Ze świata

Napisał Dział: Ze świata

 cc libia top

Komiksowe konwenty nie wszędzie są pozytywnymi wydarzeniami. W stolicy Libii, Trypolis, paramilitarna grupa islamistyczna zamknęła zgromadzenie fanów komiksów pod pretekstem „podżegania do przemocy”. Zatrzymano około 20 uczestników wydarzenia.

Napisał Dział: Ze świata

Harry Potter and the Cursed Child Broadway top

Już od jakiegoś czasu wiemy, że sztuka teatralna „Harry Potter i Przeklęte Dziecko” kontynuująca historię Chłopca, Który Przeżył, ma zostać przeniesiona na Broadway. Jednak nie były znane żadne konkretne szczegóły dotyczące tej adaptacji. Aż do teraz. Okazuje się, że wielu aktorów powróci do swoich ról. Jamie Parker jako Harry Potter, Noma Dumezweni jako Hermiona Granger, Paul Thornley jako Ron Weasley, Poppy Miller jako Ginny Potter, Sam Clemmett jako Albus Potter, Alex Price jako Draco Malfoy i Anthony Boyle jako Scorpius Malfoy.

Napisał Dział: Ze świata

facebook top

Facebook porzucił swój eksperyment wykorzystujący sztuczną inteligencję, po incydencie w skutek którego boty zaczęły rozmawiać ze sobą w sobie tylko znanym języku. Dodatkowo wprowadziły one zmiany w języku angielskim, które miały ułatwić im komunikację i pracę, jednak były kompletnie niezrozumiałe dla człowieka.

Napisał Dział: Ze świata

piractwo top

Piractwo w Internecie przybiera w ostatnich latach na sile. Z nielegalnych źródeł treści korzysta co drugi polski internauta w wieku 15-75 lat. Z analizy przeprowadzonej przez firmę doradczą Deloitte na zlecenie Stowarzyszenia Kreatywna Polska wynika, że łączne straty polskiej gospodarki z tytułu piractwa internetowego w 2016 roku wyniosły ponad 3 mld zł, a straty Skarbu Państwa to około 836 mln zł. Ubiegłoroczne szacunkowe przychody serwisów pirackich udostępniających w sieci filmy, seriale, muzykę, prasę czy książki to nawet 745 mln zł. Mimo, że oferta legalnych dostawców treści jest coraz bogatsza i bardziej dostępna, internauci wybierają pirackie źródła ze względu na niższą cenę oraz łatwość i szybkość dotarcia. Problemem jest również to, że nie udało się zintensyfikować działań legislacyjnych w zakresie ochrony legalnego rynku i lepszej ochrony prawnej treści i to pomimo obowiązku dostosowania prawa krajowego do norm unijnych.

Napisał Dział: Ze świata

 The Nighttime Lights at Hogwarts top

Podobno Universal i Disney toczą nieprzerwaną walkę, jeśli chodzi o swoje parki rozrywki, jednakże w tej chwili pierwsza z wytwórni zdaje się łapać przewagę pod kątem show z efektami świetlnymi – już wcześniej informowaliśmy o planowanym pokazie świetlnym pt. „The Nighttime Lightsat Hogwarts Castle”, ale teraz możecie zobaczyć go na własne oczy.

 

Napisał Dział: Ze świata

Harry Potter and the Cursed Child top

W grudniu zeszłego roku potwierdzono, że „Harry Potter i Przeklęte Dziecko”, które początkowo miało być tylko i wyłącznie sztuką teatralną, trafi na Broadway. Teraz poznaliśmy już oficjalną datę premiery, która przypada na 22 kwietnia 2018 roku. W Lyric Theatre w Nowym Jorku trwają obecnie renowacje, aby przeprowadzić całkowitą transformację scenografii.

Napisał Dział: Ze świata

 Christmas in The Wizarding World of Harry Potter TOP

W Kalifornii i na Florydzie istnieją parki tematyczne o skomplikowanej nazwie “Universal Studios’ Wizarding World of Harry Potter”, a są to oczywiście miejsca idealne dla fanów czarodziejskiego świata stworzonego przez J.K. Rowling. W tym roku podczas świąt Bożego Narodzenia parki przybiorą klimatyczny, świąteczny nastrój.

Napisał Dział: Ze świata

Mars nasa

Obie izby Kongresu przyjęły projekt ustawy zwanej „NASA Authorization Act of 2017”, który daje agencji roczne finansowanie w wysokości 19,5 mld dolarów. Jest to jasny przekaz: wysłać ludzi na Marsa.

Napisane przez Dział: Ze świata

tokyo

Igrzyska Olimpijskie to impreza z niesamowitą tradycją, łącząca ludzi i pozwalajaca na mierzenie się z własnymi ograniczeniami. W 2020 roku gospodarzem wydarzenia będzie Japonia, co sugeruje niesamowite możliwości wizualne. Przypomnijmy tylko, że w Rio premier Japonii w przebraniu Mario wyskoczył z zielonej rury, by oficjalnie zaprosić wszystkich do jego ojczyzny.

Napisał Dział: Ze świata

AI prawa top

Sztuczna Inteligencja to w coraz mniejszym stopniu domena science fiction, a w coraz większym - część naszego życia. W odpowiedzi na to zjawisko europosłowie rozpoczęli tworzenie prawa dla "osób elektronicznych" - w lutym odbędzie się głosowanie nad raportem poświęconym przepisom dla robotów.