Z Polski

Napisał Dział: Z Polski

shire pl top

Na portalu pomagam.pl trwa zbiórka pieniędzy na budowę prawdziwej wioski Hobbitów z Tolkienowskiego świata Śródziemia. Poznajcie szczegóły poniżej i podajcie wieści dalej!

Napisał Dział: Z Polski

warsaw c top

Już w najbliższy weekend w Warszawie odbędzie się pierwszy w Polsce Comic Con. Wśród gości Warsaw Comic Con znalazły się gwiazdy z flagowego serialu HBO – „Gra o ton”. Udział w imprezie potwierdził właśnie nowy aktor, Alfie Allen. Oprócz spotkań z aktorami będziecie mieli również okazję poczuć się jak władcy Westeros i zasiąść na Żelaznym Tronie!

Napisał Dział: Z Polski

komiksowa wawa

Jak informuje PAP, warszawski Ratusz wycofał dofinansowanie dla festiwalu Komiksowa Warszawa z powodu kontrowersji wokół jednego z komiksów. Festiwal stracił trzyletnie dofinansowane przez wulgarne treści zawarte w „Polska mistrzem Polski”.

Napisał Dział: Z Polski

CHIP legenda trwa top

Mamy dobre wieści dla czytelników: kultowy miesięcznik „Chip” jednak nie zniknie z rynku. Konstanty Młynarczyk wraz z grupą byłych pracowników Burda Media Polska wykupili prawa do marki i nadal będą wydawać magazyn.

Napisał Dział: Z Polski

zew ktulu top

Już w czerwcu na deskach Nowego Teatru w Warszawie zostanie wystawiony spektakl Michała Borczucha „Zew Cthulhu”, zainspirowany horrorem Howarda Phillipsa Lovecrafta pod tym samym tytułem. Posłuchajcie audycji „W to mi graj” Polskiego Radia Czwórka, której gościem była Dominika Biernat, jedna z gwiazd obsady przedstawienia.

Napisał Dział: Z Polski

 cc out

Mamy złe wieści dla osób, które wybierały się do Warszawy na popkulturowy konwent w drugim tygodniu czerwca. Comic-Con Polska został odwołany. Impreza została jednak połączona z Warsaw Comic Con i odbędzie się w dniach 3-4 czerwca w Ptak Warsaw Expo!

Napisał Dział: Z Polski

mutikinowexx

Warsaw Comic Con rusza już 19 maja! Nie, to nie jest żart! Wraz z Multikino Polska, HBO oraz FOX organizatorzy Warsaw ComicCon przygotowali dla Was mega niespodziankę - Nocny Maraton Serialowy!

Napisał Dział: Z Polski

pyrkon 2017

Organizatorzy Pyrkonu podzielili się oficjalnymi informacjami o liczbie uczestników tegorocznej edycji największego Festiwalu Fantastyki w Polsce. W ostatni weekend kwietnia tereny Międzynarodowych Targów Poznańskich odwiedziło ponad 44 tysiące osób!

 

Napisał Dział: Z Polski

ślakwa

Śląkfa to nagroda przyznawana od 1984 roku przez Śląski Klub Fantastyki. Wczoraj ogłoszono nominacje do Śląkfy za 2016 rok! Poznajcie twórców, którzy mają szanse zdobyć statuetki w trzech kategoriach: Twórca, Wydawca, Fan.

Napisał Dział: Z Polski

pyr press top

Koniec trwającego ponad rok oczekiwania – Festiwal Fantastyki Pyrkon 2017 wreszcie się rozpoczął! Tysiące konwentowiczów znów na cały weekend opanowały Międzynarodowe Targi Poznańskie. To dopiero pierwszy dzień wydarzenia, ale widać, że cieszy się ono ogromnym zainteresowaniem. Teren MTP aż roi się od wielobarwnego tłumu uczestników, stając się tym samym poznańską wyspą fantastyki.