Z Polski

Napisał Dział: Z Polski

cc warsaw

Czwarta edycja Warsaw Comic Con oznacza bardzo dobre wieści dla fanów „Wikingów”. Jedną z gwiazd jesiennej edycji konwentu został bowiem Clive Standen, ekranowy Rollo! Kot jeszcze zawita do Polski?

Napisane przez Dział: Z Polski

IMG 8148

Na Pionku 2018 (jedynym w tym roku) – imprezie skupionej wokół gier bez prądu – nie zabrakło oczekiwanej i niespodziewanej rozrywki, wielu świetnych tytułów i pełnych energii, dzielących pasję ludzi, a także zaplecza gastronomicznego i planszowych zakupów w okazyjnych cenach. A krótką dwugłosową relację z wydarzenia przeczytacie poniżej.

Napisał Dział: Z Polski

lemcon

Już za kilka dni w Artetece Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie odbędzie się Lemcon 2018 – Urodziny Stanisława Lema. Jak na imprezę tego typu przystało, będzie ciekawie i merytorycznie, ale również przystępnie, różnorodnie, a momentami nawet zabawnie. Oto jakie atrakcje przygotowali organizatorzy w tym roku.

Napisał Dział: Z Polski

kawaii nr46 top

W mediach pojawiła się oficjalna zapowiedź powrotu magazynu „Kawaii”. Przeczyatmy go jeszcze w tym miesiącu! Szczegóły znajdziecie poniżej.

Napisał Dział: Z Polski

 John Rhys Davies

Nie zapomnijcie wpisać w kalendarz, że w dn. 26-28 października trzeba się wybrać do podwarszawskiego Nadarzyna. Organizatorzy Warsaw Comic Con ogłosili, że brytyjski aktor John Rhys-Davies będzie kolejną Gwiazdą IV edycji wydarzenia!

Napisał Dział: Z Polski

jakub rozalski cards

„Czerwony smok”, „Lądowanie awaryjne”, „Popołudniowa herbatka”, czy „Mroczny Shogun” to tylko niektóre prace Jakuba Różalskiego, które od 24 maja na stałe zagościły w Muzeum Magicznego Realizmu „Ochorowiczówka” w Wiśle.Punktualnie o godzinie 12:00 odbyło się oficjalne otwarcie pierwszej w Polsce stałej wystawy prac artysty pt. „Inne światy”. Uroczystego otwarcia wystawy dokonali dr Sebastian Chachołek – kustosz muzeum, Jakub Różalski, a także przedstawiciele wydawnictwa SQN.W wydarzeniu udział wzięło ponad 30 gości oraz przedstawiciele mediów.

Napisał Dział: Z Polski

jakub rozalski 1920 sianokosy

Serdecznie zapraszamy dziennikarzy oraz miłośników sztuki na wernisaż pierwszej w Polsce stałej wystawy prac Jakuba Różalskiego pt. „Inne Światy”. Wernisaż odbędzie się 24maja o godz. 12:00 w Muzeum Magicznego Realizmu „Ochorowiczówka” w Wiśle. Wstęp na wernisaż jest bezpłatny.

Napisał Dział: Z Polski

 vertigo pyrkon

Pełnoletnich uczestników tegorocznego Pyrkonu czeka specjalna, przygotowana przez wydawnictwo Egmont, niespodzianka. Zupełnie za darmo będzie można wejść w posiadanie wyjątkowego komiksowego albumu z imprintu Vertigo, który świętuje w 2018 roku swoje 25-lecie.

Napisał Dział: Z Polski

inne swiaty top

SQN zaplanowało na 23 maja premierę antologii „Inne światy” – publikacji zainspirowanej pracami wybitnego polskiego malarza i artysty koncepcyjnego, Jakuba Różalskiego. Spieszymy Was poinformować, że wydawnictwo wspólnie z Muzeum Magicznego Realizmu Ochorowiczówka w Wiśle zaplanowało również wernisaż stałej wystawy prac artysty!

Napisał Dział: Z Polski

wtk top

W tym roku na Warszawskich Targach Książki, które odbędą się na PGE Narodowym w dniach 17-20 maja, wprowadzone zostały nowe wydarzenia skierowane głównie do młodszych odbiorców. Uczestnicy WTK mogą odwiedzić Meet Point, Strefę Kryminału, Strefę Popkultury, Strefę Fantastyki. Poprzez nowe atrakcje staramy się otworzyć na nowych odbiorców i być otwartym na zmiany jakie zachodzą w naszym otoczeniu.