Komiksy

Napisał Dział: Komiksy

 Star Wars The Last Jedi Rey com

„Star Wars: The Las Jedi” nie odniósł zbyt wielkiego sukcesu, ale nie oznacza to końca historii. Kolejny sequel już jest w drodze, a reżyseruje go J.J. Abrams. Nie można jednak zapomnieć o tym, że fanom serii niezbyt spodobał się sposób przedstawienia Luke’a Skywalkera jako znużonego pustelnika. Nie do końca podobało im się również to, w jaki sposób przekazał pałeczkę Rey.

Napisał Dział: Komiksy

cover rebirth Wonder Woman tom 03 300 dpi

W lipcu Klubu Świata Komiksu proponuje swoim czytelnikom kilka interesujących powieści graficznych. Co znajdziemy w księgarniach? Pierwszy tom słynnej opowieści rozgrywającej się w post apokaliptycznej Ameryce – Łasuch, autorstwa Jeffa Lemire, zdobywcy wielu prestiżowych nagród za bestsellerowe komiksy, a także inny komiks tego znakomitego scenarzysty Sherlock Frankenstein, tom 1. Album przybliża śledztwo prowadzone przez zdeterminowaną reporterkę, pragnącą dowiedzieć się, co stało się z jej ojcem Czarnym Młotem. Jakie inne tytuły ukażą się w tym miesiącu?

Napisał Dział: Komiksy

 steve ditko top

Zmarł legendarny twórca komiksów, Steve Ditko. Miał 90 lat. Był on doskonale znany z tego, że wraz ze Stanem Lee stworzył komiksy o Spider-Manie czy Doktorze Strange. Twórca został znaleziony martwy w swoim apartamencie, jednak nie podano oficjalnej przyczyny śmierci.

Napisał Dział: Komiksy

kajko kokosz top

Tworzone przez wspaniałego scenarzystę i rysownika Janusza Christę (1934–2008) przygody dwóch słowiańskich wojów są od dziesięcioleci jedną z najpopularniejszych polskich serii komiksowych. Teraz Kajko i Kokosz, po śmierci autora, powracają w pierwszej pełnometrażowej historii „Królewska konna”!

Napisał Dział: Komiksy

klub swiata komiksu egmont

Już 17 maja br. rozpoczynają się Warszawskie Targi Książki, a wraz nimi Festiwal Komiksowa Warszawa. W tym roku gośćmi specjalnymi będą czterej zagraniczni artyści związani z Egmontem.

Napisał Dział: Komiksy

Blacksad top

Szalony wynalazca i inne opowieści oraz nowości komiksowe na kwiecień 2018 roku. Co przyszykował dla fanów Klub Świata Komiksu Egmont Polska?

Napisał Dział: Komiksy

Bucky Infinity War

Bracia Joe i Anthony Russo nie ujawnili zbyt wiele na temat tego, którzy bohaterowie zginą w najnowszych częściach Avengers. Premiera pierwszego filmu zbliża się wielkimi krokami, a ich losy nadal stoją pod znakiem zapytania. Sebastian Stan nie ma pojęcia, co się stanie z Buckym bo „Infinity War”, ale wyznał, że istnieje szansa na to, że fani zobaczą więcej Zimowego Żołnierza w MCU.

Napisał Dział: Komiksy

Avengers Ghost rider top

Mianem „The Avengers” początkowo określano przede wszystkim trójkę złożoną z Kapitana Ameryki, Iron Mana i Thora. Wkrótce zaczęli do nich dołączać tacy bohaterowie jak She-Hulk, Kapitan Marvel czy Czarna Pantera. Jednak fani komiksów prawdopodobnie nigdy nie spodziewaliby się tam zobaczyć jednej postaci – Ghost Ridera.

Napisał Dział: Komiksy

egmont TOP

Wydawnictwo Egmont rozpoczyna wydawanie przygodowej serii komiksu europejskiego Gwiezdny zamek o podboju kosmosu w końcu XIX wieku. To fascynująca historia błyskotliwego wynalazcy i jego syna odnosząca się do tajnego bawarskiego programu kosmicznego stworzona przez francuskiego rysownika i scenarzystę Alexa Alice. Gwiezdny zamek to hołd dla Jules’a Verne’a.

Napisał Dział: Komiksy

 sandman top

Od momentu, kiedy Neil Gaiman stworzył komiks „The Sandman” minęło prawie 30 lat. Opowiadał on o personifikacji Snów. Główny bohater, Sen, kręci się wśród bogów, potworów i ludzi, odkrywając naturę, historię i siebie samego. „The Sandman” stał się jednym z najpopularniejszych komiksów wszechczasów. Udowodnił, że komiksy to nie tylko proste opowiastki, że są równie istotne jak poważna literatura. Zdobył nawet nagrodę World Fantasy Award. Gaiman wielokrotnie powracał do tego świata, ale teraz, z okazji okrągłej rocznicy, ma zamiar zrobić to w wielkim stylu.