29 Sty Warsztaty pisania opowiadań z Nową Fantastyką

Napisane przez Dział: Książki Komentarze DISQUS_COMMENTS

temat1

Michał Cetnarowski oraz Marcin Zwierzchowski redaktorzy miesięcznika "Nowa Fantastyka" zapraszają do udziału w warsztatach z pisania opowiadań. Wejść na salę i posłuchać, jak Panowie omawiają wybrane teksty może każdy, dla tych jednak którzy chcieliby w większym stopniu uczestniczyć w warsztatach przygotowaliśmy tak jakby konkurs.

Nagroda?

 

Twój tekst może zostać omówiony podczas warsztatów - to znaczy, że dwóch redaktorów najstarszego fantastycznego pisma w Polsce udzieli ci spersonalizowanych rad odnośnie Twojej twórczości.

Zasady:

Napisz opowiadanie, bądź wybierz coś spośród już napisanych. Tekst nie musi być nowy, mógł być wcześniej publikowany.
Prześlij nam swoje opowiadanie na adres: marcinzwierzchowski@fantastyka.pl, macie czas do 1 marca.
W treści meila zawrzyj oświadczenie: "Oświadczam, iż nadesłany tekst jest mojego autorstwa. Zgadzam się na jego omówienie, z odczytaniem fragmentów, w czasie warsztatów literackich na konwencie Pyrkon, oraz publikację, na potrzeby innych uczestników warsztatów, na oficjalnej stronie konwentu."
Spośród nadesłanych opowiadań redaktorzy wybiorą nie najlepsze teksty, ale te, które uznają za najlepsze do zilustrowania swoich tez i rad odnośnie warsztatu pisarskiego. To oznacza, że Twój tekst może zostać wybrany i omawiany, ponieważ będzie zły - proszę wziąć to pod uwagę! (Zarówno na stronie konwentu, jak i podczas samych warsztatów, nazwisko autora bądź autorki wybranego opowiadania będzie podawane tylko na ich wyraźne życzenie.)
Selekcji opowiadań do omawiania w trakcie warsztatów dokonają Michał Cetnarowski i Marcin Zwierzchowski, wedle własnego uznania. Reklamacji nie przyjmujemy.
Na stronie konwentu wybrane opowiadania pojawią się najpóźniej 15 marca.
Wszelkie kwestie sporne rozstrzygają Marcin Zwierzchowski oraz Michał Cetnarowski.

Rzecz jasna do udziału w warsztatach zapraszamy także tych, których teksty nie przejdą selekcji, jak i konwentowiczów, którzy nie zgłoszą się do tak jakby konkursu, ale zechcą wysłuchać rad odnośnie pisania. Gorąco zachęcamy jednak do zapoznania się wcześniej z wybranymi opowiadaniami, by lepiej rozumieć, co też ci redaktorzy bredzą.