Książki

Napisał Dział: Książki

wina top

Wydawnictwo Zielona Sowa przygotowało interesującą propozycję dla fanów fantastyki young adult – powieść „Wina” autorstwa Simon Mayo. Poznajcie świat, w którym przestępstwo jest dziedziczne.

Napisał Dział: Książki

21 Biblioteki Publicznej Cincinnati 1927

Mobilne biblioteki czy księgarnie działały na długo przed nastaniem ery Amazona czy Ebay’a. W poniższej galerii znajdziecie archiwalne fotografie, na których uchwycono tzw. „bookmobile” przemierzające m.in. Stany Zjednoczone, Iran, Indonezję czy Niemcy na początku XX wieku.

Napisał Dział: Książki

 ACh A front tOP

Tym razem postapokaliptyczna zawierucha zawita do Warszawy w powieści „Achromatopsja” od Artura Chmielewskiego. Poznajcie szczegóły poniżej!

Napisał Dział: Książki

grom i szkwal top

Z przyjemnością informujemy, że już wkrótce do sprzedaży trafi kontynuacja „Krwi i stali” Jacka Łukawskiego – fantasy militarno-przygodowego z elementami inspirowanymi mitologią słowiańską. Premiera „Gromu i szkwału” wypada 1 marca 2017 roku. Powieść ukaże się nakładem SQN Imaginatio.

Napisał Dział: Książki

dworzec śródmieście top

Już jutro do księgarń trafi najnowsza książka Bartka Biedrzyckiego „Dworzec Śródmieście”, czyli zwieńczenie trylogii warszawskiej „Kompleks 7215”.

Napisał Dział: Książki

Nebula Logo top

Oficjalnie ogłoszono finalistów tegorocznej edycji Nebula Award. Poznajcie teksty nominowane do jednej z najbardziej prestiżowych globalnych nagród w dziedzinie fantastyki.

Napisał Dział: Książki

Siedem minut top

Już od dziś znajdziecie w sprzedaży wznowienie ilustrowanej wersji „Siedmiu minut po północy” Patricka Nessa. 

Napisał Dział: Książki

Ksiaze glupcow top

Wydawnictwo Papierowy Księżyc przygotowało dla czytelników pierwszy tom trylogii „Wojna Czerwonej Królowej” autorstwa Marka Lawrence. Powieść „Książę głupców” znajdziecie już na półkach księgarń!

Napisał Dział: Książki

za garsc amuletow top

Najnowsza powieść Kim Harrison z cyklu „Zapadlisko” ukazała się nakładem wydawnictwa MAG.

Napisał Dział: Książki

zajdle TOP

W dniu wczorajszym wystartowała procedura głosowania do kolejnej edycji Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla. Zmianie uległ regulamin przyznawania nagrody, przeczytacie o tym poniżej i poznajcie listę pozycji uprawnionych do jej otrzymania.