29 Gru Kolejny zwiastun Taboo od Toma Hardy’ego

Napisał Dział: Seriale Komentarze DISQUS_COMMENTS

 taboo tom hardy

Rok 2016 z pewnością nie był zbyt owocny dla Toma Hardy’ego, którego w 2015 mogliśmy przecież zobaczyć w “Zjawie”, “London Road”, “ Mad Max: Fury Road”, “Systemie” czy “Legendzie”. W mijającym roku aktor pojawił się jedynie w trzecim sezonie serii BBC pt. “Peaky Blinders”, a na 2017 zaplanowana jest premiera jego własnego serialu, który współtworzyć będzie Steven Knight (twórca “Peaky Blinders”).

“Taboo”, którego premiera planowana jest na styczeń, przeniesie Toma Hardy’ego do 1814 roku, gdzie grana przez niego postać - James Keziah Delaney - przechodzi poważne zmiany w życiu związane z pobytem w Afryce, i chce pomścić śmierć swojego ojca. Poniżej możecie obejrzeć trailer produkcji:

Zwiastun prezentuje się zachęcająco i można by nawet odnieść wrażenie, że dotyczy pełnometrażowego filmu, a nie 8-odcinkowej serii. W obsadzie obok Hardy'ego znaleźli się także Jonathan Pryce, Oona Chaplin, Stephen Graham, Michael Kelly, Jessie Buckley, David Hayman, Tom Hollander, Jason Watkins, Franka Potente, Jefferson Hall, Ed Hogg, Leo Bill, Christopher Fairbank, Richard Dixon, Mark Gatiss, Nicholas Woodeson, Lucian Msamati i Robert Parker.

Współtwórcami “Taboo” są Steven Knight, Tom Hardy i jego ojciec Chips Hardy, a producenci wykonawczy to Ridley Scott, Kate Crowe, Dean Baker i Tom Hardy z ramienia Hardy Son & Baker. Pierwsze cztery epizody wyreżyserował Kristoffer Nyholm, a kolejne Anders Engström.

Seria zadebiutuje na FX 10 stycznia 2017.