Komiksy

Napisane przez Dział: Komiksy

1 start

Wydawnictwo Dark Horse nie próżnuje z prawami do obrazkowych adaptacji dzieła CD Projekt RED i jeszcze w tym roku startuje z kolejnym tytułem, który zostanie wydany w czterech zeszytach. Premiera pierwszego nastąpi 19 grudnia w USA, w Polsce najpewniej trafi do księgarń w wydaniu zbiorczym, a za wydanie odpowiedzialna będzie oficyna Egmont, posiadająca licencje na komiksowego „Wiedźmina” z Dark Horse.

Napisał Dział: Komiksy

Garfield top

Wydawnictwo Egmont wprowadza ponownie do sprzedaży komiks „Garfield”. Tym razem będzie to kompletna i chronologiczna kolekcja w tłumaczeniu Piotra W. Cholewy. Pierwszy album „Garfield. Tłusty koci trójpak” autorstwa Jima Davisa trafił do sprzedaży 19. września 2018 roku. To zebrane w jednym tomie 3 książki pasków komiksowych – „Garfield jako taki”, „Garfield nabiera wagi” i „Garfield imponujący”. Do końca przyszłego roku, co kwartał, ukaże się jeszcze pięć zbiorczych albumów.

Napisał Dział: Komiksy

Eugenia Pawel Kroll

Smutne wieści obiegły świat polskiego komiksu. W piątek 7 września zmarła Eugenia Pawel-Kroll, znana w środowisku jako Szarlota Pawel.

Napisał Dział: Komiksy

Riri Williams top

Wiele na to wskazuje! Marvel Studios oficjalnie ogłosiło, że bohaterka Riri Williams, znana pod pseudonimem Ironheart, dostanie własny komiks. Jej postać zadebiutowała na łamach innego komiksu „Invincible Iron Man Vol. 2 #7”.

Napisał Dział: Komiksy

egmont top

W sierpniu Klub Świata Komiksu Egmont Polska proponuje swoim czytelnikom kilka ciekawych powieści graficznych. Wśród nich długo wyczekiwany komiks wybitnych artystów. Frank Miller wraz ze współscenarzystą Brianem Azzarello i rysownikiem Johnem Romitą Juniorem powracają do ponurego Gotham City. Tym razem poznamy wydarzenia związane z ostatnią przygodą Batmana, po której superbohater porzucił kostium i przeszedł na emeryturę (by powrócić wiele lat później) - Powrót Mrocznego Rycerza – Ostatnia krucjata (prequel, 2016).

Napisał Dział: Komiksy

 Star Wars The Last Jedi Rey com

„Star Wars: The Las Jedi” nie odniósł zbyt wielkiego sukcesu, ale nie oznacza to końca historii. Kolejny sequel już jest w drodze, a reżyseruje go J.J. Abrams. Nie można jednak zapomnieć o tym, że fanom serii niezbyt spodobał się sposób przedstawienia Luke’a Skywalkera jako znużonego pustelnika. Nie do końca podobało im się również to, w jaki sposób przekazał pałeczkę Rey.

Napisał Dział: Komiksy

cover rebirth Wonder Woman tom 03 300 dpi

W lipcu Klubu Świata Komiksu proponuje swoim czytelnikom kilka interesujących powieści graficznych. Co znajdziemy w księgarniach? Pierwszy tom słynnej opowieści rozgrywającej się w post apokaliptycznej Ameryce – Łasuch, autorstwa Jeffa Lemire, zdobywcy wielu prestiżowych nagród za bestsellerowe komiksy, a także inny komiks tego znakomitego scenarzysty Sherlock Frankenstein, tom 1. Album przybliża śledztwo prowadzone przez zdeterminowaną reporterkę, pragnącą dowiedzieć się, co stało się z jej ojcem Czarnym Młotem. Jakie inne tytuły ukażą się w tym miesiącu?

Napisał Dział: Komiksy

 steve ditko top

Zmarł legendarny twórca komiksów, Steve Ditko. Miał 90 lat. Był on doskonale znany z tego, że wraz ze Stanem Lee stworzył komiksy o Spider-Manie czy Doktorze Strange. Twórca został znaleziony martwy w swoim apartamencie, jednak nie podano oficjalnej przyczyny śmierci.

Napisał Dział: Komiksy

kajko kokosz top

Tworzone przez wspaniałego scenarzystę i rysownika Janusza Christę (1934–2008) przygody dwóch słowiańskich wojów są od dziesięcioleci jedną z najpopularniejszych polskich serii komiksowych. Teraz Kajko i Kokosz, po śmierci autora, powracają w pierwszej pełnometrażowej historii „Królewska konna”!

Napisał Dział: Komiksy

klub swiata komiksu egmont

Już 17 maja br. rozpoczynają się Warszawskie Targi Książki, a wraz nimi Festiwal Komiksowa Warszawa. W tym roku gośćmi specjalnymi będą czterej zagraniczni artyści związani z Egmontem.