14 Lip Joaquin Phoenix uchyla rąbka tajemnicy w temacie nowego Jokera

Napisane przez Dział: Filmy Komentarze DISQUS_COMMENTS

phoenix

W wywiadzie, który opublikował portal Collider, Joaquin Phoenix zdradził, że już od dawna marzył o tej roli. A dokładniej - o roli czarnego charakteru z komiksu. Już kilka lat temu zadzwonił do swojego agenta z pytaniem, dlaczego nie udaje się załatwić takiej roli. Obawiał się jednak, że Joker doczekał się już tak wielu wcieleń, że nie ma szans na kolejną poświęconą mu produkcję i próbował wymyślić, który z pozostałych bohaterów byłby równie interesujący. Ku swemu zaskoczeniu otrzymał propozycję właśnie tej roli.

Phoenix stwierdził, że współpraca z Toddem Phillipsem zapowiada się niezwykle interesująco. Wyznał, że to coś unikalnego oraz... przerażającego. Czyżbyśmy więc mieli szansę na Jokera, który dorówna kreacjom Ledgera czy Nicolsona? Tak czy inaczej, aktor podkreślił, że choć genezy postaci takich jak zielonowłosy klaun są komiksowe i odrealnione, to opowiadają o autentycznych problemach i to podejście dzieli z Toddem.

W produkcji mamy zobaczyć ważną postać z uniwersum DC - Thomasa Wayne'a, czyli ojca Bruce'a. Fani obstawiają, że może zagrać go Robert De Niro (któremu zaproponowano rolę w filmie), ale portal Collider sugeruje, że De Niro ma wcielić się w postać bez komiksowej genezy.