30 Lis Tom Hardy gwiazdą serialu Taboo

Napisał Dział: Seriale Komentarze DISQUS_COMMENTS

 Taboo

Aktor powrócił do telewizji w serialu „Peaky Blinders”, a okazuje się, że ma przed sobą kolejną obiecującą serię w 2017 roku. „Taboo” to zupełnie nowa seria od FX, w której Tom Hardy wciela się w Jamesa Keziaha Delaney’a. Człowiek ten był uznawany za martwego, ale powraca do domu, aby przejąć to, co zostawił po sobie jego ojciec.

Serial zapowiada się na projekt utrzymany w stylu „Les Miserables”, oczywiście bez partii śpiewanych. Chociaż akcja będzie się rozgrywać w Londynie, to prawdopodobnie zobaczymy flashbacki wyjaśniające to, co działo się z bohaterem Hardy’ego podczas pobytu w Afryce.

Obsada obejmuje również aktorów takich jak: Jonathan Pryce, Oona Chaplin, Stephen Graham, Michael Kelly, Jessie Buckley, David Hayman, Tom Hollander, Jason Watkins, Franka Potente, Jefferson Hall, Ed Hogg, Leo Bill, Christopher Fairbak, Richard Dixon, Mark Gatiss, Nicholas Woodeson, Lucian Msamati i Robert Parker.

Nad projektem czuwa Steven Knight i Chips Hardy, producentami wykonawczymi są Ridley Scott i Kate Crowe wraz z Deanem Barkerem i Tomem Hardym. Pierwsze cztery odcinki wyreżyseruje Kristoffer Nyholm, a kolejne cztery Anders Engström.

Akcja „Taboo” rozgrywa się w 1814 roku. James Keziah Delaney powraca jako zupełnie odmieniony człowiek. Długo uznawano go za zmarłego, ale w końcu powrócił z Afryki do Londynu, celem odziedziczenia tego, co zostało po imperium handlowym jego ojca, które ma zamiar odbudować. Ale jego dziedzictwo to zatruty kielich, wrogowie czyhają w każdym kącie, a James musi poruszać się po coraz bardziej złożonych obszarach, aby uniknąć swojego wyroku śmierci. Premiera 7 stycznia 2017 roku.

Taboo plakat