19 Kwi Wieża świtu już w sprzedaży

Napisał Dział: Książki Komentarze DISQUS_COMMENTS

szklany tron tom 5 5 wieza switu top

Tom 5.5 z cyklu „Szklany tron” pt. „Wieża świtu” autorstwa Sarah J. Mass jest już dostępny na półkach księgarń. Tym, którzy nie zdążyli jeszcze nabyć egzemplarza powieści, zachęcamy do zapoznania się z jej fragmentem u nas!

Oficjalny opis powieści „Wieża świtu” (premiera 18.04.2018):

WSPANIAŁE IMPERIUM. DESPERACKA MISJA. PRADAWNY SEKRET
Chaol Westfall i Nesryn Faliq wyruszają w podróż do starego i pięknego miasta Antica. Były kapitan Gwardii Królewskiej ma nadzieję, że któraś ze słynnych uzdrowicielek z Torre Cesme przywróci mu władzę w nogach. Uleczenie to jednak tylko część planu. Oto na tronie zasiada wszechpotężny kagan, którego Chaol ma za zadanie nakłonić do wzięcia udziału w wojnie.
Jednak to, co czeka Chaola i obecną kapitan Gwardii Królewskiej Nesryn, przekroczy ich najśmielsze oczekiwania. Kluczem do powodzenia misji może okazać się niepozorna uzdrowicielka Yrene i informacje, które bohaterowie zdobędą podczas pobytu w pałacu.

Maas WiezaSwitu 3d

Tytuł: Wieża świtu
Autor: Sarah J. Mass
Tłumacz: Marcin Mortka
Brand/ imprint: UROBOROS
Gatunek: LITERATURA - FANTASTYKA
ISBN: 978-83-280-5346-5
Oprawa: miękka
Orientacyjna ilość stron: 752
Cena detaliczna brutto: 49,99
Wydanie : 1
Data premiery: 18.04.2018

Cytaty z recenzji tego autora:

• "The progressive khaganate, a multicultural empire modeled after Mongolia, is lavishly and lovingly explored. . . .A compelling story of hard-fought growth and redemption." - Kirkus Reviews
"Postępowy khaganat, bogato i pieczołowicie przedstawione wielokulturowe imperium wzorowane na Mongolii. Zniewalająca opowieść o dojrzewaniu i odkupieniu" - Kirkus Reviews
• "A thrilling read." - starred review, Publisher's Weekly on THRONE OF GLASS
„Ekscytująca lektura” - Publisher's Weekly o Szklanym tronie
• "A must-read for lovers of epic fantasy and fairy tales." - USA Today on THRONE OF GLASS
„Lektura obowiązkowa dla fanów epickich historii ze świata fantasy i bajek.” - USA Today o Szklanym tronie
• "Fans of Tamora Pierce and George R.R. Martin, pick up this book!" - Top Pick, RT Book Reviews on THRONE OF GLASS
„Fani Tamory Pierce i Georga R. R. Martina, sięgnijcie po tę książkę!” - Top Pick, RT Book Reviews o Szklanym tronie
• "An epic fantasy readers will immerse themselves in and never want to leave." - starred review, Kirkus Reviews on CROWN OF MIDNIGHT
„Epicka fantasy, w którą czytelnik zanurzy się tak, że nie będzie jej chciał porzucić” - starred review, Kirkus Reviews o Koronie w mroku
• "A thrill ride of epic fantasy proportions." - USA Today on CROWN OF MIDNIGHT
„Ekscytująca podróż w fantastycznych proporcjach” - USA Today o Koronie w mroku”
• "With assassinations, betrayal, love and magic, this novel has something to match everyone’s interests." - Top Pick, RT Book Reviews on CROWN OF MIDNIGHT
„Dzięki zabójstwom, zdradzie, miłości i magii, ta powieść ma w sobie coś, co wszystkich zaciekawi.” - Top Pick, RT Book Reviews o Koronie w mroku
• "Celaena is as much an epic hero as Frodo or Jon Snow!" - Tamora Pierce, New York Times bestselling author on HEIR OF FIRERE
„Celaena jest tak epickim bohaterem jak Frodo czy Jon Snow” - Tamora Pierce, autorka bestsellerów New York Timesa o Dziedzictwie ognia
• "Maas shines as a brilliant storyteller. . . . The most exhilarating installment yet." - RT Book Reviews on HEIR OF FIRE
„Mass błyszczy jako błyskotliwa powieściopisarka... Jak do tej pory najbardziej ekscytująca część” - RT Book Reviews o Dziedzictwie ognia
• "Impossible to put down." - Kirkus Reviews on QUEEN OF SHADOWS
„Nie można się oderwać” - Kirkus Reviews o Królowej Cieni
• "Beautifully written prose and brilliantly crafted plots." - SLJ on QUEEN OF SHADOWS
„Pięknie napisana proza i błyskotliwie opowiedziane historie” - SLJ o Królowej Cieni
• "Fans will delight in this gorgeous edition. . . . What a ride!" - Booklist on THE ASSASSIN'S BLADE
„Fani będą rozkoszować się tą wspaniałą serią... Ale jazda! - Booklist o Zabójczyni

Biogram autora:

Sarah J. Maas (ur. 1986) – amerykańska pisarka fantasy. Autorka bestsellerowej serii Szklany tron (Szklany tron, Korona w mroku, Dziedzictwo Ognia, Królowa cieni, Imperium burz, Wieża świtu). W 2016 r. nakładem Uroborosa ukazał się też Dwór cierni i róż, a w 2017 r. Dwór mgieł i furii oraz Dwór skrzydeł i zguby.

Fragment „Wieży świtu” udostępniony przez wydawnictwo UROBOROS:

Yrene wpatrywała się w ciemność, w samo łono Silby i mogłaby przysiąc, iż czuje, jak coś odpowiada jej wzrokiem. Jak słucha jej myśli, przez które przepływały opowieści lorda Westfalla.
Opowieści rodem ze starożytnych koszmarów. Z innego wymiaru. Demony. Czarna magia. Istoty, które przyczaiły się, by napaść na jej ojczyznę. Nawet tu, pośród kojących, ciepłych wód, Yrene czuła, jak jej krew zamienia się w lód.
Spodziewała się, że na odległych polach bitew na północy przyjdzie jej opatrywać rany od pchnięć i połamane kości. Oczekiwała, że będzie walczyć z chorobami, które szalały w obozowiskach wielkich armii, zwłaszcza podczas chłodniejszych miesięcy.
Czyżby jednak miała leczyć obrażenia zadawane przez istoty, które niszczą zarówno ciało jak i duszę? Zbrojne w pazury, kły i truciznę? Owa zła na wskroś moc, która spowiła ranę na kręgosłupie, nie była łatwym wyzwaniem jak połamane kości czy splątane nerwy. Cóż, z technicznego punktu widzenia rana nie różniła się od innych, ale owa zła magia była z nią nierozerwalnie związana. Ba, wręcz w nią wrosła.
Wciąż nie mogła się pozbyć wrażenia, że dotknęła czegoś śliskiego, przeświadczenia, że coś w ranie Westfalla poruszyło się. Przebudziło.

___________________________________

„Nie teraz – zganiła się w myślach. – Nie mogę myśleć o tym teraz, z nim tutaj. Nie mogę się tym teraz przejmować, nie mogę przypominać i jemu tego, z czym przyjdzie mu się mierzyć. Nie mogę przypominać mu tego, co właśnie być może spada na jego przyjaciół. W niczym to nie pomoże, ani jemu ani mnie.”
Siedziała więc na dywanie i czekał, aż drżenie ustąpi. Nabierała głęboko tchu i czekała, aż jej magia na powrót wypełni jej ciało, gdy tylko zdoła uspokoić umysł. Siedziała nieruchomo i słuchała, jak lord Chaol ciężko oddycha. Żadne z nich nie odezwało się ani słowem.
Nie, czekająca ją terapia nie miała nic wspólnego ze zwykłym uzdrawianiem.
Może opóźnienie powrotu miało jednak sens? Może powinna tu zostać i leczyć go, bez względu na to, jak długo miałoby to potrwać. Na polach bitew mogła wszak natrafić na innych rannych, cierpiący na to samo. Nauka walki z mrokiem sporo ją kosztowało, ale może miało to sens? Może miało przynieść korzyści? Gdyby tylko znalazła w sobie odwagę i wytrwałość… Przecież musi istnieć jakiś sposób, by zniszczyć ten mrok.
„Musisz wkroczyć do miejsca, które budzi twój lęk.”

Źródło: informacja prasowa