Z Polski

Napisał Dział: Z Polski

 John Rhys Davies

Nie zapomnijcie wpisać w kalendarz, że w dn. 26-28 października trzeba się wybrać do podwarszawskiego Nadarzyna. Organizatorzy Warsaw Comic Con ogłosili, że brytyjski aktor John Rhys-Davies będzie kolejną Gwiazdą IV edycji wydarzenia!

Napisał Dział: Z Polski

jakub rozalski cards

„Czerwony smok”, „Lądowanie awaryjne”, „Popołudniowa herbatka”, czy „Mroczny Shogun” to tylko niektóre prace Jakuba Różalskiego, które od 24 maja na stałe zagościły w Muzeum Magicznego Realizmu „Ochorowiczówka” w Wiśle.Punktualnie o godzinie 12:00 odbyło się oficjalne otwarcie pierwszej w Polsce stałej wystawy prac artysty pt. „Inne światy”. Uroczystego otwarcia wystawy dokonali dr Sebastian Chachołek – kustosz muzeum, Jakub Różalski, a także przedstawiciele wydawnictwa SQN.W wydarzeniu udział wzięło ponad 30 gości oraz przedstawiciele mediów.

Napisał Dział: Z Polski

jakub rozalski 1920 sianokosy

Serdecznie zapraszamy dziennikarzy oraz miłośników sztuki na wernisaż pierwszej w Polsce stałej wystawy prac Jakuba Różalskiego pt. „Inne Światy”. Wernisaż odbędzie się 24maja o godz. 12:00 w Muzeum Magicznego Realizmu „Ochorowiczówka” w Wiśle. Wstęp na wernisaż jest bezpłatny.

Napisał Dział: Z Polski

 vertigo pyrkon

Pełnoletnich uczestników tegorocznego Pyrkonu czeka specjalna, przygotowana przez wydawnictwo Egmont, niespodzianka. Zupełnie za darmo będzie można wejść w posiadanie wyjątkowego komiksowego albumu z imprintu Vertigo, który świętuje w 2018 roku swoje 25-lecie.

Napisał Dział: Z Polski

inne swiaty top

SQN zaplanowało na 23 maja premierę antologii „Inne światy” – publikacji zainspirowanej pracami wybitnego polskiego malarza i artysty koncepcyjnego, Jakuba Różalskiego. Spieszymy Was poinformować, że wydawnictwo wspólnie z Muzeum Magicznego Realizmu Ochorowiczówka w Wiśle zaplanowało również wernisaż stałej wystawy prac artysty!

Napisał Dział: Z Polski

wtk top

W tym roku na Warszawskich Targach Książki, które odbędą się na PGE Narodowym w dniach 17-20 maja, wprowadzone zostały nowe wydarzenia skierowane głównie do młodszych odbiorców. Uczestnicy WTK mogą odwiedzić Meet Point, Strefę Kryminału, Strefę Popkultury, Strefę Fantastyki. Poprzez nowe atrakcje staramy się otworzyć na nowych odbiorców i być otwartym na zmiany jakie zachodzą w naszym otoczeniu.

Napisał Dział: Z Polski

IMG 1965 535x344

Pionek to wywodząca się z Gliwic, najstarsza w Polsce impreza poświęcona grom planszowym. Pierwsza edycja odbyła się w 2006 roku z inicjatywy Ignacego Trzewiczka, autora gier i założyciela wydawnictwa Portal Games.

Napisał Dział: Z Polski

NET Logo Percival Fot Marcin Somerlik006

Mikołaj Rybacki ur. w 1972 roku, muzyk instrumentalista, kompozytor, wokalista, rysownik, satyryk i karykaturzysta, ilustrator. Z wykształcenia plastyk o specjalizacji jubiler, z zamiłowania muzyk – instrumentalista i kompozytor – będzie gościem tegorocznego Pyrkonu!

Napisał Dział: Z Polski

Andrzej Pilipiuk pyr18 top

Mamy bardzo dobre wieści dla fanów twórczości Andrzeja Pilipiuka, którzy wybierają się na tegoroczny Festiwal Fantastyki Pyrkon. Pisarz będzie gościem Bloku Literackiego konwentu!

Napisał Dział: Z Polski

pyrkon

Do jednego z największych polskich konwentów fantastyki,Festiwalu Fantastyki Pyrkon, pozostał niecały miesiąc! Organizatorzy udostępnili szczegółowy rozkład programu tegorocznej edycji wydarzenia.