15 Maj Wystartowała kampania Anno Domini 1666

Napisał Dział: Gry Komentarze DISQUS_COMMENTS

Anno Domini 1666 1

Już dziś, 15 maja ruszyła zbiórka na Kickstarterze i Wspieram.to, mająca na celu ufundowanie niezwykle ciekawie zapowiadającej się gry planszowej w realiach historycznych z drobnymi elementami fantastycznymi! I tak, w projekcie będzie mnóstwo szczegółowych figurek!

Rys fabularny

31 grudnia 1665 roku umiera cesarz Leopold I. Monarchowie wysyłają swoich posłów do Wiednia, gdzie odbędzie się elekcja nowego cesarza. Razem z nimi ślą swoich najlepszych ludzi, którzy mają zadbać, by wygrał kandydat, którego popierają.

Stań na czele grupy bohaterów, wśród których znajdziesz między innymi postaci znane z kart Trylogii Sienkiewicza i powieści Alexandra Dumas'a. Wymyślaj fortele niczym Pan Zagłoba, walcz jak D'Artagnan. Korzystaj z pomocy najemników i - często niespodziewanych - sojuszników. Przekonuj, przekupuj, zastraszaj, rozwiązuj zagadki. Odkrywaj mroczne tajemnice wiedeńskich zaułków i piwnic. Walcz z bandytami na gościńcach. Wykonuj misje zlecone przez szefa Twojego poselstwa. Módl się o wsparcie boskie. Graj w karty i kości. Nie daj się złapać straży miejskiej.

Wiedeń pełen jest niespodzianek i niebezpieczeństw...ale to zaledwie początek - droga może zaprowadzić Cię w ukraińskie stepy, do ogarniętego pożarem Londynu czy Watykanu, gdzie coraz częściej docierają pogłoski o dziwnych, trudnych do wytłumaczenia zjawiskach... Kto wie, może przyjdzie Ci udać się do Konstantynopola albo Moskwy. Wszystko w Waszych rękach.

Dam Ci dobrą radę... uważaj na siebie. 1666 to nie zabawa. Szczęśliwi ci, którzy nie wiedzą, co ich może spotkać.

Jak komentują sami twórcy:

Gra jest planszowym skirmishem osadzonym w realiach alternatywnej rzeczywistości XVII wieku. Gracze dowodzą bandami składającymi się z kilku bądź kilkunastu figurek. Celem może być pokonanie przeciwnika w walce, ale też odzyskanie listu, eskorta zakładnika lub pościg. Zamiast kości używa się dedykowanych talii kart zagrywanych z ręki bądź dociąganych losowo z talii.

W uliczkach Wiednia ścierać się będą Polacy (Wołodyjowski i towarzysze), Francuzi (muszkieterowie królewscy), Turcy (poselstwo sułtana), a także tajemnicza sekta Złamanego Krzyża. W grze będzie można spotkać też istoty nadprzyrodzone, demony, magów i alchemików.

Figurki będą wykonane w jakości “bitewniakowej”, wszystkie o unikalnych wzorach (czyli żadnego ataku klonów). W pudełku znajdą się też mapy, karty postaci, scenariusze i dedykowane talie kart.

Więcej informacji znajdziecie na Facebooku i boardgamegeek.com

Anno Domini 1666

 

Anno Domini 1666 2

Źródło: informacja prasowa