Wywiady

Napisane przez Dział: Wywiady

wywiad ze szczerym polem2

Rozmawiamy z Erickiem Polem, autorem debiutanckiej powieści „Immersja”, która łączy w sobie przyszłość oraz przeszłość w idealnej harmonii.

Napisane przez Dział: Wywiady

brett2

Rozmawiamy z Peterem V. Brettem, autorem Cyklu demonicznego, którego ostatni tom ukazał się właśnie na rynku polskim. Jakie plany ma autor? Czy odwiedzi jeszcze nasz kraj?  Zapraszamy do przeczytania krótkiej rozmowy.

Napisane przez Dział: Wywiady

451

Sofia Boitella występuje w telewizyjnej adaptacji głośnej powieści Ray’a Bradbury’ego „451 stopni Farenheita” w reżyserii Ramina Bahraniego.

Akcja filmu rozgrywa się w niedalekiej przyszłości. Po drugiej amerykańskiej wojnie domowej środki masowego przekazu stają się opium dla mas, fakty i historia są pisane na nowo, a książki są palone na stosach przez „strażaków”.

Michael B. Jordan (Creed: Narodziny legendy, Czarna pantera) wciela się w rolę Montaga - charyzmatycznego młodego strażaka, który robi błyskotliwą karierę, ale pewnego dnia zaczyna kwestionować obowiązujące zasady i zwraca się przeciwko swojemu mentorowi, kapitanowi Beatty’emu, którego gra Michael Shannon (Zwierzęta nocy, kształt wody).

Sofię Boutellę zobaczymy w roli Clarisse, jednej z informatorek Beatty’ego, która działa także w podziemiu, żeby wraz z renegatami ratować książki przed zniszczeniem. Clarisse namawia Montaga, żeby dołączył do rebeliantów.

Napisane przez Dział: Wywiady

kisiel

Normalny (w miarę) wywiad z Martą Kisiel już publikowaliśmy, ale tym razem postawiliśmy na formułę bardziej dopasowaną do jej osobowości i twórczości – czyli zasypaliśmy ją absurdalnymi pytaniami absolutnie od czapy. Dzięki temu dowiedzieliśmy się, do czego używa blue cheese, czy odróżnia akumulator od silnika, czy planuje bigamię oraz z iloma osobowościami sypia jednocześnie.

Napisane przez Dział: Wywiady

2609 wywjablonski

Za antyklerykalność w powieści "Uczeń czarnoksiężnika" został zwolniony z posady dyrektora Śródmiejskiego Forum Kultury w Łodzi. Za protagonistów swych utworów bierze historyczne postaci spod ciemnej gwiazdy, a już niedługo zabierze czytelników w świat słowiańskich mitów. Zapraszamy na wywiad z Witoldem Jabłońskim, pisarzem tyleż ciekawym, co niedocenionym.

Napisane przez Dział: Wywiady

impuls okladka front top

W tym tygodniu premierę miał Impuls Tomasza Duszyńskiego – powieść przedstawiająca alternatywną Polskę okresu międzywojnia. W swojej wizji autor skupia się na rozwijaniu pomysłu, co by było, gdyby Józef Piłsudski porzucił racjonalizm i zdrowy rozsądek na rzecz tajemniczych podszeptów wiążących się z jego fascynacji spirytyzmem. Z okazji niedawnej premiery wzięliśmy Tomasz Duszyńskiego na spytki. Będzie między innymi o wywoływaniu duchów, wielkich polskich wynalazcach, egzoszkieletach, procesach twórczych i podróżach w czasie. Zapraszamy.

Napisane przez Dział: Wywiady

3333

Rozmawiamy z Martyną Raduchowską, autorką powieści „Szamanka od umarlaków” oraz „Czarne światła. Łzy Mai”.

Napisane przez Dział: Wywiady

3007weeks WYWIAD

Brenta Weeksa polscy czytelnicy poznali za sprawą trylogii „Nocnego Anioła”, ale to cykl o Powierniku Światła przysporzył mu rangę pisarza równego Brandonowi Sandersonowi, Scottowi Lynchowi czy Patricka Rothfussa. W pierwszym wywiadzie dla polskich odbiorców Brent zdradza metodologię swojej pracy, twórcze plany na przyszłość oraz dlaczego warto czytać Biblię.

Napisane przez Dział: Wywiady

sam tarly

Już 17 lipca premiera najnowszego sezonu "Gry o tron". Aby zaostrzyć Wasze apetyty, publikujemy wywiad z Johnem Bradleyem (Samwell Tarly), który odpowiada na pytania o swojego bohatera.

Daenerys Targaryen wyrusza do Westeros wraz ze swoją armią, smokami i Tyrionem Lannisterem, który stał się jej doradcą. Winterfell powraca do rodu Starków, a Jon Snow zostaje mianowany Królem Północy, po pokonaniu Ramsaya Boltona w Bitwie Bękartów. Cersei Lannister zdobywa Żelazny Tron w Królewskiej Przystani, zostawiając swoich przeciwników, a także Wielkiego Wróbla i jego wyznawców na pastwę płomieni w Sepcie Baleora. Kiedy rozpadają się dawne sojusze, pojawia się armia umarłych, która wyrusza w kierunku Muru, aby na zawsze położyć kres grze o tron.

Napisane przez Dział: Wywiady

0507 wywiad ryan

Jego pierwsza trylogia, „Kruczy Cień”, zachwyca polskich czytelników od jakiegoś czasu, ale już w lipcu miłośnicy soczystej fantasy będą mogli zapoznać się z jego nowym projektem – „The Draconis Memoria” opowiada o świecie, w którym picie smoczej krwi ofiarowuje nadnaturalne możliwości. O tym, czym właściwie jest ten cykl, ile będzie mieć tomów, jak autor pracuje nad powieściami czy czego szuka w literaturze możecie dowiedzieć się z przeprowadzonego z Anthonym Ryanem wywiadu.