Seriale

Napisał Dział: Seriale

y last man book 1 sc 53b2fefccffe08.24374787

Jednym z komiksów, które mogą zainteresować szerokie grono odbiorców jest z pewnością dzieło autorstwa Briana K. Vaughana i Pia Guerra pt. “Y: Ostatni z mężczyzn”. Komiks prezentuje przygodową opowieść z elementami baśni, rozgrywającą się w rzeczywistości przesyconej polityką i post-apokaliptyczną narracją. FX postanowiło stworzyć serialową adaptację komiksu, a najnowsze doniesienia wskazują, że produkcja tkwi we wczesnym stadium prac, a skrypt zostanie napisany w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Napisał Dział: Seriale

witchblade

Wygląda na to, że stacja NBC ponownie postanowiła celować w produkcje o superbohaterach, czego dowodem jest podjęcie przez nich próby stworzenia reboota serii “Witchblade”.

Napisał Dział: Seriale

 Seria Niefortunnych Zdarzeń

Lubicie „Serię Niefortunnych Zdarzeń”? To historia rodzeństwa Baudelaire, które stały się sierotami po tym, jak spłonął ich dom, a w pożarze zginęli rodzice. A potem przez długi okres czasu i nie spotkało ich nic dobrego. Błąkali się od jednej rodziny do drugiej, ścigani przez hrabiego Olafa, który pragnął ich majątku. O ile film nie przyjął się wybitnie dobrze, tak obecnie serial zyskał spore grono odbiorców i wygląda naprawdę dobrze. Zobaczcie zakulisowe wideo, w którym obsada i twórcy opowiadają o show.

 

Napisał Dział: Seriale

 Samurai Jack

W zeszłym roku fani „Samuraja Jacka” oszaleli, gdy okazało się, że Genndy Tartakovsky zapowiedział powrót ich ukochanej serii. Nie rzucał słów na wiatr, bowiem Jack naprawdę powraca i to już w marcu tego roku.

 

Napisał Dział: Seriale

Vincent DOnofrio

Serialowa część ekranizacji komiksów Marvela nie zaprezentowała jeszcze widzom wyraźnego nawiązania do kinowych herosów. I choć wielu bohaterów z seriali Netflixa, np. „Daredevil” czy „Jessica Jones”, stanowi istotną część MCU, to jednak nigdy nie doszło do crossovera pomiędzy telewizją i kinem. Ta sytuacja z pewnością nie ulegnie zmianie w najbliższym czasie.

Napisał Dział: Seriale

The Lawnmower Man top

Nowej wersji doczeka się klasyczna produkcja „Kosiarz umysłów”. Kalifornijskie studio Jaunt ma zamiar stworzyć na jej podstawie serial w technologii Virtual Reality.

Napisał Dział: Seriale

 powerless toop

Stacja NBC zaprezentowała kolejny zwiastun serii „Powerless”, pierwszego komediowego show w ramach telewizyjnego uniwersum DC. Premiera już w lutym!

Napisał Dział: Seriale

dobry omen

Choć nadal nie pojawiają się żadne nowe informacje na temat ekranizacji powieści Neila Gaimana „Sandman”, to jednak nie oznacza to wcale, że nie są planowane kolejne adaptacje dzieł tego angielskiego pisarza. W tym roku oczywiście zadebiutuje długo wyczekiwana premiera serialowych „Amerykańskich Bogów”, a teraz okazuje się, że Amazon nabył prawa do powieści „Good Omens”, którą Gaiman napisał wspólnie ze świętej pamięci Sir Terrym Pratchettem.

Napisał Dział: Seriale

Stranger Things

Zanim „Stranger Things” podbiło serca widzów, Matt i Ross Dufferowie pracowali nad innym projektem, „Wayward Pines” dla Fox. Oznaczało to współpracę z M. Night Shyamalanem, który wyreżyserował odcinek pilotażowy i działał jako producent wykonawczy show. A teraz to bracia Dufferowie są w posiadaniu odnoszącego ogromny sukces serialu, a Shyamalan chętnie podjąłby z nimi współpracę w tym temacie.

Napisał Dział: Seriale

 star trek discovery top

Kiedy ogłoszono, że akcja „Star Trek: Discovery” będzie mieć miejsce dekadę przed wydarzeniami związanymi z pięcioletnią misją Kapitana Jamesa T. Kirka, wielu fanów zaczęło się zastanawiać, czy zobaczymy kilka klasycznych postaci w filmie. Teraz już wiemy, że tak. James Frain wcieli się w postać ambasadora Vulcanu, Sareka, lepiej znanego jako ojciec Spocka.