym miliarderom, a tak się składa, że Jazz nie należy do żadnej z tych kategorii. Ma nudną, nisko płatną pracę i sporo długów do spłacenia, nic więc dziwnego, że dorabia drobnym przemytem. Nic dziwnego, że kiedy pojawia się okazja zarobienia naprawdę wielkich pieniędzy, nie waha się ani chwili. Tym, że misterny plan oznacza konieczność wejścia na ścieżkę przestępstwa, nie przejmuje się ani przez chwilę. Prawdziwe problemy pojawiają się wtedy, kiedy okazuje się, że plan ma drugie i trzecie dno oraz że Jazz dała się wplątać w gigantyczną aferę o potencjalnie katastrofalnych konsekwencjach.