Z Polski

Napisał Dział: Z Polski

fenix topp

Dzięki inicjatywie Bartka Biedrzyckiego, polskie czasopismo poświęcone literaturze fantastycznej – „Fenix”, powraca po latach nieobecności w zmienionej formie. Szczegóły w rozwinięciu.

Napisał Dział: Z Polski

pyrkon top

Mamy dobre wieści dal tych, którzy planują w przyszłym roku wybrać się do Poznania na kolejną edycję festiwalu Pyrkon. Już teraz możecie taniej kupić bilety – rozpoczęła się przedsprzedaż wejściówek!

Napisał Dział: Z Polski

młodzieżowe słowo roku top

Redakcje serwisu www.sjp.pwn.pl oraz słownik miejski.pl wspólnie z WN PWN i Instytutem Języka Polskiego UW zorganizowały plebiscyt na młodzieżowe słowo roku 2017. Teraz poznaliśmy zwycięzcę tego konkursu. Młodzieżowe słowo roku nie musi być nowe, slangowe ani najczęściej używane. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka w opisywaniu rzeczywistości, czytamy na stronie organizatorów. Które słowo wygrało tegoroczną edycję? Możecie być zaskoczeni.

Napisał Dział: Z Polski

 PRESS6

Do sieci trafił właśnie teledysk do utworu MC Silka- "Ostatni z nas", będący częścią projektu stworzonego we współpracy z Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym oraz Radiową Czwórką. Jak przystało na takie trio projekt „MC Silk vs Lem” to wielopoziomowe przedsięwzięcie, będące interpretacją wizji przyszłości Stanisława Lema.

Napisał Dział: Z Polski

hobbit

Zobaczcie nowy projekt Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu pt. „Trochę kultury… z lektury!”. Bibliotekarze przygotowali genialną wizualizację tego, jak działają na wyobraźnię czytelników lektury.

Napisał Dział: Z Polski

FALKON1370x485

Tradycyjnie już pierwszy weekend listopada rezerwuję sobie na Festiwal Fantastyki Falkon w Lublinie. Tegoroczna pełnoletnia, bo już 18. edycja Falkonu została zorganizowana pod hasłem „Join the federation”. Z przykrością muszę stwierdzić, że nie spełniła moich oczekiwań. Dlaczego? To wyjaśniam w rozwinięciu, a jeśli byliście gośćmi Falkonu, to chętnie dowiem się, czy moje spostrzeżenia pokrywają się z Waszymi.

Napisał Dział: Z Polski

 wojnaswiatow rgb TOP

Spektakl oparty na jednej z najważniejszych powieści science fiction: „Wojnie światów” Herberta George'a Wellsa. Premiera już 4 listpada!

Napisał Dział: Z Polski

FALKON1370x485

W pierwszy weekend listopada widzimy się na Targach Lublin S.A., które na ten czas staną się centrum Federacji Fantastyki Falkon. Jedna z targowych hal wypełni się kilkudziesięcioma wystawcami oferującymi książki, koszulki i inne fantastyczne gadżety. Tam znajdzie się także KID Zone, specjalne miejsce pełne atrakcji dla najmłodszych oraz strefa e-sportu. Druga hala stanie się gigantycznym GamesRoomem z ponad 300 tytułami czekającymi na wypożyczenie. Zasady rozgrywki każdej z nich chętnie wytłumaczą wolontariusze. Nie zabraknie także sal prelekcyjnych goszczących znanych autorów literackich, youtuberów, twórców gier oraz fanów, którzy podzielą się z Wami swoją pasją!

Napisał Dział: Z Polski

fot.Przemysław Burda 37

Wszystkich fanów Wiedźmina zapraszamy do zapoznania się z ekipą twórców wiedźmińskiego spektaklu z Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej z Gdyni.

Napisał Dział: Z Polski

Robin Hobb top

Poznaliśmy kolejną gwiazdę bloku literackiego przyszłorocznej edycji Pyrkonu. W przyszłym roku do Poznania zawita Robin Hobb!