Z Polski

Napisał Dział: Z Polski

polcon 

Tegoroczna edycja Polconu rozpocznie się już w przyszłym tygodniu w Lublinie, a teraz możemy zapoznać się z wyczekiwanym programem imprezy. Polcon 2017 to nie tylko mnóstwo atrakcji stricte fantastycznych. Bardzo ważną częścią tegorocznego konwentu będą wydarzenia toczące się na głównej scenie festiwalowej oraz w sali widowiskowej ACK „Chatka Żaka”. Oto tylko niektóre z nich...

Napisał Dział: Z Polski

horror express

Kapitularz to Łódzki Festiwal Fantastyki organizowany przez fundację Fantastyczne Inicjatywy. To także, doceniane już niejednokrotnie, wydarzenie kulturalne nominowane przez mieszkańców miasta do łódzkiego konkursu „Plastry Kultury” jako wydarzenie literackie roku. W aktualnej formie odbywa się od 2012 roku. Co roku jednoczy coraz więcej osób powiązanych z fandomem z całego kraju.

Napisał Dział: Z Polski

briggs

Jedną z gwiazd bloku literackiego kolejnej edycji Pyrkonu będzie światowej sławy pisarka literatury fantasy i urban fantasy, twórca m.in. cyklu o Mercy Thompson, Alfa i Omega czy Sianim Series - Patricia Briggs.

Napisał Dział: Z Polski

LOGO POLCON 2017 POZIOM

Do Polconu 2017 pozostało już mniej niż miesiąc, czas najwyższy zatem na przypomnie-nie, że podczas imprezy zostaną przyznane „Zajdle”, oraz na krótkie podsumowanie dotychczasowych informacji na temat gości Polconu.

Napisał Dział: Z Polski

Nagraba top

Fotograf Marcin Nagraba we współpracy z projektantką Agnieszką Osipą przygotowali niesamowicie klimatyczny projekt fotograficzny zatytułowany „Poezja pogańska”. Zainspirowani bogactwem kultury słowiańskiej, postanowili przenieść się do Polski czasów Świętowita. Efekty ich pracy możecie podziwiać poniżej!

Napisał Dział: Z Polski

Harry Potter i Komnata Tajemnic in Concert top

Po raz kolejny widownia w Polsce będzie miała okazję posłuchać pełnej ścieżki dźwiękowej do drugiej części z serii filmów o Harrym Potterze. Widowiska odbędą się w październiku w Szczecinie, Wrocławiu, Warszawie, Poznaniu i Krakowie.

Napisał Dział: Z Polski

shire pl top

Na portalu pomagam.pl trwa zbiórka pieniędzy na budowę prawdziwej wioski Hobbitów z Tolkienowskiego świata Śródziemia. Poznajcie szczegóły poniżej i podajcie wieści dalej!

Napisał Dział: Z Polski

warsaw c top

Już w najbliższy weekend w Warszawie odbędzie się pierwszy w Polsce Comic Con. Wśród gości Warsaw Comic Con znalazły się gwiazdy z flagowego serialu HBO – „Gra o ton”. Udział w imprezie potwierdził właśnie nowy aktor, Alfie Allen. Oprócz spotkań z aktorami będziecie mieli również okazję poczuć się jak władcy Westeros i zasiąść na Żelaznym Tronie!

Napisał Dział: Z Polski

komiksowa wawa

Jak informuje PAP, warszawski Ratusz wycofał dofinansowanie dla festiwalu Komiksowa Warszawa z powodu kontrowersji wokół jednego z komiksów. Festiwal stracił trzyletnie dofinansowane przez wulgarne treści zawarte w „Polska mistrzem Polski”.

Napisał Dział: Z Polski

CHIP legenda trwa top

Mamy dobre wieści dla czytelników: kultowy miesięcznik „Chip” jednak nie zniknie z rynku. Konstanty Młynarczyk wraz z grupą byłych pracowników Burda Media Polska wykupili prawa do marki i nadal będą wydawać magazyn.