Książki

Napisał Dział: Książki

poe top

Literatura i sztuki plastyczne często inspirują się wzajemnie. David G. Forés to artysta grafik, który jak wiele osób przednim zafascynował się twórczością i osobowością Edgara Allana Poe. W ramach "ABC Instagram Challenge" zaprojektował alfabet Mistrza Makabry - tworząc 26 ilustracji odpowiadających 26 literom alfabetu.

Napisał Dział: Książki

 Kings Cage top

Zobaczcie zwiastun trzeciej części sagi „Czerwona Królowa” autorstwa Victorii Aveyard. Powieść „King's Cage” zadebiutuje w Stanach Zjednoczonych 7 lutego.

 

Napisał Dział: Książki

ChG ROTH PL cover top

Już wkrótce „Narodziny Hordy”, pierwsza książka z nowej serii Blizzard Legends, zagoszczą na półkach księgarń.

Napisał Dział: Książki

biedrzycki top

Już 24 lutego premiera ostatniej części trylogii warszawskiej Bartka Biedrzyckiego. „Dworzec Śródmieście” ukaże się nakładem Fabryki Słów.

Napisał Dział: Książki

Media rodzina 1 top

Wydawnictwo poinformowało oficjalnie, że już marcu czytelnicy mogą spodziewać się aż trzech wznowionych książek ze świata Harry’ego Pottera od J.K. Rowling. Jakie tytuły zyskają nowe wydania?

Napisał Dział: Książki

William Peter Blatty1

Trudno nie znać horroru "Egzorcysta", nie wszyscy jednak wiedzą, że słynny film powstał na podstawie powieści autorstwa Williama Petera Blatty'ego. Historia o dwunastolatce opętanej przez diabła ukazała się w 1971 roku i sprzedała się w 10 milionach egzemplarzy. Blatty napisał także scenariusz do adaptacji reżyserowanej przez Williama Friedkina.

Napisał Dział: Książki

Kossakowska spotkania top

Fabryka Słów, z okazji długo oczekiwanej premiery książki „Bramy Światłości”, zaprasza wszystkich fanów na cykl spotkań autorskich Mai Lidii Kossakowskiej. Szczegółowy harmonogram poniżej.

Napisał Dział: Książki

AC OMN top

Od kilku dni na ekranach polskich kin gości film z uniwersum „Assassin’sCreed”. Była to jedna z najbardziej wyczekiwanych premier ostatnich tygodni zarówno ze względu na popularność stworzonej przez studio Ubisoft serii gier, jak i doborową obsadę aktorską.

Napisał Dział: Książki

Bramy światłości okładka TOP

Najnowszą książkę Mai Lidii Kossakowskiej z cyklu anielskiego, "Bramy Światłości", możecie już od dziś znaleźć na półkach księgarni. Powieść ukazała się nakładem wydawnictwa Fabryka Słów, a jest dostępna w sprzedaży w trzech oprawach: broszurowej, twardej i zintegrowanej.

Napisał Dział: Książki

Dwór mgieł i furii hd top

Powieść „Dwór mgieł i furii” Sarah J. Maas, będącą kontynuacją „Dworu cierni i róż”, znajdziecie już od wczoraj w księgarniach. Tymczasem u nas, dzięki wydawnictwu Uroboros, możecie zapoznać się z jej fragmentem. Zapraszamy do lektury!