Książki

Napisał Dział: Książki

PILIPIUK WilczeLeze okładka top

„Wilcze leże” pojawi się w księgarniach w przyszłym tygodniu, a u nas już teraz możecie obejrzeć galerię ilustracji do dziewiątej antologii Andrzeja Pilipiuka.

Napisał Dział: Książki

 Dan Brown top

Amerykański pisarz, autor powieści sensacyjnych, przetłumaczonych na kilkadziesiąt języków, twórca postaci Roberta Langdona, przyjeżdża do Polski! Taką informację uzyskaliśmy dzięki wydawnictwu Sonia Draga.

 

Napisał Dział: Książki

MAG zapowiedzi

Na forum MAGa znalazła się informacja o planowanych projektach, do których przymierza się w najbliższym czasie wydawnictwo. Na tej bardzo wstępnej liście znalazło się ponad 100 tytułów! Szczegóły znajdziecie poniżej.

Napisał Dział: Książki

Fundacja audio

Wczoraj miała miejsce premiera pierwszego tomu „Fundacji” w wersji audio, w doskonałej interpretacji Jacka Rozenka. Jeszcze w tym roku premiery dwóch kolejnych tomów.

Napisał Dział: Książki

DG trilogy paperback v2 1600

Już w najbliższy piątek, 23 czerwca, w kompleksie Mała Warszawa przy ul. Otwockiej 14 (dawna Fabryka Trzciny) odbędzie się pierwszy oficjalny zlot czytelników książek z serii Uniwersum Metro 2033. Będzie to też wyjątkowa okazja do spotkania z twórcą świata Metra 2033 – Dmitrijem Glukhovskim– oraz polskimi autorami, którzy wzięli udział w jego projekcie: Pawłem Majką, Robertem Szmidtem i Arturem Chmielewskim.

Napisał Dział: Książki

bagiński top

W jednym z ostatnich wywiadów Tomasz Bagiński zdradził po jakie lektury sięga prywatnie i zawodowo oraz dlaczego nie zawsze książka jest lepsza od filmu. Nie mogło zabraknąć również gorącego tematu – „Wiedźmina” od Netflixa.

Napisał Dział: Książki

wilcza godzina top

Już za trzy tygodnie nakładem wydawnictwa SQN Imaginatio ukaże się powieść Andriusa Tapinasa pt. „Wilcza godzina”. Jest to interesująca propozycja dla wielbicieli steampunku.

Napisał Dział: Książki

Glukhovsky top

Nazywane literackim Open’erem zbliżające się wielkimi krokami święto literatury to znakomity dowód na to, że czytanie może być fantastycznym sposobem na spędzanie wolnego czasu. Big Book Festival to ponad 50 wydarzeń w 3 dni i setka gości z Polski i ze świata – a to wszystko w pierwszy weekend wakacji, już 23–25 czerwca,w dawnym kompleksie szkół im. Klementyny Hoffmanowej w Warszawie (ul. Emilii Plater 31).

Napisał Dział: Książki

klatwa tytana topa

Mamy dobrą wiadomość dla fanów Percy’ego Jacksona! Kilka dni temu do sprzedaży trafił kolejny komiks Ricka Riordana oraz Roberta Venditti z cyklu „Percy Jackson i bogowie olimpijscy”, a chodzi oczywiście o „Klątwę tytana”.

Napisał Dział: Książki

DG CzZ new cover PL top

Dzisiaj premiera nowego wydania „Czasu zmierzchu”, niezwykłej powieści Dmitrija Glukhovsky’ego, autora kultowej trylogii Metro 2033, 2034 oraz 2035 oraz twórcy międzynarodowego projektu Uniwersum Metro 2033.