Z Polski

Napisał Dział: Z Polski

FALKON1370x485

W pierwszy weekend listopada widzimy się na Targach Lublin S.A., które na ten czas staną się centrum Federacji Fantastyki Falkon. Jedna z targowych hal wypełni się kilkudziesięcioma wystawcami oferującymi książki, koszulki i inne fantastyczne gadżety. Tam znajdzie się także KID Zone, specjalne miejsce pełne atrakcji dla najmłodszych oraz strefa e-sportu. Druga hala stanie się gigantycznym GamesRoomem z ponad 300 tytułami czekającymi na wypożyczenie. Zasady rozgrywki każdej z nich chętnie wytłumaczą wolontariusze. Nie zabraknie także sal prelekcyjnych goszczących znanych autorów literackich, youtuberów, twórców gier oraz fanów, którzy podzielą się z Wami swoją pasją!

Napisał Dział: Z Polski

fot.Przemysław Burda 37

Wszystkich fanów Wiedźmina zapraszamy do zapoznania się z ekipą twórców wiedźmińskiego spektaklu z Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej z Gdyni.

Napisał Dział: Z Polski

Robin Hobb top

Poznaliśmy kolejną gwiazdę bloku literackiego przyszłorocznej edycji Pyrkonu. W przyszłym roku do Poznania zawita Robin Hobb!

 

Napisał Dział: Z Polski

NET Logo Percival TOP

Po niesamowitym sukcesie pierwszej edycji trasy (wszystkie koncerty wyprzedane!) Percival ponownie zaprezentuje muzykę wykorzystaną w najbardziej rozpoznawalnej polskiej grze RPG.

Napisał Dział: Z Polski

polcon

Wpadł Ci do głowy genialny pomysł na rekwizyt do polconowego larpa. Miałeś poprosić Ją o rękę na Polconie, ale zapomniałeś pierścionka? W games roomie nie ma Twojej ulubionej gry? Żaden problem, wszystko to, i jeszcze więcej, znajdziesz w strefie wystawców.

Napisał Dział: Z Polski

polcon 

Tegoroczna edycja Polconu rozpocznie się już w przyszłym tygodniu w Lublinie, a teraz możemy zapoznać się z wyczekiwanym programem imprezy. Polcon 2017 to nie tylko mnóstwo atrakcji stricte fantastycznych. Bardzo ważną częścią tegorocznego konwentu będą wydarzenia toczące się na głównej scenie festiwalowej oraz w sali widowiskowej ACK „Chatka Żaka”. Oto tylko niektóre z nich...

Napisał Dział: Z Polski

horror express

Kapitularz to Łódzki Festiwal Fantastyki organizowany przez fundację Fantastyczne Inicjatywy. To także, doceniane już niejednokrotnie, wydarzenie kulturalne nominowane przez mieszkańców miasta do łódzkiego konkursu „Plastry Kultury” jako wydarzenie literackie roku. W aktualnej formie odbywa się od 2012 roku. Co roku jednoczy coraz więcej osób powiązanych z fandomem z całego kraju.

Napisał Dział: Z Polski

briggs

Jedną z gwiazd bloku literackiego kolejnej edycji Pyrkonu będzie światowej sławy pisarka literatury fantasy i urban fantasy, twórca m.in. cyklu o Mercy Thompson, Alfa i Omega czy Sianim Series - Patricia Briggs.

Napisał Dział: Z Polski

LOGO POLCON 2017 POZIOM

Do Polconu 2017 pozostało już mniej niż miesiąc, czas najwyższy zatem na przypomnie-nie, że podczas imprezy zostaną przyznane „Zajdle”, oraz na krótkie podsumowanie dotychczasowych informacji na temat gości Polconu.

Napisał Dział: Z Polski

Nagraba top

Fotograf Marcin Nagraba we współpracy z projektantką Agnieszką Osipą przygotowali niesamowicie klimatyczny projekt fotograficzny zatytułowany „Poezja pogańska”. Zainspirowani bogactwem kultury słowiańskiej, postanowili przenieść się do Polski czasów Świętowita. Efekty ich pracy możecie podziwiać poniżej!