Poszukiwania nowej lektury :)

Poszukiwania nowej lektury :)

Postprzez Bajtel » poniedziałek, 9 sty 2017, 09:21

Dzień dobry,
już prawie miesiąc mija odkąd skończyłem czytać Pana Lodowego Ogrodu, nad czym bardzo ubolewam, gdyż książka była fantastyczna :) czas wypełnić tę pustkę i poszukać nowej lektury, tylko trudno mi się na coś zdecydować. Oprócz Grzędowicza przeczytałem również Trylogię Husycką oraz sagę o Wiedźminie, a także wszystkie powieści Tolkien'a i trochę King'a. Co moglibyście mi polecić ? Zastanawiam się nad cyklem Zwiadowcy, Skrytobójcy, Ziemiomorza lub Malazańskiej Księgi Poległych, ale jakoś nie mogę się zdecydować :(
Bajtel
Wagabunda
Wagabunda

Re: Poszukiwania nowej lektury :)

Postprzez Jar_pen » sobota, 14 sty 2017, 00:43

ojojoj trochę późno odpowiadam ale lepiej niż wcale. Co prawda trochę wypadłem z obiegu ale ...
Ziemiomorza liznołem gdyż jakoś nigdy nie byłem krnąbrny przewijać multitomów jednej sagi ale patrząc na dorobek nie powiem że chybiony wybór co w moim odczuciu za wcześnie trochę na to :)
O zwiadowcach i skrtobujcy niestety nic nie powiem ...
Malzańska wydaje się dobrym wyborem. Co prawda czytałem tylko pierwszą cześć ale powinno przypaść do gustu.

Z rzeczy lżejszej do zaproponowania jak zawsze Swiat Dysku :) proste klimatyczne i sporo tego radzę poczytać i rozważyć to odsetek osób niezadowolonych z tego cyklu jest nie do pobicja :)

Tak luźne co wryło się w banie i świetnie pamięta mimo upływu czasu: siódmy syn , Cykl o Jakubie Wędrowyczu, amber, xanth.
Jar_pen
Giermek Geralta
Giermek Geralta

Postprzez Bajtel » wtorek, 17 sty 2017, 20:52

dzięki za odpowiedź :) póki co nie wypożyczyłem nic nowego z powodu zbliżającej się sesji i terminami zaliczeń, ale powoli zaczynam zbierać tytułu, które pochłoną mnie w czasie ferii :)
Bajtel
Wagabunda
Wagabunda

Postprzez Mongward » wtorek, 17 sty 2017, 23:13

Ja zawsze polecam Akta Dresdena. Urban fantasy o magu-detektywie pracującym we współczesnych Chicago.
The building was on fire and it wasn't my fault. - Harry Dresden
Mongward
Pomocnik Wiedźmy
Pomocnik Wiedźmy

Postprzez Yevaud » poniedziałek, 30 sty 2017, 07:44

Jar_pen napisał(a):Ziemiomorza liznołem gdyż jakoś nigdy nie byłem krnąbrny przewijać multitomów jednej sagi ale patrząc na dorobek nie powiem że chybiony wybór co w moim odczuciu za wcześnie trochę na to :)

WTF?

O zwiadowcach i skrtobujcy niestety nic nie powiem ...
Malzańska wydaje się dobrym wyborem. Co prawda czytałem tylko pierwszą cześć ale powinno przypaść do gustu.

Z rzeczy lżejszej do zaproponowania jak zawsze Swiat Dysku :) proste klimatyczne i sporo tego radzę poczytać i rozważyć to odsetek osób niezadowolonych z tego cyklu jest nie do pobicja :)

Tak luźne co wryło się w banie i świetnie pamięta mimo upływu czasu: siódmy syn , Cykl o Jakubie Wędrowyczu, amber, xanth.

Zwiadowcy to "harlequiny" fantasy

Skrytobójca jest w prządku, solidna fantasy, chociaż bez rewelacji,

Ziemiomorze - początkowo trylogia, składająca się z 3 dość cienkich książek, później autorka dopisała kolejne dwa tomy i trochę odpowiadań nieco wywracając ten świat do góry nogami. Mimo wszystko całość jest wielkości jednego tomu Maritnowskiej pieśni Lodu i Ognia (Gra o Tron itd.)

Z lżejszych to "Gwiezdny Pył" bym polecił.
A jak chcesz się wkręcić na dłużej w jakiś świat to wspomniana Pieśń Lodu i Ognia.
Yevaud
Pomocnik Wiedźmy
Pomocnik Wiedźmy

Postprzez Mephala » środa, 10 maja 2017, 18:58

Poszukuję książek/opowiadań fantasy z wątkiem miłosnym. Najlepiej o elfach albo czarownicach :)
Mephala
Wagabunda
Wagabunda

Postprzez Lena » poniedziałek, 15 maja 2017, 07:30

Polecam Sagę o Ludziach Lodu. :) Zawsze gdy nachodzi mnie ochota na ckliwe romanse z czarownicami w rolach głównych, czytam sobie jeden tom... ewentualnie pięć.
Musisz bardzo oddalić się od ludzi, zanim zaczniesz właściwie słuchać.
~ Patrick Rothfuss - Strach Mędrca
Lena
Neon Personal Security
Neon Personal Security

Powrót do Czytelnia