Książki

Napisał Dział: Książki

hugo ward top

Wczoraj, 19 sierpnia podczas ceremonii na 76. Worldconie w San Jose ogłoszono laureatów Nagrody Hugo i John W. Campbell Award dla najlepszego debiutanta. Nagroda Hugo, której nazwa pochodzi od postaci Hugo Gernsbacka, fundatora nagrody oraz założyciela magazynu „Amazing Stories”, przyznawana jest co roku. Poznajcie listę nagrodzonych twórców w rozwinięciu.

Napisał Dział: Książki

Alyssa cover 1200x445 fragment1

Aby uratować swoją rodzinę musisz naprawić błędy Alicji. Tylko czy odważysz się sprawdzić, co naprawdę skrywa królicza nora? Sprawdźcie się iprzeczytajcie fragment powieści u nas!

Napisał Dział: Książki

BrettDziedzictwo top

Jeszcze w tym miesiącu w księgarniach nakładem Fabryki Słów ukaże się powieść Petera V. Bretta „Dziedzictwo Posłańca”.

Napisał Dział: Książki

małe licho top

Pisarka zaprezentowała pierwszą zapowiedź swojej najnowszej powieści – „Małe Licho i tajemnica Niebożątka”, która w księgarniach pojawi się już 19. września!

Napisał Dział: Książki

wieza koronna top

Wydawnictwo MAG przygotował dla swoich fanów dwie fantastyczne propozycje czytelnicze na te gorące wakacyjne dni: trylogię „Kroniki Riyrii” Michaela J. Sullivana oraz „Triumf Endymiona” Dana Simmonsa.

Napisał Dział: Książki

S. Nieściur Do zobaczenia w piekle MATERIAŁY PRASOWE 2

Na 29 sierpnia Fabryka Słów zaplanowała premierę książki Sławomira Nieściura „Do zobaczenia w piekle” - ostatniej części cyklu o Rybinie, Jusupowie i innych "zwykłych" ludziach Zony. Zapraszamy również do Lublina na spotkanie autorskie w dniu premiery!

Napisał Dział: Książki

Plaga olbrzymow top

Do księgarń trafiła „Plaga olbrzymów” Kevina Hearne’a, autora bestsellerowej serii o Żelaznym Druidzie. Plaga olbrzymów to pierwszy tom nowego cyklu - „Siedem kenningów”, w którym Hearne tworzy własną mitologię, pełną zmiennokształtnych bardów, walczących z ogniem olbrzymów i nastolatków rozmawiających z oszałamiającymi stworzeniami. To opowieść o inwazji olbrzymów, z którymi walkę podejmuje wojowniczka Tallyand, stawką w grze jest dla niej życie synów. Z kolei Abhi odkrywa, że włada magiczną mocą, która jest wyjątkowym darem, ale może go również doprowadzić do zguby. Historyk Dervan natomiast zostaje wbrew swojej woli uwikłany w polityczną intrygę, kiedy otrzymuje od władny wyjątkowe zlecenie… Ich losy splatają się w głębokiej, wzruszającej opowieści o zwykłych ludziach, którzy w niezwykłych czasach stają się bohaterami, a ich losy legendą.

Napisał Dział: Książki

chesley award top

Poznaliśmy prace nominowane do The 2018 Chesley Awards – nagrody przyznawanej od 1985 roku dla najlepszych artystów i dyrektorów artystycznych publikujących i tworzących w obrębie gatunku science fiction i fantasy.

Napisał Dział: Książki

immersja 1200x455 fragment2

Czy ludzki umysł jest w stanie bezbłędnie odróżnić rzeczywistość od fikcji? Uroboros szykuje na 1 sierpnia premierę książki autorstwa Ericka Pola pt. „Immersja”. Dziś wydawnictwo podzieliło się z nami nowym fragmentem powieści!

Napisał Dział: Książki

immersja 1200x455 fragment1

Czy ludzki umysł jest w stanie bezbłędnie odróżnić rzeczywistość od fikcji? Uroboros szykuje na 1 sierpnia premierę powieści autorstwa Ericka Pola pt. „Immersja”. Jednak już dziś możecie zapoznać się z jej fragmentem!