Komiksy

Napisał Dział: Komiksy

Opowieści makabryczne top

Już w październiku do sprzedaży trafi nowe wydanie powieści graficznej mistrza grozy Stephena Kinga. „Opowieści makabryczne” ukażą się nakładem wydawnictwa Albators.

Napisał Dział: Komiksy

Thorgal top

Już w listopadzie będziemy obchodzić jubileusz 40-lecia wydania pierwszego tomu „Thorgala” – „Zdradzona Czarodziejka”. Główna seria powieści graficznych, której rysownikiem od początku jest Grzegorz Rosiński, doczekała się 35 tomów, nie licząc serii pobocznych o wojowniczce Kriss de Valnor, córce Thorgala, Louve, a także najnowszej serii skupiającej się na losach o młodego Thorgala.

Napisał Dział: Komiksy

 Batman Suicide Squad top

Uwaga – jeśli czytacie komiksy DC, to ten artykuł może zawierać spoilery z „Suicide Squad #22”.

 

Napisał Dział: Komiksy

klub swiata komiksu egmont top

Klub Świata Komiksu poinformował o harmonogramie wydawania powieści graficznych na miesiąc sierpień. Startuje seria „Odrodzenie” w ramach linii DC Deluxe, fani Człowieka ze Stali będą mieli możliwość zakupu „Superman: Ostatnie dni Supermana”, nie zabraknie również propozycji dla wielbicieli Batmana i ostatniego tomu „Skalpa” od Vertigo.

Napisał Dział: Komiksy

komik top

Wydawnictwo Egmont Polska podzieliło się z fanami komiksów wakacyjną rozkładówką. Wielbiciele powieści graficznych znajdą dla siebie kilka ciekawych propozycji – „Kaznodzieja”, „Batman”, Superman”, „Star Wars”, „Lone Sloane”, to nie wszystko! Szczegóły poniżej.

Napisał Dział: Komiksy

TMNT top

Wydawnictwo wystartowało w dniu dzisiejszym z przedpłatami na komiksy z serii „Teenage Mutant Ninja Turtles: Ultimate Collection 1”. Poznajcie szczegóły prenumeraty poniżej.

Napisał Dział: Komiksy

amgc okładka top

Ten rok to istna gratka dla fanów twórczości Neila Gaimana! Nie dość, że niebawem zadebiutuje serial oparty na powieści „Amerykańscy Bogowie”, to jeszcze przed tym wydarzeniem miała miejsce premiera komiksowej adaptacji tego tytułu. Cała powieść ma zostać zaprezentowana w 27 numerach. Nad projektem czuwają P. Craig Russell i Scott Hampton. Obiecują, że serial nie będzie miał wpływu na komiks.

Napisał Dział: Komiksy

bialy piasek top

Kolejna powieść jednego ze współczesnych mistrzów fantastyki, trafi do księgarń w marcu. Tym razem będzie to jednak powieść graficzna pt. „Biały piasek”, która rozpoczyna nową sagę w ramach uniwersum cosmere Brandona Sandersona. Poznajcie szczegóły poniżej!

Napisał Dział: Komiksy

deadpool v punisher top

Marvel Comics ogłosiło powstanie nowej serii komiksowej, której głównymi bohaterami będą Deadpool i Punisher. Dialogami zajmie się Fred Van Lente, a za ilustracje odpowiadać będzie Pepe Perez. Ciekawym może być starcie dwóch zupełnie różnych postaci - Deadpoola z jego ciętym żartem i kompletnie poważnego Punishera.

Napisał Dział: Komiksy

gamora top

Scenarzystka stwierdziła, że kreowanie postaci Gamory w komiksowych “Strażnikach Galaktyki” jest zgoła odmienne, niż praca nad tą postacią w filmie. Perlman jest odpowiedzialna za scenariusz do pierwszego filmu, a w przyszłym miesiącu ukaże się jej komiksowy debiut - “Gamora”.