24 Wrz Scenariusz do filmu o Jokerze i Harley Quinn gotowy!

Napisał Dział: Filmy Komentarze DISQUS_COMMENTS

joker harley top

Scenarzyści John Requa i Glenn Ficarra oficjalnie poinformowali o końcu prac nad fabułą zapowiedzianego przez Warner Bros. filmu poświęconego jednej z najbardziej rozpoznawalnych tragicznych par DC: Jokerze i Harley Quinn. Skąd czerpali inspiracje do swojego skryptu?

Twórcy w swojej pracy nad fabułą do przygód Harley i Jokera czerpali z doświadczenia i inspirowali się swoimi poprzednimi produkcjami, m.in. na “Złym Mikołaju” czy “Tacy jesteśmy”. Jeden ze scenarzystów udzielił ostatnio wywiadu dziennikarzom Metro, w którym zdradził kilka szczegółów o wyczekiwanym przez fanów DC filmie:

- Wszystko zaczyna się od porwania Dr Phila przez Harley. Przechodzi ona bowiem ciężkie chwile w swoim związku z Jokerem. Kilka lat temu napisaliśmy “Złego Mikołaja” i w podobnym tonie utrzymaliśmy serial “Tacy jesteśmy”. Podczas prac nad tym [Harley i Joker] skryptem połączyliśmy niejako te dwie produkcje. Przekazaliśmy skrypt do oceny i wszystkim przypadł do gustu. Nie wiemy jednak czy ostatecznie film doczeka się realizacji. - podkreśla Glenn Ficarra.


Harley Quinn, którą na wielkim ekranie gra Margot Robbie, będziemy mogli ujrzeć w innym filmie z DCEU: “Birds of Prey”, który jest obecnie realizowany, a ekipa filmowa ma wejść na plan w styczniu przyszłego roku. Reżyserią zajmie się Cathy Yan. Premiera „Birds of Prey” planowana jest wstępnie na 2020 lub 2021 rok.