23 Sie Charlie Cox o fabule trzeciego sezonu Daredevila

Napisał Dział: Seriale Komentarze DISQUS_COMMENTS

Daredevil Born Again1

Aktor wcielający się w tytułową rolę w serialu „Daredevil” zdradził ostatnio czego możemy spodziewać się w kolejnym sezonie. Wskazówka Coxa sugeruje, że twórcy show zaczerpną rozwiązania fabularne z jednego z ulubionych przez fanów komiksów z serii o Diable z Hell’s Kitchen.

- Każdy kto kocha Daredevila, kocha również ten komiks. – zdradził Cox. Fabuła trzeciego sezonu „Daredevila” będzie więc najpewniej oparta na serii komiksowej „Born Again”

„Born Again” stworzyli Frank Miller i David Mazzucchelli w 1986 roku. Na serię składało się 7 numerów, w których przedstawiony został upadek Daredevila. Komiks ukazał się w Polsce nakładem wydawnictwa Hachette Polska w 2013 roku („Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - 20 - Daredevil: Odrodzony”), poniżej znajdziecie jego oficjalny opis:

Przestępcze imperium Kingpina rozrastałoby się bez przeszkód, gdyby nie jeden człowiek - Matt Murdock, znany również jako Daredevil. Tylko on jest w stanie pokrzyżować szyki Królowi Zbrodni. Kiedy jednak władca przestępczego świata poznaje tajną tożsamość superbohatera, postanawia całkowicie zniszczyć niewidomego herosa i jego świat.

daredevil ookła

Jak na razie nie wiadomo w jaki sposób twórcy serialu podejdą do adaptacji i czy w ogóle zdecydują się wykorzystać wydarzenia opisane w cyklu „Born Again”.