Poszukiwania nowej lektury :)

Poszukiwania nowej lektury :)

Postprzez Bajtel » poniedziałek, 9 sty 2017, 09:21

Dzień dobry,
już prawie miesiąc mija odkąd skończyłem czytać Pana Lodowego Ogrodu, nad czym bardzo ubolewam, gdyż książka była fantastyczna :) czas wypełnić tę pustkę i poszukać nowej lektury, tylko trudno mi się na coś zdecydować. Oprócz Grzędowicza przeczytałem również Trylogię Husycką oraz sagę o Wiedźminie, a także wszystkie powieści Tolkien'a i trochę King'a. Co moglibyście mi polecić ? Zastanawiam się nad cyklem Zwiadowcy, Skrytobójcy, Ziemiomorza lub Malazańskiej Księgi Poległych, ale jakoś nie mogę się zdecydować :(
Bajtel
Wagabunda
Wagabunda

Re: Poszukiwania nowej lektury :)

Postprzez Jar_pen » sobota, 14 sty 2017, 00:43

ojojoj trochę późno odpowiadam ale lepiej niż wcale. Co prawda trochę wypadłem z obiegu ale ...
Ziemiomorza liznołem gdyż jakoś nigdy nie byłem krnąbrny przewijać multitomów jednej sagi ale patrząc na dorobek nie powiem że chybiony wybór co w moim odczuciu za wcześnie trochę na to :)
O zwiadowcach i skrtobujcy niestety nic nie powiem ...
Malzańska wydaje się dobrym wyborem. Co prawda czytałem tylko pierwszą cześć ale powinno przypaść do gustu.

Z rzeczy lżejszej do zaproponowania jak zawsze Swiat Dysku :) proste klimatyczne i sporo tego radzę poczytać i rozważyć to odsetek osób niezadowolonych z tego cyklu jest nie do pobicja :)

Tak luźne co wryło się w banie i świetnie pamięta mimo upływu czasu: siódmy syn , Cykl o Jakubie Wędrowyczu, amber, xanth.
Jar_pen
Giermek Geralta
Giermek Geralta

Postprzez Bajtel » wtorek, 17 sty 2017, 20:52

dzięki za odpowiedź :) póki co nie wypożyczyłem nic nowego z powodu zbliżającej się sesji i terminami zaliczeń, ale powoli zaczynam zbierać tytułu, które pochłoną mnie w czasie ferii :)
Bajtel
Wagabunda
Wagabunda

Postprzez Mongward » wtorek, 17 sty 2017, 23:13

Ja zawsze polecam Akta Dresdena. Urban fantasy o magu-detektywie pracującym we współczesnych Chicago.
The building was on fire and it wasn't my fault. - Harry Dresden
Mongward
Pomocnik Wiedźmy
Pomocnik Wiedźmy

Powrót do Czytelnia