Książki

Napisał Dział: Książki

pierwsze slowo top

Na 17 października wydawnictwo Uroboros zaplanowało premierę powieści „Pierwsze słowo” – najnowszej powieści pióra Marty Kisiel.

Napisał Dział: Książki

czerwony top

Czerwony wariant jest jedną z tych intrygujących lektur, w której napięcie budowane jest powoli i w sposób przemyślany. Nie znajdziemy tu tanich, grających na emocjach chwytów. To uczta dla każdego fana świata stworzonego przez Glukhovsky’ego, który chciałby dowiedzieć się więcej o postapokaliptycznym świecie roku 2035 i jego nowych porządkach.

Napisał Dział: Książki

sanderson cd projekt

Amerykański bestsellerowy pisarz, twórca cykli “Z mgły zrodzony” i “Archiwum Burzowego Światła” zdradził ostatnio, że bardzo chętnie oddałby prawa do adaptacji pierwszego z wymienionych cykli studiu CD Projekt RED. Za darmo.

Napisał Dział: Książki

wracać wciąż do domy

Wydawnictwo Prószyński i S-ka zaplanowało na przyszły miesiąc premierę antologii Ursuli K. Le Guin pt. „Wracać wciąż do domu”.

Napisał Dział: Książki

SPEKTRUM Raduchowska 1200x455 2

Już dziś premiera 2. tomu cyku Martyny Raduchowskiej „Czarne światła” – „Spektrum”. Wydawnictwo Uroboros podzieliło się z nami kolejnym fragmentem powieści! Możecie go przeczytać w poniżej!

Napisał Dział: Książki

Dwor szronu 1200x455 2

Wszystkich czytelników wyczekujących z niecierpliwością na premierę kolejnej powieści Sarah J. Maas – „Dwór szronu i blasku”- informujemy, że czas oczekiwania minął! Powieść już od dziś znajdziecie w sprzedaży. Zapraszamy do przeczytania kolejnego fragmentu książki.

Napisane przez Dział: Książki

EN 00909042 8927 1

Pełnomocnicy pisarza zwrócili się do studia z wezwaniem do zapłaty oszacowanych przez nich należności. Powiedzmy wprost - to minimalne szacunki. Stawki rynkowe w podobnej sytuacji zakładają ok. 5-15% od zysków, a autor domaga się 6%, czyli pieniędzy, jakich mógłby oczekiwać debiutant, a nie bestsellerowy pisarz tłumaczony na kilkadziesiąt języków.

Napisał Dział: Książki

stara flota 5 top

Wydawnictwo Drageus podzieliło się ze swoimi czytelnikami fragmentem swojej najnowszej publikacji – w księgarniach znajdziecie już „Wyzwanie”, 5. tom cyklu „Stara Flota” autorstwa Nicka Webba. Zanim kupicie swój egzemplarz książki, to możecie przeczytać fragment książki u nas!

Napisał Dział: Książki

proxima top

We wrześniu nakładem Wydawnictwa Zysk i S-ka ukazała się fantastyczna space-opera pt. „Proxima” autorstwa Stephena Baxtera. Szczegóły poniżej.

Napisał Dział: Książki

UO finalna top

Kolejna jesienna premiera, którą mamy niekłamaną przyjemność zapowiedzieć - "Upiorna opowieść" Petera Strauba. Co tu dużo mówić - wspaniały hołd złożony twórcom gotyckiej literatury grozy, w kręgu miłośników jak i znawców uchodzi za książkę wręcz kultową. Jest to po prostu bardzo dobra powieść, prawdziwa czytelnicza uczta, która zapewni satysfakcję każdemu wielbicielowi literatury. Dziś możecie przeczytać prolog książki - zachęcamy do zapoznania się!