Komiksy

Napisał Dział: Komiksy

egmont TOP

Wydawnictwo Egmont rozpoczyna wydawanie przygodowej serii komiksu europejskiego Gwiezdny zamek o podboju kosmosu w końcu XIX wieku. To fascynująca historia błyskotliwego wynalazcy i jego syna odnosząca się do tajnego bawarskiego programu kosmicznego stworzona przez francuskiego rysownika i scenarzystę Alexa Alice. Gwiezdny zamek to hołd dla Jules’a Verne’a.

Napisał Dział: Komiksy

 sandman top

Od momentu, kiedy Neil Gaiman stworzył komiks „The Sandman” minęło prawie 30 lat. Opowiadał on o personifikacji Snów. Główny bohater, Sen, kręci się wśród bogów, potworów i ludzi, odkrywając naturę, historię i siebie samego. „The Sandman” stał się jednym z najpopularniejszych komiksów wszechczasów. Udowodnił, że komiksy to nie tylko proste opowiastki, że są równie istotne jak poważna literatura. Zdobył nawet nagrodę World Fantasy Award. Gaiman wielokrotnie powracał do tego świata, ale teraz, z okazji okrągłej rocznicy, ma zamiar zrobić to w wielkim stylu.

Napisał Dział: Komiksy

BlackCat SilverSable

W mediach pojawiły się informacje, że studio Sony nadal nie jest gotowe, by dać zielone światło produkcji „Silver & Black”. Z najnowszych pogłosek wynika, że projekt został usunięty z kalendarza zdjęciowego i nie otrzymał nowej daty rozpoczęcia produkcji.

Napisał Dział: Komiksy

dc comics top

Nadchodzą nowi bohaterowie DC Comics! Twórca historii „Legionu Samobójców”, Rob Williams, wyjawił, że niebawem zostanie przedstawiony najnowszy bohater DC, The Wall.

 

Napisał Dział: Komiksy

sw kolekcja

Wydawnictwo przygotowało wyjątkową gratkę dla fanów „Gwiezdnych Wojen”! W ofercie DeAgostini znalazła się bowiem nowa kolekcja komiksów, prezentująca najlepsze komiksy, jakie wydano w ciągu 40 lat istnienia sagi.

Napisał Dział: Komiksy

conan top1

Wystartowała nowa kolekcja powieści graficznych od Hachette. Tym razem wydawnictwo przygotowało specjalne wydanie wszystkich komiksów o przygodach Conana z Cymerii.

 

Napisał Dział: Komiksy

logo 40lecie

Najbardziej popularna komiksowa seria fantasy w Polsce i jedna z najsłynniejszych w Europie liczy sobie już 40 lat! Dziś Egmont obchodzi okrągły jubileusz opublikowania pierwszej przygody Thorgala. Z tej okazji już 7. grudnia br. ukaże się specjalny album „Rosiński Artbook. Thorgal 40 lat”. Celebrowanie rocznicy pojawienia się Gwiezdnego Dziecka uświetniają również kolejne tomy komiksów w seriach pobocznych Kriss de Valnor „Góra czasu” i Młodzieńcze lata „Slivia”. Fani słynnej wikińskiej sagi nie mogą tego przegapić!

Napisał Dział: Komiksy

Deadpool comic top2

W listopadzie br. wydawnictwo Egmont kontynuuje wydawanie albumów komiksowych z cyklu DC Odrodzenie (w oryginale DC Universe Rebirth), w której prezentujemy najważniejszych i najpopularniejszych superbohaterów. Do końca roku na rynek trafi, aż 16 serii, m.in. Batman, Superman, Wonder Women, Green Arrow, Flash, Suicide Squad. W tym miesiącu na rynku są dostępne: Aquaman, Hal Jordan i Korpus Zielonych Latarni, All-Star Batman oraz Nastoletni Tytani. Przypominamy, że w salonach EMPIK równolegle do zwykłej serii dostępna jest w sprzedaży również specjalna, limitowana wersja ze srebrnymi okładkami.

Napisał Dział: Komiksy

Doctor strange damnation top

Studio zapowiedziało nową mini-serię komiksów, na którą składać się ma pięć numerów. Jej tytuł brzmi „Doctor Strange: Damnation”.

Napisał Dział: Komiksy

 shazam dc top

Chociaż film „Shazam” ma się pojawić na dużym ekranie w przeciągu kilku następnych lat, to jego bohaterowie wciąż nie doczekali się swojej serii w DC Comics. Ostatnio mieli szansę pokazać się na wspólnej okładce „Ligi Sprawiedliwości”, ale to by było na tyle. Jednakże szef DCEU Geoff Johns ma w planach zupełnie nową serię.