Komiksy

Napisał Dział: Komiksy

klub swiata komiksu egmont

Już 17 maja br. rozpoczynają się Warszawskie Targi Książki, a wraz nimi Festiwal Komiksowa Warszawa. W tym roku gośćmi specjalnymi będą czterej zagraniczni artyści związani z Egmontem.

Napisał Dział: Komiksy

Blacksad top

Szalony wynalazca i inne opowieści oraz nowości komiksowe na kwiecień 2018 roku. Co przyszykował dla fanów Klub Świata Komiksu Egmont Polska?

Napisał Dział: Komiksy

Bucky Infinity War

Bracia Joe i Anthony Russo nie ujawnili zbyt wiele na temat tego, którzy bohaterowie zginą w najnowszych częściach Avengers. Premiera pierwszego filmu zbliża się wielkimi krokami, a ich losy nadal stoją pod znakiem zapytania. Sebastian Stan nie ma pojęcia, co się stanie z Buckym bo „Infinity War”, ale wyznał, że istnieje szansa na to, że fani zobaczą więcej Zimowego Żołnierza w MCU.

Napisał Dział: Komiksy

Avengers Ghost rider top

Mianem „The Avengers” początkowo określano przede wszystkim trójkę złożoną z Kapitana Ameryki, Iron Mana i Thora. Wkrótce zaczęli do nich dołączać tacy bohaterowie jak She-Hulk, Kapitan Marvel czy Czarna Pantera. Jednak fani komiksów prawdopodobnie nigdy nie spodziewaliby się tam zobaczyć jednej postaci – Ghost Ridera.

Napisał Dział: Komiksy

egmont TOP

Wydawnictwo Egmont rozpoczyna wydawanie przygodowej serii komiksu europejskiego Gwiezdny zamek o podboju kosmosu w końcu XIX wieku. To fascynująca historia błyskotliwego wynalazcy i jego syna odnosząca się do tajnego bawarskiego programu kosmicznego stworzona przez francuskiego rysownika i scenarzystę Alexa Alice. Gwiezdny zamek to hołd dla Jules’a Verne’a.

Napisał Dział: Komiksy

 sandman top

Od momentu, kiedy Neil Gaiman stworzył komiks „The Sandman” minęło prawie 30 lat. Opowiadał on o personifikacji Snów. Główny bohater, Sen, kręci się wśród bogów, potworów i ludzi, odkrywając naturę, historię i siebie samego. „The Sandman” stał się jednym z najpopularniejszych komiksów wszechczasów. Udowodnił, że komiksy to nie tylko proste opowiastki, że są równie istotne jak poważna literatura. Zdobył nawet nagrodę World Fantasy Award. Gaiman wielokrotnie powracał do tego świata, ale teraz, z okazji okrągłej rocznicy, ma zamiar zrobić to w wielkim stylu.

Napisał Dział: Komiksy

BlackCat SilverSable

W mediach pojawiły się informacje, że studio Sony nadal nie jest gotowe, by dać zielone światło produkcji „Silver & Black”. Z najnowszych pogłosek wynika, że projekt został usunięty z kalendarza zdjęciowego i nie otrzymał nowej daty rozpoczęcia produkcji.

Napisał Dział: Komiksy

dc comics top

Nadchodzą nowi bohaterowie DC Comics! Twórca historii „Legionu Samobójców”, Rob Williams, wyjawił, że niebawem zostanie przedstawiony najnowszy bohater DC, The Wall.

 

Napisał Dział: Komiksy

sw kolekcja

Wydawnictwo przygotowało wyjątkową gratkę dla fanów „Gwiezdnych Wojen”! W ofercie DeAgostini znalazła się bowiem nowa kolekcja komiksów, prezentująca najlepsze komiksy, jakie wydano w ciągu 40 lat istnienia sagi.

Napisał Dział: Komiksy

conan top1

Wystartowała nowa kolekcja powieści graficznych od Hachette. Tym razem wydawnictwo przygotowało specjalne wydanie wszystkich komiksów o przygodach Conana z Cymerii.