Deviantart

Forum, na którym można porozmawiać na niekończący się temat związany z rysowaniem, malarstwem, rzeźbą, fotografią.

Moderator: Valuris

Deviantart

Postprzez Toxynka » wtorek, 10 lis 2009, 13:10

Welcome, my dear lads!
Wszyscy znamy portal Deviantart, większość z nas posiada na nim konta, czy też do pokazywania swoich prac, czy też aby móc komentować. Co jednek myślicie o samej stronie? Czy faktycznie jest szansą dla artystów, czy też raczej zbiorem chłamu, wśród którego można czasem wyłowić perełki? Co właściwie powoduje, że jest to jeden z najbardziej popularnych serwisów międzynarodowych? I wreszcie - co Was przyciągnęło do tego portalu, czego tam szukaliście/szukacie? Czy znaleźliście?

Zapraszam do dyskusji (mam nadzieję, że się wywiąże, a nie, że każdy sobie odpowie na pytania i będzie miał w dupie innych).
Naprzód moje galarety!
Toxynka
Gwardzista Dumbledora
Gwardzista Dumbledora

Re: Deviantart

Postprzez Sammael » wtorek, 10 lis 2009, 14:30

Ja bardziej skłaniałbym się, że jest to zbiór chłamu, wśród którego można znaleźć naprawdę niezłe perełki. Niestety, przynajmniej ja takie mam wrażenie, większość artystów jest na średni, jak nie niższym poziomie. Do tego chłamu zalicza się chociażby użytkownik perkelesin. Gorszego szitu jak żyję, nie widziałem.
Oczywiście, wśród tych śmieci znaleźć można użytkowników wartych uwagi, jak chociażby kerembeyit, sandara, albo nasze Kawernianki i Kawernianie <ale wazelina :P >
Dlaczego jest to jeden z najpopularniejszych portali? Sądzę, że dlatego, że można tam wrzucić wszystko, na co tylko mamy ochotę. O, narysowałem kółko i krzyżyk! Majstersztyk! Wrzucę na devianta, może dostanę fava! Użytkownik sam nadzoruje swoją galerię.
Co mnie przyciągnęło? Sam nie wiem. Może to, że doś sporo Kawernian tam się gnieździ. Nie pamiętam dokładnie, ale chyba Frijun miała coś wspólnego z moim pojawieniem się na tym serwisie. Albo jej galeria...
Przyszedłem, zaprezentowałem swój chłam i zostałem. Czasem dodaję nowe 'prace'. Jednak nie jestem zbyt aktywny na portalu. Przynajmniej tak mi się wydaje.
Sammael
Hermetyk Uniwersytetu
Hermetyk Uniwersytetu

Postprzez Silverpalm » wtorek, 10 lis 2009, 18:28

Również uważam, że jest to może chłamu (włącznie ze mną), w którym znajdą się perełki. Najbardziej podoba mi się, że prace nie są plagiatowane (przynajmniej nie spotkałam z tym się na DA) i można się w jakiś sposób skontaktować z właścicielem. Według mnie strona jest popularna, ponieważ skupia ludzi z wielu krajów o podobnych zainteresowaniach i nikt tam raczej nie komentuje błędów językowych.
Silverpalm
Wagabunda
Wagabunda

Postprzez Frija » wtorek, 10 lis 2009, 20:37

Podobnie jak poprzednicy, uważam że dA przypomina wysypisko śmieci. Jest tam masa naprawdę gównianej sztuki, amatorszczyzny ocierającej się o chłam. Ale na szczęście wysypisko to ma dobrze oznakowane strefy "bez śmieci". System favów i licznik obejrzeń selekcjonuje najlepsze prace na samą górę "śmieci". Dzięki temu stosunkowo łatwo ominąć kiepskie "dewiacje". Dodatkowo, system Daily Deviations i proponowania ich jest całkiem pomysłowy.
Ja jakoś nigdy nie odczułam na dA, że brnę przez morze szmiry. Zawsze udawało mi się w jednej chwili odnaleźć smakowity kąsek :twisted:

Co przyciąga tam ludzi? Myślę, że marzenia. Chcą mieć swoją własną galerię, którą mogliby zarządzać wedle uznania, na dodatek otrzymując darmową krytykę. Poza tym, to całkiem niezły start - niektórzy dobrzy deviantowi artyści wybili się dzięki tej stronie i zwyskali rzesze fanów (np. Hito76, Orpheleen, czy DavidKavena). Nie wolno też zapominać, że i tak już sławni artyści zakładają na dA konta, np. Linda Bergkvist, John Patience, czy Marta Dahlig. I na pewno wielu więcej.
Wydaje mi się, że dA może być szansą dla artystów. Weźmy za przykład niejaką Ellaine. Dzięki tej stronie zyskała duży rozgłos i otrzymała wiele propozycji od wydawnictw i takich filii, jak np. Empik.

Na dA zaciągnęła mnie Bloodhnter. Powiedziała, że to fajny portal artystyczny, gdzie ludzie zamieszczają prace o "różnym zaawansowaniu". I nie żałuję, że się zarejestrowałam. dA to nieprzekopane źródło inspiracji, pełne fajnych i zdolnych ludzi. Pomijając fakt, że każdy miły komentarz, fav, czy nawet feature sprawia nieziemską przyjemność ;)
Frija
Ta'veren
Ta'veren

Postprzez Carabosse » niedziela, 15 lis 2009, 23:00

[quote="Sammael":18vof23f]Sądzę, że dlatego, że można tam wrzucić wszystko, na co tylko mamy ochotę. O, narysowałem kółko i krzyżyk! Majstersztyk! Wrzucę na devianta, może dostanę fava! Użytkownik sam nadzoruje swoją galerię. [/quote]
Jedna z rzeczy, które mnie denerwują na DA. Czasem żeby dokopać się do czegoś naprawdę godnego uwagi, trzeba przebyć morze badziewia. Taka smutna prawda. I to jest chyba największym problemem Devianta, bo choć to dobrze, że jest dla wszystkich i nie trzeba być artystą, by móc zamieszczać tam swoje prace, to panuje tam chaos. To, że się narysowało dwie kreski, kółeczko i buźkę nie znaczy, że trzeba od razu pchać się do ludzi, czyli praktykować takie wrzucanie dla samego wrzucania. Jakaś instancja wyższa pilnuje tylko, żeby nagość i bluzgi były na cenzurowanym, a tak to nikt nie kontroluje napływu śmiecia.
[quote="silverpalm":18vof23f]Najbardziej podoba mi się, że prace nie są plagiatowane (przynajmniej nie spotkałam z tym się na DA) i można się w jakiś sposób skontaktować z właścicielem.[/quote]
Oj, nie byłabym taka pewna, nawet jakoś nie dawno obiło mi coś o oczy, że znowu ktoś przywłaszczył sobie czyjąś pracę.
[quote="Frija":18vof23f]Poza tym, to całkiem niezły start - niektórzy dobrzy deviantowi artyści wybili się dzięki tej stronie i zwyskali rzesze fanów (np. Hito76, Orpheleen, czy DavidKavena). Nie wolno też zapominać, że i tak już sławni artyści zakładają na dA konta, np. Linda Bergkvist, John Patience, czy Marta Dahlig. I na pewno wielu więcej.[/quote]
Chwila zadumy... I to mnie tam przygnało, chociaż nie mogę sobie przypomnieć dokładnie co mi po łbie chodziło, gdym zaczynała brnąć w odmęty DA. Nie żebym miała jakieś zamiary planować plany podboju świata swoją tfu-rczością, ale jak już się uczyć, to od najlepszych :P

P.s. Brońcie Bogowie, ja się nie wymądrzam, sama gówno się na tym znam, ale jakieś granice przyzwoitości być powinny.
Carabosse
Pionek proroctwa
Pionek proroctwa

Postprzez Frija » niedziela, 15 lis 2009, 23:56

To chyba też w sumie dobry temat na to, by zdradzić swoje deviantowe nicki - ja np. jestem ciekawa Waszych prac.

www.shcaradeus.deviantart.com

Jeszcze jedna rzecz, która mnie naprawdę denerwuje na dA to tzw. trolling i flame'y. Przykro się na takie coś patrzy, kiedy grupka osób napada na czyjeś konto i wypisuje komentarze w stylu "You're a retard. Your art sucks", albo dodaje czyjeś prace do favów o kategorii "The shittiest art I've ever seen in my life". To naprawdę potrafi wkurwić. A i admini rzadko kiedy reagują stosownie w takich sytuacjach. Zazwyczaj kończy się tylko na ostrzeżeniach słownych, szczególnie jeśli trollują osoby z dużą liczbą pageviews i favów.
Na dodatek zauważyłam, że jak ktoś próbuje się wstawić za taką osobą, to natychmiast staje się kolejnym obiektem do dokuczania lub otrzymuje wiadomość "We are not your personal army"... Co śmieszniejsze, autorami ciężkich flame'ów są z reguły - ta dam! - Amerykanie. Którzy naprawdę mają niewiele do powiedzenia zazwyczaj, a ich "sztuka" często oscyluje w okolicach kiczu i dna. Bluzgają tylko dlatego, bo chcą się wyżyć albo zazdroszczą. Na serio, przez takie sytuacje zaczynam mieć co raz gorsze mniemanie o Amerykanach...
Frija
Ta'veren
Ta'veren

Postprzez Kesseg » wtorek, 17 lis 2009, 19:20

http://kesseg.deviantart.com/

Ja się zarejestrowałem by móc dodawać prace do favów xD Potem stwierdziłem, że konto jest też całkiem praktycznym miejscem na przetrzymywanie kart postaci do rpg zwłaszcza kiedy trzeba się przenosić między komputerami.
Kesseg
Ta'veren
Ta'veren

Postprzez Sammael » czwartek, 19 lis 2009, 11:40

Skoro ludziska zamieszczają nicki deviantowe, to i ja przedstawię adres, gdzie można mocno skrytykować moją 'tfurczość'.
www.perkelesin.deviantart.com
Sammael
Hermetyk Uniwersytetu
Hermetyk Uniwersytetu

Postprzez Arillenor » czwartek, 19 lis 2009, 15:02

Eeeh, Deviantart to temat rzeka jeżeli chodzi o to co można na stronie znaleźć. Większość prac, niestety, nie jest za dobra(to jeszcze ładne określenie), ale zdarzają się prawdziwe perełki. Są profile artystów tak uzdolnionych, że odbiera mowę, jak się patrzy na ich prace :)

[quote="Carbarosse":1y8rfuzs]Jedna z rzeczy, które mnie denerwują na DA. Czasem żeby dokopać się do czegoś naprawdę godnego uwagi, trzeba przebyć morze badziewia.[/quote]

Na to też jest sposób ^^ Wystarczy wiedzieć jak korzystać z deviantowej wyszukiwarki - mam na myśli ustawienie aby pokazywało favoryty dnia/miesiąca/roku/od początku, a nie prace najnowsze,bo w tych z reguły ciekawych rzeczy nie ma. Jak się tak ustawi wyszukiwarkę to po pierwsze wiadomo, że prace, które zdobyły uznanie są na samym początku (spora ich część jest warta uwagi), a po drugie najgorszy chłam jest na samym końcu.

A skoro podajemy linki do własnych kont, oto moje - DeviantArt
Arillenor
Pionek proroctwa
Pionek proroctwa

Postprzez sorge » sobota, 21 lis 2009, 22:30

Tak, tak - chłam. Jednak rzeczywiście można tam znaleźć takie rzeczy, że szczęka opada i nawet nie chce się jej potem szukać po podłodze.
Pierwszy raz jak tam zawitałam, to bodajże szukałam tapety, ewentualnie czegoś zdatnego na avater. Jednak jak zobaczyłam, jak ludzie potrafią być utalentowani, to mnie zaczarowało.
Na przykład:ten obrazek
W życiu bym nie narysowała czegoś takiego, choćbym nie wiem, ile czasu poświęciła. Piękny *.* Jak oni to robią, takie talenty powinny być zabronione XD

A co do przydatności strony - wielka. Łatwiej cię wyszukają nawet w takim zbiorowisku, niż gdyby ktoś promował się przez bloga/własną stronę. Do tego zawsze tacy biedny artystycznie śmiertelnicy jak ja mogą sobie popatrzeć na małe arcydzieła :D
sorge
Członek Czarnej Kompanii
Członek Czarnej Kompanii

Postprzez Carabosse » niedziela, 22 lis 2009, 15:28

[quote="Frija":bh2r8y2t]Co śmieszniejsze, autorami ciężkich flame'ów są z reguły - ta dam! - Amerykanie. Którzy naprawdę mają niewiele do powiedzenia zazwyczaj, a ich "sztuka" często oscyluje w okolicach kiczu i dna. Bluzgają tylko dlatego, bo chcą się wyżyć albo zazdroszczą. Na serio, przez takie sytuacje zaczynam mieć co raz gorsze mniemanie o Amerykanach...[/quote]
Co prawda się z tym nie spotkałam (ptfu, ptfu), ale nie dziwi mnie, że to pomysł amerykanów. Są na tyle zidiociali, by nie zauważyć, jak takie coś może być upokarzające dla nich samych, a nie dla osoby, na którą wsiedli.

[quote="Arillenor":bh2r8y2t]Na to też jest sposób ^^ Wystarczy wiedzieć jak korzystać z deviantowej wyszukiwarki - mam na myśli ustawienie aby pokazywało favoryty dnia/miesiąca/roku/od początku, a nie prace najnowsze,bo w tych z reguły ciekawych rzeczy nie ma.[/quote]
Ja wiem, i tak rzadko przekopuję najnowsze, jednak wadą tego omijania jest to, że czasem bardzo dobre prace nie dorobiły się jeszcze, lub w ogóle, miejsca w favorytach i można powiedzieć, że spłynęły z potokiem czegoś, co średnio lub wcale nie nęci mojego oka.
Carabosse
Pionek proroctwa
Pionek proroctwa

Postprzez Black Majik » niedziela, 13 gru 2009, 12:54

Czasami zdarza mi się przeglądać galerie na DA. Szczerze mówiąc, nie jestem jakimś koneserem grafiki czy zdjęć. Także to, co oceniam, to przede wszystkim pomysł. Często jest tak, że przejrzę całą galerię danej osoby, z czego spodoba mi jedna lub dwie prace/zdjęcia. Pozostałe, nawet jeżeli nie są złe, nie poruszą mnie szczególnie. No i spośród takich perełek (przede wszystkim pod kątem pomysłu i klimatu), wynalazłem przed momentem:

Kobieta upiór
Uwielbiam motyw damskich upiorów. Chyba za dużo naoglądałem się japońskich horrorów :D

Under wicked sky
Pomysł pierwsza klasa ;)

Prawdziwa driada

Tixon pożerający swą ofiarę^^

---------------

Jeszcze trochę pobuszuje po Deviancie w najbliższych dniach także nieco rozszerzę tego posta;>
Black Majik
Tropiciel Potworów
Tropiciel Potworów

Postprzez Cero » poniedziałek, 21 gru 2009, 23:12

dA - to połączenie kosza na śmieci z portalem jeszcze większego wypromowania i wylansowania się. Generalnie od samego początku używam go do poszukiwania tapet urozmaicających mój pulpit, a także inspiracji do wyglądu postaci/miejsc w rpg. Używam tego portalu także do zaspokajania swoich potrzeb estetycznych, gdyż niestety moje miasto nie dostarcza mi tego xD
Cero
Pionek proroctwa
Pionek proroctwa

Postprzez Thortrot » sobota, 26 gru 2009, 13:04

thortrot.deviantart.com :D
Thortrot
Tropiciel Potworów
Tropiciel Potworów

Postprzez Largo » sobota, 26 gru 2009, 14:24

[quote="Sorge":1llmgmss]Na przykład:ten obrazek
W życiu bym nie narysowała czegoś takiego, choćbym nie wiem, ile czasu poświęciła. Piękny *.* Jak oni to robią, takie talenty powinny być zabronione XD [/quote]

D: jak on zrobił to na 2600x !? D: Ja byle portret rysuję na 6000x XD (A i tak sakszę :"D)

A co do Deva... Mam i staram się być aktywna, wrzucam moje bazgroły kiepskiej jakości, ale raczej potrzebny mi do znajdowaniu ludzi, z którymi mogę potrenować angielski. ^^ I hiszpański. I brazylijski portugalski. I szwedzki. I poczytać komenty po słowacku. :3
http://l4rg0-in-miniskirt.deviantart.com/ <- Już gdzieś ten link dawałam... ^^'
Largo
Pionek proroctwa
Pionek proroctwa

Postprzez Pigi » wtorek, 2 lut 2010, 00:23

cyt."Wydaje mi się, że dA może być szansą dla artystów".

Nie mogę się nie zgodzić z Tobą Frijun :) mrgreen: Poza tym ciągle mnie gdzieś wywiewa , co nie sprzyja rozwojowi w mojej branży , a miejsce na dA jest stałe ( no i z dostępem do internetu nie jest tak źle w miejscach w których bywam).
Owszem , macie rację - deviantArt , tak jak i każda inna "ogólnodostępna" forma ukazania swych talentów , pomysłów etc. jest też swego rodzaju "terapią" dla sfrustrowanych i zakompleksionych ;) ) Ale o gustach się nie dyskutuje , więc oceniać ile jest tam chłamu , a ile prawdziwych skarbów - nie będę .
idąc za dobrym przykładem ;)
http://made-0f-dreams.deviantart.com/
Pigi
Wagabunda
Wagabunda

Postprzez Luna » piątek, 7 maja 2010, 11:10

"less drAma - more Art!"

DeviantArt ma swoje plusy, ale i równie duże minusy.
Daje artystom szansę na polepszenie umiejętności, bo poprzez zdobywane komentarze oraz krytykę łatwiej wyłapuje się mocne i słabe strony własnych prac. Niestety nie każdy może liczyć na uwagę, jest bardzo wielu obiecujących, uzdolnionych artystów, których galerie są ledwo odwiedzane, zaś gigantyczną popularnością często cieszą się osoby, których zdjęcia/prace ciężko nazwać sztuką czy choćby zauważyć w nich coś sugerującego talent twórcy. Cóż, masa totalnego pseudoartystycznego gówna i jego nadęci autorzy to jeden z niewątpliwych uroków tego serwisu... Jest też oczywiście wielu wspaniałych artystów, których dzieła wywołują ślinotok i aż żal byłoby nie mieć ich na liście obserwowanych - to również jeden z powodów, dla których warto tam zaglądać :)

Założyłam na dA konto ze względu na namowy znajomych i w sumie nie żałuję :) Myślę, że obserwowanie różnych twórców i słuchanie od czasu do czasu rad + krytyki na temat moich zdjęć i rysunków na pewno mi nie szkodzi a wręcz pomaga.

Skoro inni wrzucali linki to i ja pokażę coś swojego ;) (ostrzegam, nic specjalnego)
http://luna88.deviantart.com
Luna
Adept czarnoksiężnika
Adept czarnoksiężnika

Postprzez Lestreux » piątek, 7 maja 2010, 18:49

Na początku Deviantarta były tam naprawdę fajne prace i to większość - zawsze było coś ciekawego. Niestety lub stety strona zdobyła naprawdę dużą popularność, a co za tym idzie trolle internetowe. Teraz spełniają się tam głównie niespełnione, a jakżeby inaczej artystki, pseudo-fotografki(zdjęcie ze swoją zajebistą lustrzanką musi być) i różne takie.
Mimo to wciąż można odkopać z tego świetne, wybitne, wyśmienite, doskonałe wręcz prace. Trafia się. ;)
Lestreux
Wagabunda
Wagabunda

Postprzez Carabosse » poniedziałek, 10 maja 2010, 09:00

[quote="Lestreux":fsifara5]Niestety lub stety strona zdobyła naprawdę dużą popularność, a co za tym idzie trolle internetowe.[/quote]
Proszę nie nadużywać słowa troll :P
[quote="Lestreux":fsifara5]Teraz spełniają się tam głównie niespełnione, a jakżeby inaczej artystki, pseudo-fotografki(zdjęcie ze swoją zajebistą lustrzanką musi być) i różne takie. [/quote]
No ja przepraszam, że się tak bezczelnie przyczepię, ale nie tylko artystki, ale też artystycznie niedorobieni chłopcy ;) A no i nie ma nic bardziej rozluźniającego moje ręce opadające mi do samej podłogi, jak pietnastka robiąca dziwne zdjęcia swojego odbicia :lol: Nie wiem czemu chyba jeszcze żadna nie wpadła na to, by aparat odwrócić w swoją stronę, a pozę korygować patrząc na odbicie... Ale, ja się nie znam.
Nim usunęłam swoje rysunki z DA w następstwie tak zwanych wydarzeń, załamał mnie fakt, że niektórzy podlizują się, zaprzyjaźniają tylko po to, by później mieć więcej favów... :-? ? I jeszcze potrafią się o nie upominać i wtedy jest fav za fav. Taka transakcja wiązana.
Carabosse
Pionek proroctwa
Pionek proroctwa

Postprzez Largo » poniedziałek, 10 maja 2010, 09:17

[quote="Carabosse":4bc8f2ng] [...] Którzy na dodatek potrafią być agresywni, bo oni są najlepsi, najzdolniejsi i wiedzą lepiej :roll:
Nim usunęłam swoje rysunki z DA w następstwie tak zwanych wydarzeń, załamał mnie fakt, że niektórzy podlizują się, zaprzyjaźniają tylko po to, by później mieć więcej favów... :-? ? I jeszcze potrafią się o nie upominać i wtedy jest fav za fav. Taka transakcja wiązana.[/quote]

No mnie to raczej tacy nie zaczepiają, chociaż jest mi trochę wstyd, że stanowią większość osób, które mnie watchują. Są też tacy, co mi wszystko favują i mi słodzą, bo znam sie z paroma mastahami i maja nadzieję, że tak się do nich dostaną. >.>
Mimo wszystko znam też paru(nastu) normalnych ludzi, z którymi łączy mnie raczej koleżeństwo, niż tylko wyczekiwanie na ich kolejne prace.
[size=85:4bc8f2ng]Ale żeby nie było, ze jestem święta, robię wszystko, żeby być zauważona, bo chcę mieć wyższe ceny za comissiony, jeśli je kiedyś zrobię. xD ( a powinnam, bo czasem nie mam za co jeść. D: )[/size]
Largo
Pionek proroctwa
Pionek proroctwa

Postprzez Tova » wtorek, 11 maja 2010, 16:09

DeviantART, och DeviantART...
Temat - rzeka, jak ktoś tutaj zdążył zauważyć.

Zdecydowanie trafnym określeniem będzie "kocioł czarownicy" - znajdziesz w nim taką ropuchę, gałki oczne i inne paskudztwa, ale czasami trafi ci się wysuszony kwiatek. xD

Tak poważnie... zgadzam się z opinią Arilla. Warto zaznajomić się z deviantową wyszukiwarką. Dzięki dość znośnemu systemowi favów etc. większość przysłowiowych perełek znajdziemy na górze. Niestety jest też kwestia, którą ktoś już tutaj poruszył - nowym perełkom ciężko się wybić...

Osobiście przychylam się do opinii, że strona jest swego rodzaju szansą. Mimo makabrycznej ilości chłamu, jak zostało tu wspomniane, to właśnie z dA najczęściej wyłapuje się tych najbardziej obiecujących artystów.
Sama od kilku lat obserwuję niektóre takie przypadki.
Sama kiedyś miałam nadzieję... ale jak to mówią: "za wysokie progi...".

Jednak nie to są najgorsze wady DeviantART'a (zapewne część z Was będzie chciała ukręcić mi kark za to, co zaraz napiszę). Skrajne Fan Fiction/Fan Art - oto zmora światowego rysunku/komiksu/prozy/etc.! Najczęściej spotykany obrazek na dA - osobniki płci żeńskiej, w przedziale wiekowym 13-16, które trollują galerie innych użytkowników komentarzami typu: "cuuute!!! <3". Tak, to są sprawy, które niezmiennie mnie irytują.

Jak, zapewne, część już wie (lub domyśliła się z mojej wypowiedzi) - posiadam konto na owej kontrowersyjnej stronie... i wbrew pozorom darzę ją sporą sympatią.
[url:1x72yip3]http://lithieu.deviantart.com/[/url]
Raczej nie jest to coś, czym mogę się chwalić... ale jak wszyscy, to wszyscy. : D
Tova
Adept czarnoksiężnika
Adept czarnoksiężnika

Postprzez Arillenor » wtorek, 11 maja 2010, 16:27

Owszem ciężko jest się wybić nowym perełkom, ale od tego jest przecież opcja pokazywania favów z ostatnich 24 godzin, tygodnia i miesiąca ;) I to z reguły wystarcza do znalezienia naprawdę niezłych prac. Poza tym należy także zwrócić uwagę na Daily Deviation. Prawdziwym problemem jest jednak to, o czym wspominał już ktoś powyżej, wzajemne favowanie galerii. Niestety na stronie tego typu nie da się wykluczyć czynnika koleżeńskiego, on będzie zawsze. W końcu Deviantart to strona dla ogółu, nie jest to jakiś specjalistyczny, profesjonalny portal, po którym należy oczekiwać pełnego obiektywizmu, w ocenie pracy czy dodaniu jej do favów zawsze pojawia się ogromne podejście subiektywne. Dodatkowo należy stwierdzić, że większa część użytkowników Deviantarta nie jest wykształcona w kierunku artystycznym i nie zna się na technice. Dodaje do ulubionych te prace, które odpowiadają tylko i wyłącznie ich pojęciu piękna.
Arillenor
Pionek proroctwa
Pionek proroctwa

Postprzez Tova » wtorek, 11 maja 2010, 18:46

[quote="Arillenor":349gias5]...ale od tego jest przecież opcja pokazywania favów z ostatnich 24 godzin, tygodnia i miesiąca ;) I to z reguły wystarcza do znalezienia naprawdę niezłych prac.[/quote]

Tak... tylko powiedzmy sobie szczerze - większość użytkowników zapewne się tym nie kłopocze. Sama nieczęsto korzystam z tych opcji. W końcu kiedy czegoś szukasz zazwyczaj ustawiasz na "Popular/All Time", bo wtedy na wierzch wypływają te już sprawdzone perełki.

[quote="Arillenor":349gias5]Poza tym należy także zwrócić uwagę na Daily Deviation. [/quote]

Które, śmiem twierdzić, też nie zawsze są warte uwagi... w końcu DD też są przyznawane dość subiektywnie.

[quote="Arillenor":349gias5]Prawdziwym problemem jest jednak to, o czym wspominał już ktoś powyżej, wzajemne favowanie galerii.[/quote]

Favowanie galerii w przerażającym stopniu przypomina mi blogaski. W tym wypadku, to pewnie coś w stylu "komcie za fava"... brrr.

[quote="Arillenor":349gias5]Dodatkowo należy stwierdzić, że większa część użytkowników Deviantarta nie jest wykształcona w kierunku artystycznym i nie zna się na technice. Dodaje do ulubionych te prace, które odpowiadają tylko i wyłącznie ich pojęciu piękna.[/quote]

Prawdziwie wykształconym przeważnie nie chce się przekopywać przez te otchłanie chłamu dla jednego przebłysku talentu, który utknął gdzieś na dnie. Niestety.
Subiektywizm. Gdzie go nie ma? Ciężko, od takiej strony jak DeviantART, wymagać pełnego obiektywizmu. Zbyt wielu różnych ludzi, zbyt wielu ludzi niedojrzałych. No i tzw. 'reason - for fun' - "rysuję bo mam taki kaprys", "zakładam galerię dla zabawy". Niemożliwym jest, by ktoś z takim podejściem nagle zaczął się przejmować techniczną stroną favniętej deviacji.
Poza tym - założę się, że wszyscy tutaj obecni też favują to, co im się podoba. ; )
Tova
Adept czarnoksiężnika
Adept czarnoksiężnika

Postprzez Arillenor » czwartek, 13 maja 2010, 16:40

No właśnie o tym pisałem, Tova. Wszyscy na DA favują to co wpadnie im w oko i odpowiada ich poczuciu estetyki (nieważne, czy owo poczucie estetyki odpowiada ogólnie przyjętym normom czy nie), bo przecież każdy ma sam prawo zadecydować co chce mieć w tych favach a co nie. Dla mnie osobiście fevoryty są dobre jeżeli chce zachować sobie zdjęcie/tekst/rysunek/etc., który jest w jakiejś części inspiracją dla mnie, albo nauką ;) W końcu z dobrego zdjęcia czy rysunku wiele można wynieść dla samego siebie.

Jeżeli chodzi o DD - moderatorzy/administratorzy Deva też są ludźmi i też mają swój gust, który może się nie zgadzac z gustem użytkowników. Śmiem jednak twierdzić, że 80% Daily Deviation zasługuje na przynajmniej jeden rzut oka na nie, a jakieś 15-20% to są prawdziwe artystyczne majstersztyki.

Na koniec, sama napisałaś, że DA to strona założona przez i dla amatorów. Goszczą na niej osoby wykształcone w kierunkach artystycznych, ale to nieliczna grupa. Wiadomo przez to, że większa część prac nie będzie spełniać kryteriów technicznych czy estetycznych w odpowiednio dużym stopniu, by uznać pracę za dobrą. Mimo to uważam, że warto czasem sobie DA przejrzeć, bo naprawdę warto dla tych "perełek w gnoju".
Arillenor
Pionek proroctwa
Pionek proroctwa

Postprzez Tova » piątek, 14 maja 2010, 16:39

[quote="Arillenor":24xkbd5z]Śmiem jednak twierdzić, że 80% Daily Deviation zasługuje na przynajmniej jeden rzut oka na nie, a jakieś 15-20% to są prawdziwe artystyczne majstersztyki.[/quote]

Co do tych 80%, to wydaje mi się, że jest to wynik zawyżony... ale to też jest tutaj kwestia sporna. No i rzecz gustu, więc na tym zakończmy dyskusję o DD. : )

[quote="Arillenor":24xkbd5z]Na koniec, sama napisałaś, że DA to strona założona przez i dla amatorów. (...) Wiadomo przez to, że większa część prac nie będzie spełniać kryteriów technicznych czy estetycznych w odpowiednio dużym stopniu, by uznać pracę za dobrą.[/quote]

Czy przez amatorów, to nie wiem. Nie znam tych ludzi.
Co do drugiej części Twojej wypowiedzi... racja. Tylko tą grupę należy podzielić jeszcze na dwie kategorie: tych, którym wszystko jedno i tych, którzy podpatrując lepszych sami chcą się czegoś nauczyć. Ja osobiście jestem na dA też właśnie po to, aby (jak słusznie napisałeś odnośnie favów) wynieść z niego coś dla siebie.

[quote="Arillenor":24xkbd5z]Mimo to uważam, że warto czasem sobie DA przejrzeć, bo naprawdę warto dla tych "perełek w gnoju".[/quote]

Oczywiście, że warto... myślę, że każda kategoria, każde hasło na dA, ma jakąś (przynajmniej jedną) swoją perełkę... tylko czasami trudno ją znaleźć.
Tova
Adept czarnoksiężnika
Adept czarnoksiężnika

Postprzez Frija » niedziela, 16 maja 2010, 13:55

Polecam dołączyć do nowo powstałych grup tematycznych. Można się tam i wykazać własnymi pracami i znaleźć naprawdę fajne dewiacje. Co prawda przychodzi też sporo chłamu, ale tego się nie da uniknąć.
Ja np. dołączyłam do grupy "Realm-of-Fantasy". Można natrafić na sporo inspirujących rysunków :)
Frija
Ta'veren
Ta'veren

Postprzez Arillenor » wtorek, 29 cze 2010, 00:08

Faktycznie, przyłączenie się do grup tematycznych jest dobrym sposobem, aby wyłapać dobre prace.... Szczególnie jeżeli wynajdzie się taką grupę, która zrzesza dobrych twórców. A każdym bądź razie znalezienie perełek dzięki temu sposobowi jest znacznie łatwiejsze niż monotonne przekopywanie masy nowo dodanych prac. Plus jest też taki, że gro takich grup dodaje prace zweryfikowane!
Arillenor
Pionek proroctwa
Pionek proroctwa

Postprzez Carabosse » niedziela, 1 sie 2010, 17:39

[quote="Frija":guhsbwr8]Polecam dołączyć do nowo powstałych grup tematycznych. Można się tam i wykazać własnymi pracami i znaleźć naprawdę fajne dewiacje.[/quote]
Tak ostatnio nawet o tym myślałam, bo znalazłam grupkę popaprańców, do której miło by było przyłączyć się, ino jakoś nie mam przekonania do kolejnego powrotu. Zajrzałam po dłuższej przerwie na DA, bo prace usunęłam, ale nie konto, bo mam tam takie perełki w favach, że mi szkoda po prostu, i jakieś zmiany me oczęta wyłapały... szkoda tylko, że dalej jest chu... paskudnie. A nad Realm of Fanasy kiedyś dumałam... i jednak nie dałam sie skusić...
I zgadzam się z Arillenorem, przynajmniej tyle dobrego, że są te grupy, bo inaczej to by człowiek utonął... Weryfikacja cudowna rzecz :)
Carabosse
Pionek proroctwa
Pionek proroctwa

Odp: Re: Deviantart

Postprzez Firewarrior » wtorek, 30 sie 2011, 12:13

http://gosia-firewarrior.deviantart.com/ A to moja galeria... :D
Watchuję jakieś 500 dobrych osób, które znalazłam przez te parę lat mojej bytności na dA i nie narzekam... :)
Poziom mojej galerii jest jaki jest, nie bardzo mam ostatnio czas i chęci na tworzenie. I mam milion zaległych trade'ów. Brrr...
Firewarrior
Wagabunda
Wagabunda

Odp: Re: Deviantart

Postprzez Purple-eyed Dreamer » czwartek, 8 wrz 2011, 20:30

Nie chciałam być necroposterem, problem się rozwiązał :P

Lubię DA, nie uważam, by był to szczyt artystycznej ekspresji, ale można znaleźć tam czasem prawdziwe perełki. Swojej galerii nie aktualizuję od hm... dawna Cx ostatnio wrzuciłam dwie prace a pomiędzy nimi a starymi roczna dziura.
Muszę przyznać, że korzystam z DA głównie po to, by oglądać prace innych, nie po to, by siebie promować. Nie traktuję rysowania poważnie, jest to tylko moje hobby. Jakby ktoś stranie był zainteresowany lub po prostu ciekawy, to mój profil:
http://purple-eyed-dreamer.deviantart.com/
Purple-eyed Dreamer
Kompan Zbója Twardokęska
Kompan Zbója Twardokęska

Następna strona

Powrót do Sztuka