Ze świata

Napisał Dział: Ze świata

 Christmas in The Wizarding World of Harry Potter TOP

W Kalifornii i na Florydzie istnieją parki tematyczne o skomplikowanej nazwie “Universal Studios’ Wizarding World of Harry Potter”, a są to oczywiście miejsca idealne dla fanów czarodziejskiego świata stworzonego przez J.K. Rowling. W tym roku podczas świąt Bożego Narodzenia parki przybiorą klimatyczny, świąteczny nastrój.

Napisał Dział: Ze świata

Mars nasa

Obie izby Kongresu przyjęły projekt ustawy zwanej „NASA Authorization Act of 2017”, który daje agencji roczne finansowanie w wysokości 19,5 mld dolarów. Jest to jasny przekaz: wysłać ludzi na Marsa.

Napisane przez Dział: Ze świata

tokyo

Igrzyska Olimpijskie to impreza z niesamowitą tradycją, łącząca ludzi i pozwalajaca na mierzenie się z własnymi ograniczeniami. W 2020 roku gospodarzem wydarzenia będzie Japonia, co sugeruje niesamowite możliwości wizualne. Przypomnijmy tylko, że w Rio premier Japonii w przebraniu Mario wyskoczył z zielonej rury, by oficjalnie zaprosić wszystkich do jego ojczyzny.

Napisał Dział: Ze świata

AI prawa top

Sztuczna Inteligencja to w coraz mniejszym stopniu domena science fiction, a w coraz większym - część naszego życia. W odpowiedzi na to zjawisko europosłowie rozpoczęli tworzenie prawa dla "osób elektronicznych" - w lutym odbędzie się głosowanie nad raportem poświęconym przepisom dla robotów.

Napisał Dział: Ze świata

George Lucas Museum1 1

Lucas spędził ostatnią dekadę próbując znaleźć miejsce dla swojego Muzeum Sztuki Narracyjnej i w końcu mu się udało - budynek stanie w Los Angeles. Filmowiec postawił na tamtejszy Exposition Park, porzucając plany budowy na Treasure Island w Zatoce San Francisco.

Napisał Dział: Ze świata

maul cosplay top

Wspomnieliśmy niedawno o wiedźmińskim kalendarzu, który jest już dostępny w przedsprzedaży. Jako Geralt z Rivii pozuje tam Ben zwany także jako Maul Cosplay - zawodowy cosplayer specjalizujący się w kampaniach promocyjnych gier. Jego Biały Wilk robi wrażenie, ale to nie jedyny kostium zasługujący na uwagę! Zobaczcie, jak niesamowicie zmienia się wraz z każdą przybieraną tożsamością.

Napisał Dział: Ze świata

igrzyska rosja

Rosyjska telewizja postanowiła przekroczyć granicę - na 2017 rok zaplanowała reality show nawiązujące do "Igrzysk śmierci" autorstwa Suzanne Collins. Czterdzieścioro zawodników (20 kobiet i 20 mężczyzn) będzie miało za zadanie przeżyć na Syberii 9 miesięcy - od 1 lipca 2017 do 1 kwietnia 2018. Dozwolone będzie WSZYSTKO - włącznie z zabijaniem przeciwników i gwałtami na nich. Co gorsza zamordowanie konkurentów może się zwyczajnie opłacić, gdyż nagroda 100 mln rubli (ok. 7 mln złotych) zostanie podzielona pomiędzy wszystkich, którzy dożyją końca gry.

Napisał Dział: Ze świata

HP potters

Sztuka „Harry Potter i Przeklęte Dziecko” zadebiutowała latem tego roku i przyniosła radość wielu fanom Harry’ego. Jednakże nie wszyscy mieli szansę ucieszyć się z powrotu do świata czarodziejów, bowiem sztukę można było zobaczyć tylko w West End w Londynie. Pozostało tylko przeczytać scenariusz i uruchomić wyobraźnię…

Napisał Dział: Ze świata

donald martin reuters l

Pisarz na całym świecie znanym z bestsellerowej "Pieśni Lodu i Ognia" na wyniki wyborów w USA zareagował słowami: "Mówiłem, zima nadchodzi", nawiązując do motta rodu Starków.

Napisał Dział: Ze świata

ron p

Ron Perlman, znakomity aktor znany z ról takich jak Hellboy („Hellboy” oraz „Hellboy: Złota Armia”), Clay Morrow („Synowie Anarchii”), Hannibal Chau („Pacific Rim”) czy Vincent („Piękna i Bestia”), a także scenarzysta i reżyser, oznajmił na swoim facebookowym kanale, że w 2020 roku wystartuje na prezydenta Stanów Zjednoczonych.