Książki

Napisał Dział: Książki

fabryka toop

W tym miesiącu nakładem wydawnictwa Fabryka Słów ukazały się cztery nowe powieści. Wśród autorów, których książki od dziś znajdziecie na półkach księgarń znaleźli się Jack Campbell, Jacek Komuda, Paweł Kornew oraz Andrzej Ziemiański.

Napisał Dział: Książki

Dayton Podrozniczka

W księgarniach nakładem wydawnictwa Uroboros zadebiutowała „Podróżniczka” autorstwa Arwen Elys Dayton. Zachęcamy do lektury nowego fragmentu książki!

Napisał Dział: Książki

Pani Smierci top

Dzisiaj, 17 sierpnia, trafiła do księgarń powieść Terry’ego Goodinda pt. PANI ŚMIERCI. To kolejna propozycja, której akcja dzieje się w uniwersum „Miecza Prawdy”.

Napisał Dział: Książki

Robin Hobb

Robin Hobb to pseudonim uznanej na świecie pisarki fantasy i fantastyki naukowej, autorki cykli „Skrytobójca” czy „Złotoskóry”. Kryje się za nim Margaret Astrid Lindholm Ogden, która niedawno odwiedziła Polskę po raz pierwszy i udzieliła mnóstwa wywiadów podczas spotkań z polskimi fanami. Z pisarką rozmawiał również Marcin Graczyk dla portalu niestatystyczny.pl. Robin Hobb w rozmowie z Graczykiem zdradziła kilka informacji o swojej twórczości, planach na przyszłość oraz inspiracjach twórczych.

Napisał Dział: Książki

Dayton Podrozniczka top

Już w księgarniach nakładem wydawnictwa Uroboros zadebiutowała „Podróżniczka” autorstwa Arwen Elys Dayton. Zachęcamy do lektury fragmentu książki!

Napisał Dział: Książki

Hugo Award top

Podczas tegorocznej edycji Worldconu wręczono jedną z najważniejszych nagród, jaka jest wręczana pisarzom fantasy oraz science-fiction. Nagroda Hugo, której nazwa pochodzi od postaci Hugo Gernsbacka, fundatora nagrody oraz założyciela magazynu „Amazing Stories”, przyznawana jest co roku. W tym roku listę zwycięzców zdominowały autorki. Poznajcie listę nagrodzonych twórców w rozwinięciu.

Napisał Dział: Książki

Silmarillion okładkaq top

Wydawnictwo Zysk i S-ka przygotowało niespodziankę dla wielbicieli twórczości J.R.R. Tolkiena. Niebawem w sprzedaży pojawi się specjalne, ilustrowane wydanie „Silmarillionu”.

Napisał Dział: Książki

kasa ksiązki

Magazyn Forbes opublikował zestawienie najlepiej zarabiających pisarzy świata. Okazuje, że części światowych twórców z pewnością nie grozi ubóstwo. Kto znalazł się w czołówce zestawienia?

Napisał Dział: Książki

starcie krolestw tom 1 top

Wydawnictwo Otwarte przygotowuje na 17 sierpnia premierę powieści „Zaklinacz ognia”, pierwszego tomu cyklu „Starcie królestw” autorstwa Cindy Williams Chima.

Napisał Dział: Książki

Kantoch Niepelnia front 500

Nakładem wydawnictwa Powergraph już 29 września ukaże się powieść „Niepełnia” autorstwa Anny Kańtoch. Co czeka czytelników w tym niecodziennym kryminale?