11 Sty Wiemy kiedy rozpoczną się prace na planie Inhumans

Napisał Dział: Seriale Komentarze DISQUS_COMMENTS

 inhumans top

Studio Marvel już niebawem rozpocznie zdjęcia do ekranizacji „Inhumans”. Jak już wiadomo od pewnego czasu, nie będzie to jednak widowisko kinowe, ale unikalna produkcja serialowa, której premierę zaplanowano w kinach IMAX.

Stacja ABC zamówiła osiem odcinków „Inhumans”, a zdjęcia rozpoczną się już w marcu i powstawać będą w Los Angeles i Chicago. Showrunnerem serialu będzie Scott Buck, który dla Marvela czuwał też nad inną serią – „Iron Fist” dla Netflixa. Wiadomo, że scenariusz serialu nie jest oparty o skrypt przygotowany wcześniej przez Joe’go Roberta Cole’a dla kinowego widowiska, ale przedstawi zupełnie nową grupę superbohaterów.

Inhumans są rasą superbohaterów, których pochodzenie związane jest z eksperymentami Kree na ludziach. Ich obecność na Ziemi została zaznaczona m.in. w serialu „Agenci T.A.R.C.Z.Y.”.

IMAX Corp., Marvel Television i Disney/ABC Television Group, które nawiązały współpracę przy projekcie serialu. Pierwsze dwa odcinki „Marvel’s The Inhumans” zostaną nagrane kamerami cyfrowymi IMAX, a docelowo mamy je zobaczyć w kinach już we wrześniu tego roku, gdzie będą wyświetlane przez około 2 tygodnie. Później serial zagości na antenie ABC.