Książki

Napisał Dział: Książki

stranger things books top

Serial „Stranger Things”, który stworzyli bracia Duffer, podbił serca widzów na całym świecie, ożywiając sentymentalną nutkę tęsknoty za popkulturą lat 80. ubiegłego wieku. Gdy my niecierpliwie wyglądamy premiery sezonu trzeciego (premiera w 2019 roku), to twórcy przygotowali dla nas kolejną niespodziankę: do Hawkins powrócimy nieco wcześniej! A wszystko to, dzięki powieściom ze świata „Stranger Things”!

Napisał Dział: Książki

hajmdal tom 1 top

Powieść Dariusza Domagalskiego pt. „Hajmdal. Tom 1. Początek podróży” pojawi się w księgarniach już 14 czerwca!

Napisał Dział: Książki

Kristoff GloszacaKres TOP

Niedawno miała miejsce premiera ostatniego tomu epickiej steampunkowej "Lotosowej Trylogii" z feudalną Japonią w tle! „Głosząca kres” ukazała się 6 czerwca nakładem wydawnictwa Uroboros, a jeśli nie kupiliście jeszcze swojego egzemplarza powieści, to możecie przeczytać u nas jej fragment.

Napisał Dział: Książki

Głębia

Seria Głębia to zdecydowanie jedna z najlepszych serii SF w rodzimej fantastyce w ostatnich latach. Doskonale przemyślana i zaplanowana kreacja świata i bohaterów. Wiernie odwzorowany kosmos (research do pierwszego tomu zajął autorowi ponad pół roku). Samo szukanie map Drogi Mlecznej wraz z wiernym odwzorowaniem sektorów gromad gwiezdnych było jak twierdzi Podlewski ciekawym wyzwaniem, dzięki temu czytelnik otrzymuje prawdziwy kosmos a nie bajkę SF. 

Napisał Dział: Książki

GardnerDozois top1

Nastał kolejny smutny dzień dla science-fiction. W wieku 70 lat zmarł Gardner Dozois, jeden z większych autorów tego gatunku.

Napisał Dział: Książki

Kristoff GloszacaKres TOP

Ostatni tom epickiej steampunkowej "Lotosowej Trylogii" z feudalną Japonią w tle, „Głosząca kres”, zawita do księgarń już 6 czerwca, a już dziś możecie przeczytać u nas fragment powieści!

Napisał Dział: Książki

toń top

Rodzinne sekrety, podróże w czasie, ukryte skarby i krwawa historia Dolnego Śląska... Czyli Marta Kisiel, tym razem serio. Powieść „Toń” ukazała się 23 maja nakładem wydawnictwa Uroboros, a już dziś możecie u nas zapoznać się z jej fragmentem!

Napisał Dział: Książki

stephen king top

Swoje najnowsze opowiadanie pt. „Laurie” mistrz grozy zamieścił w sieci! Wszyscy fani jego twórczości mogą je bezpłatnie pobrać i nacieszyć oczy.

Napisał Dział: Książki

MAG zapowiedzi 2018 c2

W sieci na forum Wydawnictwa Mag pojawiła się aktualizacja zestawienia powieści, jakie ukażą się jeszcze w tym roku jego nakładem. Wśród nowych tytułów warto wspomnieć o książkach autorstwa Jonathana Maberryego, Petera Wattsa czy Leigh Bardugo, których premierę zaplanowano na tegoroczną jesień.

Napisał Dział: Książki

zajdle TOP

18 maja podczas Warszawskich Targów Książki ogłoszono nominacje do Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla za rok 2017. Kto znalazł się na tej liście?