Ze świata

Napisał Dział: Ze świata

piractwo top

Piractwo w Internecie przybiera w ostatnich latach na sile. Z nielegalnych źródeł treści korzysta co drugi polski internauta w wieku 15-75 lat. Z analizy przeprowadzonej przez firmę doradczą Deloitte na zlecenie Stowarzyszenia Kreatywna Polska wynika, że łączne straty polskiej gospodarki z tytułu piractwa internetowego w 2016 roku wyniosły ponad 3 mld zł, a straty Skarbu Państwa to około 836 mln zł. Ubiegłoroczne szacunkowe przychody serwisów pirackich udostępniających w sieci filmy, seriale, muzykę, prasę czy książki to nawet 745 mln zł. Mimo, że oferta legalnych dostawców treści jest coraz bogatsza i bardziej dostępna, internauci wybierają pirackie źródła ze względu na niższą cenę oraz łatwość i szybkość dotarcia. Problemem jest również to, że nie udało się zintensyfikować działań legislacyjnych w zakresie ochrony legalnego rynku i lepszej ochrony prawnej treści i to pomimo obowiązku dostosowania prawa krajowego do norm unijnych.

Napisał Dział: Ze świata

 The Nighttime Lights at Hogwarts top

Podobno Universal i Disney toczą nieprzerwaną walkę, jeśli chodzi o swoje parki rozrywki, jednakże w tej chwili pierwsza z wytwórni zdaje się łapać przewagę pod kątem show z efektami świetlnymi – już wcześniej informowaliśmy o planowanym pokazie świetlnym pt. „The Nighttime Lightsat Hogwarts Castle”, ale teraz możecie zobaczyć go na własne oczy.

 

Napisał Dział: Ze świata

Harry Potter and the Cursed Child top

W grudniu zeszłego roku potwierdzono, że „Harry Potter i Przeklęte Dziecko”, które początkowo miało być tylko i wyłącznie sztuką teatralną, trafi na Broadway. Teraz poznaliśmy już oficjalną datę premiery, która przypada na 22 kwietnia 2018 roku. W Lyric Theatre w Nowym Jorku trwają obecnie renowacje, aby przeprowadzić całkowitą transformację scenografii.

Napisał Dział: Ze świata

 Christmas in The Wizarding World of Harry Potter TOP

W Kalifornii i na Florydzie istnieją parki tematyczne o skomplikowanej nazwie “Universal Studios’ Wizarding World of Harry Potter”, a są to oczywiście miejsca idealne dla fanów czarodziejskiego świata stworzonego przez J.K. Rowling. W tym roku podczas świąt Bożego Narodzenia parki przybiorą klimatyczny, świąteczny nastrój.

Napisał Dział: Ze świata

Mars nasa

Obie izby Kongresu przyjęły projekt ustawy zwanej „NASA Authorization Act of 2017”, który daje agencji roczne finansowanie w wysokości 19,5 mld dolarów. Jest to jasny przekaz: wysłać ludzi na Marsa.

Napisane przez Dział: Ze świata

tokyo

Igrzyska Olimpijskie to impreza z niesamowitą tradycją, łącząca ludzi i pozwalajaca na mierzenie się z własnymi ograniczeniami. W 2020 roku gospodarzem wydarzenia będzie Japonia, co sugeruje niesamowite możliwości wizualne. Przypomnijmy tylko, że w Rio premier Japonii w przebraniu Mario wyskoczył z zielonej rury, by oficjalnie zaprosić wszystkich do jego ojczyzny.

Napisał Dział: Ze świata

AI prawa top

Sztuczna Inteligencja to w coraz mniejszym stopniu domena science fiction, a w coraz większym - część naszego życia. W odpowiedzi na to zjawisko europosłowie rozpoczęli tworzenie prawa dla "osób elektronicznych" - w lutym odbędzie się głosowanie nad raportem poświęconym przepisom dla robotów.

Napisał Dział: Ze świata

George Lucas Museum1 1

Lucas spędził ostatnią dekadę próbując znaleźć miejsce dla swojego Muzeum Sztuki Narracyjnej i w końcu mu się udało - budynek stanie w Los Angeles. Filmowiec postawił na tamtejszy Exposition Park, porzucając plany budowy na Treasure Island w Zatoce San Francisco.

Napisał Dział: Ze świata

maul cosplay top

Wspomnieliśmy niedawno o wiedźmińskim kalendarzu, który jest już dostępny w przedsprzedaży. Jako Geralt z Rivii pozuje tam Ben zwany także jako Maul Cosplay - zawodowy cosplayer specjalizujący się w kampaniach promocyjnych gier. Jego Biały Wilk robi wrażenie, ale to nie jedyny kostium zasługujący na uwagę! Zobaczcie, jak niesamowicie zmienia się wraz z każdą przybieraną tożsamością.

Napisał Dział: Ze świata

igrzyska rosja

Rosyjska telewizja postanowiła przekroczyć granicę - na 2017 rok zaplanowała reality show nawiązujące do "Igrzysk śmierci" autorstwa Suzanne Collins. Czterdzieścioro zawodników (20 kobiet i 20 mężczyzn) będzie miało za zadanie przeżyć na Syberii 9 miesięcy - od 1 lipca 2017 do 1 kwietnia 2018. Dozwolone będzie WSZYSTKO - włącznie z zabijaniem przeciwników i gwałtami na nich. Co gorsza zamordowanie konkurentów może się zwyczajnie opłacić, gdyż nagroda 100 mln rubli (ok. 7 mln złotych) zostanie podzielona pomiędzy wszystkich, którzy dożyją końca gry.