Komiksy

Idealny kącik dla fanów i fanatyków japońskich komiksów, filmów i Pikachu :P"

Komiksy

Postprzez Khil » poniedziałek, 23 lis 2009, 17:49

Z uwagi na to, że pierwszy post jest dość mylący, zachęcam Was jednak do wypowiadania się na temat przeczytanych komiksów, opisywania swoich wrażeń z nimi związanych, wymieniania ulubionych rysowników, serii i tak dalej, i tak w kółko. Innymi słowy, temat o komiksach.
Pozdrawiamy,
Moderacja Działu Sztuka

Prosto z mostu - coś śmierdzi w kawernie. Za to co, to taka mała sprawa - brak działu na kolejną z odnóg sztuki (czy raczej "sztuki", ale jednak!), jaką są komiksy. Takowa się należy naszemu portalowi, a miast tego ktoś walnął potężny dział "Manga i anime", który jako jedyny kojarzy mi się z tematem. Niesłusznie byłoby jednak tam dyskutować o komiksach - już prędzej w dziale "komiksy" można porozmawiać o mandze.

A czemużto miałby taki dział powstawać? Ano dlatego, że założę się, że niejedno z was świetnie kojarzy Kaczora Donalda, Myszkę Miki i inne podobne animki, jakie tworzyły nasze dzieciństwo właśnie przez komiksy. Że niby to nic wielkiego? Ależ są i rzeczy wielkie. Jest John Constantine w "Hellblazerze", jest "Sandman" (osobiście utożsamiam się z Curcallanem, czy jak mu tam) i te dojrzalsze Marvele.

Proponuję więc stworzenie takiego działu - a póki co, tutaj substytut :)

Przeniosłem do odpowiedniego działu.
T.
Khil
Gwardzista Dumbledora
Gwardzista Dumbledora

Re: Komiksy

Postprzez Tixon » poniedziałek, 23 lis 2009, 23:58

Nie widzę sensu rozmieniania się na drobne, skoro manga i anime (z naciskiem na mangę) są w tej samej klasie - rysowanymi historiami. Więc tworzenie działu który różni się tylko nazwą uważam za pusty gest .
Również prosto z mostu :) >
"Wybacz, że się powtarzam, ale muszę dobrze zrozumieć: wmieszałeś się w świętą wojnę i zamordowałeś przywódcę najpotężniejszego zakonu rycerskiego w historii Domu.
-To nie tak - odparł, lekko urażony. - To była uczciwa walka. Bardziej niż uczciwa. On był uzbrojony po zęby, ciężko opancerzony i w pełni sił. Ja byłem nagi, skuty i dopiero co odzyskałem przytomność po urazie czaszki."
Tixon
Ostrze Tyshalle'a
Ostrze Tyshalle'a

Postprzez Khil » środa, 25 lis 2009, 14:50

To tak, jakbyś zamiast "literatura" miał nazwę działu "kryminały". Nie czułbyś estetycznego niesmaku? :)
Khil
Gwardzista Dumbledora
Gwardzista Dumbledora

Postprzez Tixon » środa, 25 lis 2009, 18:29

Waliłby mnie estetyczny niesmak. Estetyczny niesmak bądź smak nie przekładają się na zawartość działu, tematy w nim znajdujące. Dział z mangą można traktować jako dział o komiksach, tych japońskich jak i też nie, jest bardzo chłonny. Dział komiksy jest już mniej.
A i tak wszystko rozbija się o odgórne nazwy. Chcesz pisać o komiksach w mandze - nie znajdzie sie nikt, kto Ci tego zabroni. Byle byś chciał pisać, a nie robił szum.
"Wybacz, że się powtarzam, ale muszę dobrze zrozumieć: wmieszałeś się w świętą wojnę i zamordowałeś przywódcę najpotężniejszego zakonu rycerskiego w historii Domu.
-To nie tak - odparł, lekko urażony. - To była uczciwa walka. Bardziej niż uczciwa. On był uzbrojony po zęby, ciężko opancerzony i w pełni sił. Ja byłem nagi, skuty i dopiero co odzyskałem przytomność po urazie czaszki."
Tixon
Ostrze Tyshalle'a
Ostrze Tyshalle'a

Postprzez evil_jesus » sobota, 12 gru 2009, 13:45

Wybaczcie że nie zaczaiłem (może zwyczajnie za wolny jestem) ale o czym właściwie jest ten temat? O komiksach jako takich, czy potrzebie stworzenia działu o nich? Bo jeśli o tym drugim to nazwa jest szczerze mówiąc ociupinkę myląca.
Jeśli zaś o tym pierwszym, to stwierdzić chciałbym że nie jestem jakimś wielkim fanem komiksów (czy to japońskich, czy innych) ale Hellboy jest w moim mniemaniu całkiem niezły, ze swą oryginalna kreską, kolorystyką i ciekawym klimatem. Jest też jeszcze niegdyś czytany przeze mnie Thorgal, który wytwory chamerykańskiej kultury rysunkowej przebija na głowę... pięć razy.
Wróciwszy zaś na chwilę do kwestii osobnego działu, to jeśli już mamy być dokładni, to należałoby zlikwidować dział Manga i Anime, stworzyć Komiksy, przenieść do nich wszystkie tematy o mandze, zaś tematy o anime wrzucić do Filmów rysunkowych, które byłyby poddziałem zwykłych Filmów. Innymi słowy roboty od groma a zyski znikome.
evil_jesus
Giermek Geralta
Giermek Geralta

Postprzez Black Majik » środa, 20 sty 2010, 23:28

Z komiksów okresu dzieciństwa chyba najlepiej wspominam X-Men. Ze względu na mnogość bohaterów, nie byłem zmuszony cheerować jakiemuś jednemu konkretnemu, jak w innych opowieściach o superbohaterach. Było ich do wyboru, do koloru. Od kilkunastu lat nie czytuję już komiksów. Ostatni jaki stał się moją ofiarą nazywał się Batman kontra Predator ;>
Black Majik
Tropiciel Potworów
Tropiciel Potworów

Postprzez Kahzad » poniedziałek, 9 sie 2010, 22:44

"Nie mnóżmy bytów nad potrzebę".
Dodatkowy dział jest zbyteczny, tutaj wszystko się zmieści.

Co do samych komiksów.

Lata młodości to "Kajko i Kokosz" oczywiście :D

Ale teraz "jeż Jerzy".
Choć ostatnio poluję na "Żywe Trupy" Roberta Kirkmana, rysuje Charlie Adlard.
Typowe zombie, jednak fabuła nie jest typowa.
Scenarzysta nie boi się niczego i stara się zachować pewien realizm. Nie oszczędza na niczym,a bohaterowie nie są superbohaterami.

Przyjemnie się czyta, kreska wpada w oko.
Czarno-biały rysunek!
Kahzad
Adept czarnoksiężnika
Adept czarnoksiężnika

Postprzez evil_jesus » sobota, 25 wrz 2010, 00:52

Od czasu odkrycia tej pięknej machiny jaką jest intraweb, nie zwykłem wydawać pieniędzy na historyjki obrazkowe (woląc skonsumować je w formie napoju na bazie chmielu... nie historyjki, tylko pieniądze), przyznać jednak muszę za przedmówcą, że miałem w dłoniach dzieło takie jak "Kajko i Kokosz", i doświadczenia tego nie wspominam źle, ponadto zdarzyło mi się widzieć na oczy Asterixów parę (o których wspominam z racji pewnego podobieństwa kreski). Co zaś do innych wielkich, polskich osiągnięć rysunkowych, to byłem za młodu właścicielem (nie mam pojęcia gdzie się podziały) albumów z serii o Funkym Kovalu (które polecam zawsze i każdemu, z uwagi na ciekawy scenariusz Parowskiego i Rodka, oraz wyjątkową kreskę Polcha)
evil_jesus
Giermek Geralta
Giermek Geralta

Postprzez Frija » czwartek, 2 gru 2010, 11:55

Hu... jeśli chodzi o moje doświadczenie na polu walki z komiksami, to jest raczej niewielkie. Bo takich przeczytanych poważniejszych komiksów (nie pokroju Kaczora Donalda :P D

Blacksad - świetna seria przedstawiająca właściwie nasz świat, naszą rzeczywistość, w której jednak żyją humanoidalne zwierzęta. Głównym bohaterem jest John Blacksad, detektyw-kot, któremu przychodzi rozwiązywać przeróżne zagadki na mniejszą i większą skalę. W serii porusza się sporo ciekawych problemów, przykładowo rasizm, rządy rasy aryjskiej. Pojawia się nawet i nazizm. Genialne rysunki, gorąco polecam!
Obrazek

Sandman - a przynajmniej część serii. Świat stworzony przez Gaimana jest imponujący, pomysł na fabułę naprawdę rewelka, tylko... rysunki. Nic na to nie poradzę, po prostu większość (bo wiadomo, że rysownicy różni) mi się nie podobała. Ale jakoś staram się przeboleć, bo historia wciąga.

Pixy - prezent urodzinowy od Filipowny^^ Muszę przyznać, że spoglądając pierwszy raz na rysunki, też byłam nieco zniechęcona, ale... przedstawiona historia jest tak absurdalna, tak pełna dziwnych, nietuzinkowych pomysłów, że w trakcie czytania nagle uświadomiłam sobie, że inne ilustracje nie wchodzę w grę. Ryje głowę, że tak brzydko określę całość. Świetna historia, na pewno będę wracać.
A tu macie próbkę :D
Obrazek

Glinno - a to z kolei mój prezent dla Filipowny. I właściwie jedyny polski komiks, jaki czytałam. Ciężko opisać, o czym właściwie opowiada. Chyba o szaleństwie, z tego, co pamiętam. Chłopak przyjeżdża na wieś, gdyż został wydelegowany przez rodzinę jako przedstawiciel na pogrzebie dalekiego wujka. I kiedy trafia na miejsce, zostaje uwięziony przez miejscowych.
Rysunki psychodeliczne, bardziej niż w Pixym. Naprawdę dziwna historia.
Obrazek
Frija
Ta'veren
Ta'veren

Postprzez Shadowcat » czwartek, 2 gru 2010, 21:52

Jakiś czas temu miałam niewątpliwą przyjemność zapoznać się z antologią pokonkursową komiksów dotyczących powstania warszawskiego. Zaskakujące, świeże pomysły. W niektórych naprawde świetna kreska. Scenariusze bardzo ciekawe. Niektóre historie był wstrząsające, przyznam, że przy paru musiałam bardzo panować nad sobą, żeby nie rozpłakać się w księgarni. I nie mówię tylko o pierwszych trzech miejscach.

Widziałam też komiksy poświęcone przepięknej historii obozowej z Auschwitz i postaci rotmistrza Witolda Pileckiego. Są też prace poświęcone wydarzeniom Poznania 1956r. i postaci ks. Jerzego Popiełuszki. Zeszyty dotyczące tematyki historycznej mnożą się i dobrze. Może łatwiej tak dotrą do młodzieży i nie tylko.

Tydzień temu w sklepie z komiksami natknęłam się na obrazkową adaptację sagi "Mroczna Wieża" Kinga. Fatalna kreska, ogólnie bardzo byłam zawiedziona, a przyznam, że rokowałam w tym pewne nadzieje. Jednak po przewertowaniu pierwszego tomu odłożyłam rzeczony na półkę.
Shadowcat
Klasztorny Ezoteryk
Klasztorny Ezoteryk

Postprzez bloodhunter » czwartek, 2 gru 2010, 22:52

Mogłabym zacytować całego posta Friji, bo wszystkie te pozycje czytałam ;P

Co do Blacksada, uwielbiam kreskę, no uwielbiam po prostu! Strasznie mi się podoba technika w której powstała historia kota detektywa, stonowane kolory, piękna anatomia. Poza tym ten klimat fiomu noir, mrrr <3

Sandman to jedna z rzeczy, do których ZUĄ namawiałam i namawiałam :twisted: To że jestem w prozie Gaimana (poezji zresztą też ;P ) zakochana było mi wiadome od razu, ale zawiłość historii boga snu mnie położyła na łopatki. Rodzina Endless'ów, wszystkie opowieści które wspominają Cain i Abel, uroczy kruk Mathew, moja ukochana Śmierć...mogłabym wymieniać i wymieniać :D

Poza tym, od dziecka Thorgalem się zaczytywałam :) Kto nie zna, wstyd! Piękna kreska naszego rodaka, historia, która rozłupuje główkę na cząsteczki...Szczerze mówiąc ostatnio irytuje mnie dążenie Rosińskiego do malowania Thorgala w konwencji bardziej obrazowej niż komiksowej, byłam wielką fanką poprzedniej kreski. IMO mógłby bardziej skomplikowane robić same okładki, ale co poradzić.
Obrazek

Swego czasu czytałam też marvelowską powieść graficzną na podstawie cyklu o Anicie Blake autorstwa Laurell K. Hamilton, lecz to bardziej z sentymentu do samej serii, niż przez kreskę. Która swoją drogą, zła nie jest, ale wolę nieco bardziej realistyczne przedstawianie ludzi.
Obrazek

Z tego samego powodu nadgryzłam też powieść graficzną na podstawie serii o Mercy Thompson Patricii Briggs. Ciekawa kreska, to jestem skłonna przyznać :)
Obrazek
bloodhunter
Gwardzista Dumbledora
Gwardzista Dumbledora

Odp: Re: Komiksy

Postprzez Ingvar » środa, 19 paź 2011, 22:52

Z braku lepszego tematu tutaj piszę.

Otóż odkryłem już spory kawałek czasu temu w internecie twórczość niejakiej Ilony vel Kobiety Ślimak, która to twórczość bawi mnie niepomiernie. Autorka ma nieźle ogarnięte poczucie humoru sięgającego nieraz wyżyn absurdu, do tego sympatyczną kreskę i estetycznie wykonane prace, które autentycznie budzą sympatię. Komiksami był tego nie nazwał, bo za krótkie jest, jednak "minikomiks" to już całkiem trafne określenie.

Aby napisać tego posta natchnął mnie fakt, że Kobieta Ślimak jest właśnie na etapie zbierania zamówień na swój komiks, który w końcu zdecydowała się wydać. Linka do aukcji można znaleźć na stronie autorki (http://chatolandia.pl/2011/10/19/slimac ... /#comments), na tejże samej stornie (chatolandia.pl) można także uświadczyć twórczości tej pani, coby rozeznać się czy kupić czy nie jej mały tomik. Ja się zdecydowałem, bo nie jest zbyt drogo, a wspierać początkujących artystów to rzecz w sumie zacna.
Dość już jednak tej kryptoreklamy. Najważniejszym w tej wiadomości jest link do strony autorki, gdzie można spędzić dużo czasu czerpiąc radość z zamieszczonych tam komisików.
Ingvar
Pani Jeziora
Pani Jeziora

Postprzez Tova » czwartek, 26 sty 2012, 20:01

Generalnie nie zaczytuję się w komiksach (może poza internetowymi) ale ostatnio miałam okazję zapoznać się z serią Fables. Muszę przyznać, że bardzo przyjemna graficznie i naprawdę wciągająca. Póki co w Polsce dostępne jest z osiem tomów.
Całość opowiada o losach baśniowych postaci, które zostały zmuszone do ucieczki ze swoich krain i znalazły schronienie w "naszym" świecie. Więcej nie napiszę, bo może ktoś się skusi (a przecież spoilerów nikt nie lubi). : P
Podkreślę tylko, żebyście nie dali się zwieść - może to trącić dziecinną naiwnością ale uwierzcie, że zarówno znane nam postacie (jak Śnieżka, Czerwony Kapturek, Trzy Świnki etc.) jak i wątki zostały potraktowane bardzo dorośle.
Tova
Adept czarnoksiężnika
Adept czarnoksiężnika

Postprzez Wolfsbane » czwartek, 9 lut 2012, 18:32

Komiksy! Lubię komiksy! :twisted:

Jako smark z brudnymi paznokciami tydzień w tydzień żebrałem u starszych braci o drobniaki na nowe numery Kaczora Donalda, Królika Bugsa i Giganta. Dziś całe te zbiory zajmują dwie solidne półki w sąsiedztwie chipsowych Pokemon Tazo. Brr, choć to były dziwne czasy to wciąż nie mogę się przełamać by pozbyć się tego całego tałatajstwa.

Z serii ulubionych, zaciekle kolekcjonowanych ówcześnie - Thorgal. Pokrętna historia "dziecka gwiazd" i człowieka który "chce tylko żyć spokojnie pod gołym niebem". Seria rośnie nieustanie (to już 35 tomów!), kreska zmienia się w dziwny malowniczy sposób (jak dla mnie na plus) a autorzy coś pobąkują o planach zakończenia cyklu. Oby tylko zrobili to z klasą.
Jako ciekawostkę dodam że w ubiegłym roku wydano książkę na podstawie tego komiksu.

Mym drugim faworytem jest wszechświat Marvela. Szczególnie wszystko co się wiąże z X-Menami, Punisherem, Deadpoolem i Spider-Manem za czasów szkiców Todda McFarlane'a. Z łezką w oku wspominam dzieje wydawnictwa TM Semic, które w latach 90-ych specjalizowało się w tej dziedzinie. W chwili obecnej nowe komiksy są sporadycznie do odnalezienia głównie w formie zbioru kilku numerów, często w wcale niemałej cenie. Pozostaje zamawianie wydań anglojęzycznych lub internet (ech :-? ).
Z Marvelem wiąże się również moje kolejne małe zboczenie: Marvel Kolekcja Figurek, czyli magazyn z sporym zasobem wiedzy na temat superbohaterów i superłotrów + cudowna figurka z ołowiu, wykonana z zegarmistrzowską precyzją. Kawał dobrej roboty!

Co jakiś czas połaszę się na Lobo lub Spawna, ale i to najczęściej tylko w formie elektronicznej.

Innym dziełem które ubóstwiam jest seria "W poszukiwaniu ptaka czasu" (Serge Le Tendre i Regis Loisel). Humorystyczna opowieść dziejąca się w świecie fantasy. Liczne gagi i ciekawa gama bohaterów, oraz przepyszna kreska!
Wolfsbane
Giermek Geralta
Giermek Geralta

Postprzez PatchesTheHyena » piątek, 9 mar 2012, 11:59

Szukam sagi Incal Moebiusa&Jordowskiego bardzo byłbym wdzięczny za wiadomość gdzie można to w miarę przystępnej ceny nabyć albo chociaż przeczytać elektronicznie. link taka cena trochę boli.
PatchesTheHyena
Wagabunda
Wagabunda

Odp: Komiksy

Postprzez Lichemaster » czwartek, 12 kwi 2012, 23:21

Ja tam nigdy się specjalnie nie zaczytywałem komiksami, aczkolwiek muszę się przyznać do posiadania pokaźnej kolekcji Asterixów :D
Chciałbym jednak podrzucić pod uwagę to http://lfgcomic.com/ jest to zdecydowanie bardzo ciekawa, moim zdaniem, pozycja, z którą zapoznałem się całkowicie przez przypadek ale wciągnęła mnie na maksa. Nowe strony dodawane są regularnie co poniedziałek i czwartek a już jest ich ponad 550. Moim idolem jest Richard :D
Lichemaster
Pomocnik Wiedźmy
Pomocnik Wiedźmy

Postprzez Nathan » piątek, 13 kwi 2012, 00:14

Jako dziecko zaczytywałem się w Kaczorze Donaldzie i Asteriksie i Obeliksie :) A kiedy podrosłem zauroczyłem się Sandmanem Neila Gaimana. Świetny komiks, zdecydowanie najbardziej przypadł mi do gustu ze wszystkich, które czytałem. Mogę polecić każdemu, niesamowita kreska, świetny gotycki klimat. Prócz tego Lucyfer, całkiem przyzwoita seria.
Nathan
Pomocnik Wiedźmy
Pomocnik Wiedźmy

Postprzez Frija » wtorek, 22 maja 2012, 23:07

Bardzo długo pielęgnowałam w sobie uprzedzenie do... Batmana. Jednak za sprawą pewnej osoby, która pokazała mi ważniejsze tytuły, przypilnowała bym ściągnęła i kazała zdawać relacje z poszczególnych zeszytów, cóż... jestem pod wrażeniem. Głównie tego, jak bardzo głupio się upierałam przy tym, że Batman to płytka i tandeciarska historyjka o bogatym sztywniaku, który przebiera się za nietoperza, jak nikt nie patrzy... Long Halloween to po prostu masterpiece. Nie mogłam się oderwać. I Wam doradzam odłożyć uprzedzenia na bok, jeśli takowe do Batmana żywicie, i zachęcam do czytania :D

Polecam też komiks Maus, który niedawno miałam okazję czytać po raz drugi. Bardzo ciekawe spojrzenie na Holocaust, w którym Polacy to świnie, Żydzi to myszy, Niemcy to koty, Cyganie to ćmy, Brytyjczycy to ryby... etc. :>

No, i The Walking Dead. Epic winning :>
Frija
Ta'veren
Ta'veren

Postprzez Frija » czwartek, 16 sie 2012, 16:06

• braebeagb
Frija
Ta'veren
Ta'veren

Postprzez Sveniu » czwartek, 16 sie 2012, 16:35

I like Bra Bag B.
Sveniu
Hermetyk Uniwersytetu
Hermetyk Uniwersytetu

Postprzez marcelini » wtorek, 3 lis 2015, 22:43

Ekipa komiksowa chyba zaczęła coś działać na Kawernie :) I dobrze.

Wychowałem się na komiksach europejskich - uczyłem się czytać na Asteriksie, posiadałem wszystkie numery Giganta (od pierwszego wydanego w Polsce, dzięki uprzejmości starszego kuzyna), później przerzuciłem się na komiks amerykański i tak zostało po dzień dzisiejszy. Egmont dba o czytelników, niekoniecznie o nasze portfele </3
marcelini
Wagabunda
Wagabunda

Postprzez Tixon » wtorek, 26 kwi 2016, 12:19

Kryzys na Nieskończonych Ziemiach Marv Wolfman, George Pérez.
Już jako sukces uznaję, że udało mi się przyjąć ten kicz bez oporów. Bo to jest największy problem z Kryzysem - wcześniej czytane przeze mnie komiksy to była klasa światowa, zarówno pod względem fabuły, jak i doskonałych rysunków, gdy Kryzys to pozycja o wielkim znaczeniu, ale zanurzona po szyję w bagnie tego co najbardziej tandetne w komiksie superbohaterskim; ba, do tego dzielnie walcząca o wyprowadzenie go na suchą, bezpieczną ścieżkę.

A jest z czym walczyć, bo nonszalancka twórczość napłodziła bohaterów i ich kopie jak mrówków, rozwadniając i gubiąc w procesie ich istotę. Sami autorzy są świadomi, że ten nadmiar bohaterów (wraz z całą tytulaturą manów, womenów i girli, super, wonder, mega, ultra, kapitanów, doktorów, profesorów [a nie czekaj, to inna bajka]) wprowadza niezamierzony element komiczny w sceny buchające patetyzmem (ot scenka z przybyciem rodziny Marvela).

Sposób w jaki zresetowanie świata DC zostaje przeprowadzone jest - niestety - zgodne z konwencją: pojawia się nowy zły, dążący do unicestwienia wszystkich światów, a cała ferajna musi zapomnieć o dzielących ich różnicach i połączyć siły aby stawić czoła antymaterii. O ile na początku walka z antymaterią wygląda kuriozalnie, bo nie ma jak z nią walczyć i wszystko zostaje unicestwione, tak później walczyć już można "standardowo" (tłukąc i waląc energią wszelaką), lecz nadal wygląda to kuriozalnie.

Fabuła obfituje w nagłe zwroty akcji, lecz niektóre nie są zbyt logiczne i zostały wprowadzone chyba tylko w celu zapełnienia czymś zeszytów. No i w sumie punkt wyjścia to nadal odgrzewany kotlet.

Ciężko mi wypowiedzieć się na temat strony graficznej komiksu, ot ma ładne okładki poszczególnych serii (w tym naprawdę ładny i emocjonalny z Supermanem i Supergirl), za to same kadry wyróżniają się tylko wielką ilością bohaterów wszelakich.

Podsumowując, jestem trochę rozczarowany, ale na własne życzenie - oczekiwałem nie wiadomo czego, a to jest po prostu zwykłej jakości komiks, który wyróżnia się tylko pomysłem na reset uniwersum (no i wpływem na rynek komiksowy, jeśli to dla kogoś ma znaczenie). Na pytanie czy warto nie jestem na nie, ale i też nie powiem tak; pozostanę przy sceptycznym być może.
Tixon
Ostrze Tyshalle'a
Ostrze Tyshalle'a

Postprzez melanek » wtorek, 16 sie 2016, 18:48

Batman Adventures (1992-1997) jestem na 14 zeszycie i jak na razie bardzo mi się podoba. Grafika nie wypala oczu, Batman jest inteligentny i (prawie) zawsze wygrywa (denerwowało mnie, że Batman Nolana był taki nieporadny i więcej ludzi przez niego zginęło, niż uratował), jest moja ukochana teatralność oraz przewijają się przez serię chyba wszyscy batmanowi złoczyńcy :p.

Może ktoś mi doradzi, czy dużo stracę, jeśli oleję wcześniejsze komiksy?
melanek
Adept czarnoksiężnika
Adept czarnoksiężnika

Postprzez Bartek234 » niedziela, 13 lis 2016, 13:24

Nigdy wcześniej nie odczułem, że Bartman Nolana przyczynił się do tego, że więcej ludzi zginęło. Być może pochopnie rozumiałem wówczas sens opowieści. Jeżeli chodzi o wcześniejsze wydania, powiem szczerze, że mnie się podobają i sądzę że dużo stracisz nie czytając ich. Ja kupiłem ostatnio fajne stare wydania. Miałem szczęście, bo trafiłem na antykwariat z dość bogatym asortymentem http://www.sklep-komiksowy.pl może znajdziesz tutaj coś dla siebie.
Bartek234
Wagabunda
Wagabunda

Postprzez melanek » niedziela, 13 lis 2016, 19:45

Bartek234 napisał(a):Nigdy wcześniej nie odczułem, że Bartman Nolana przyczynił się do tego, że więcej ludzi zginęło. Być może pochopnie rozumiałem wówczas sens opowieści.

Jak oglądałam filmy to bardzo mnie denerwowało to, że Batman Nolanowski siedział biernie w swojej rezydencji i użalał się nad sobą, albo latał za 'babami'. Komiksowy Batman działał o wiele sprawniej moim zdaniem :p

Niedawno zaczęłam czytać Catwoman, bodajże z 2015 roku i jest nieźle, chociaż drażni mnie zmiana kreski. Pierwszy rysownik (rysowniczka? nie pamiętam...) odpowiadał mi najbardziej. Oficjalnie jestem fanką pairingu Batman i Catwoman.
melanek
Adept czarnoksiężnika
Adept czarnoksiężnika

Postprzez melanek » wtorek, 27 cze 2017, 22:03

Skończyłam dzisiaj czytać Boku no dake ga inai machi i mogę serdecznie polecić tę mangę wszystkim fanom shonenów :) Co prawda domyśliłam się prawie wszystkiego, ale i tak przyjemnie się czytało
melanek
Adept czarnoksiężnika
Adept czarnoksiężnika

Powrót do Manga & Anime