Dobra propozycja dla wielbicieli fantastyki

Dobra propozycja dla wielbicieli fantastyki

Postprzez agnieszka3201 » poniedziałek, 27 sie 2018, 11:07

,,Preludium. Skalani grzechem” jest dowodem na to, że kreatywność to warunek niezbędny do stworzenia dobrego fantasy. Konrad Morowski podjął się napisania dość obszernego dzieła, które jednak nie przytłacza. Wszystko za sprawą wartkiej akcji, ciekawych postaci oraz dobrego stylu pisarskiego.
preludium_skalani_grzechem.jpg
preludium_skalani_grzechem.jpg (92.65 KiB) Przeglądane 159 razy

Głównym bohaterem historii jest Nevo – młody członek Inkwizycji, uczeń mistrza Belhara. Poznajemy go już w pierwszym rozdziale i od razu wiemy, że mamy do czynienia z niezwykłym charakterem; żywiołowym, gotowym do walki i przeżywania przygód. Rzecz jasna Nevo nie jest jedyną postacią godną uwagi w tej książce. Wystarczy wspomnieć o pięknej Skai i jej niezwykłej, choć smutnej historii, splatającej się w pewnym punkcie z historią Nevo.

,,Preludium. Skalani grzechem” Konrada orowskiego to dobra propozycja dla wszystkich wielbicieli wymagającego gatunku, jakim jest fantastyka. Dzieło trzyma w napięciu do samego końca, a zaskakujące epizody, plastycznie opisany świat i nierzadko dowcipne dialogi nie pozwalają przysnąć tak szybko przy wieczornym czytaniu.
Avatar użytkownika
agnieszka3201
Wagabunda
Wagabunda
 
Posty: 6
Dołączył(a): piątek, 13 cze 2014, 10:28

Powrót do Czytelnia