20 Sie Twitter HBO przejęty przez hakerów

Napisał Dział: Seriale Komentarze DISQUS_COMMENTS

hbo wo

Ten rok z pewnością nie należy do najszczęśliwszych dla HBO. Stacja została zaatakowana i szantażowana przez hakerów (grożono zamieszczeniem w sieci scenariuszy i odcinków seriali oraz poufnych informacji o pracownikach i aktorach), a ostatnio do sieci z winy jednego z oddziałów HBO wyciekł najnowszy odcinek „Gry o tron”. A to nie koniec serii niepowodzeń. Teraz na oficjalne twitterowe konto stacji włamała się nowa grupa hakerów - OurMine.

Za włamaniem na konta HBO na Twitterze stoi ugrupowanie hakerskie o nazwie OurMine, które zaoferowało stacji swoje usługi w sprawie ulepszenia zabezpieczeń:

hbo twitter info

OurMine to grupa hakerska z bogatym CV. Na swoim koncie mają włamania do serwisów Netflixa i Marvela. Hakowali także profile w serwisach społecznościowych należące m.in. do prezesa Google, współzałożyciela Wikipedii, a nawet Marka Zuckerberga. Działania OurMine na szczęście nie służą wywołaniu szkód, ale są swego rodzaju reklamą zachęcającą do skorzystania z usług wyszukania luk istniejących w zabezpieczeniach firm.

Ostatnie kłopoty HBO wydają się być dobrym pretekstem do skorzystania z oferty OurMine…