Grupy, Rangi, Konserwatyzm.

Aktualności dotyczące forum, pytania i sprawy techniczne. Można tu uzyskać wszelkie informacje, odpowiedzi, przepowiednie i wróżby.

Grupy, Rangi, Konserwatyzm.

Postprzez Ingvar » sobota, 27 lis 2010, 00:50

Po dyskusji w "Uwagach", rozmowie z NE i żmudnym procesie tentegowania w głowie, doszedłem do wniosku, że należy ustanowić ankietę dotyczącą sporu czy ustanawiamy grupy, czy wystarczą nam rangi, czy też nie zmieniamy niczego. Krótkie objaśnienie dla niewtajemniczonych:

Grupy - Zostaną utworzone dla najaktywniejszych userów w danym dziale, czyli tych, którzy przekroczyli tam ustalony próg napisanych postów i jest to jednocześnie dział, w którym dany user jest najbardziej aktywny.

Rangi - Zostaną ustalone progi punktowe, po których przekroczeniu ranga skoczy userowi o oczko wyżej. Proekt progów jest do dyskusji, acz prototypowy zamieściłem w temacie "Uwagi". Zamieszczę tu kopię, coby zoczyć było łatwiej:

0-50 - Adept
51-100 - Bywalec
101-200 - Kawernianin
201-300 - Gwardzista
301-450 - Radny
451-700 - Lokalny Władyka
701-850 - Szara Eminencja
851-1000 - Starszy
1001-1500 - Mędrzec
1501< - Pradawny

Posta z moim głosem i uzasadnieniem opublikuję pod spodem nieco później, aby post informacyjny nie był stronniczy.

Temat został utworzony od nowa, bo ankieta się spsuła.
Ingvar
Pani Jeziora
Pani Jeziora

Re: Grupy, Rangi, Konserwatyzm.

Postprzez New Era » sobota, 27 lis 2010, 00:52

Powtarzam prośbę, bo tam nam się ankieta spsuła ;)

Prosiłbym o uzasadnienie głosu komentarzem. W sensie na co zagłosowaliście, dlaczego.
Nie ma to być epopeja.

Jeśli chcemy być poważni to podejdźmy do tego poważenie, głosy poparte postem dają rozeznanie komu na czym zależy.

Z góry dziękuję
New Era
Członek Czarnej Kompanii
Członek Czarnej Kompanii

Postprzez Valuris » sobota, 27 lis 2010, 00:55

Jestem za stworzeniem grup. Moje zdanie wisi w temacie Uwagi oraz skopiowane żywcem poniżej.
Co do rang szkoda by było tych personalnych typu "Dyżurny Piromanta" czy "Władca Piekieł" dlatego jestem na nie.

Raczej nie popieram pomysłu dostawania się do grup na zasadzie kto napisze więcej postów.
Czytałam na jakiej zasadzie działa ta cała grupa Marcina. Zrób coś niesamowitego dla portalu/forum a dostaniesz się do grupy. Jeśli już istnieje ta grupa, dlaczego nie mają powstać inne, a niech działają na podobnej zasadzie, odciążmy administrację. Niech każda grupa ma swojego "miszcza, pana i włądcę" jak zwał tak zwał ( ewentualnie grupę takich osób) i niech one zajmują się naborem do owej grupy. Niech robią to tak jak chcą... ale można by np. ustalić coś odgórnie, niech oprócz forum przynosi to korzyści całemu portalowi. Przykład: grupa wzajemnej adoracji RPGowców, niech dostanie się do grupy nie będzie tylko zależne od ilości postów ale np. również od wysłania jakiejś dłuższej pracy o tematyce około RPG na portal. Tym kto się dostanie do tej grupy a kto nie niech będą np. Mistrzowie Gry. Jeśli mamy kandydata i ów spełnił wszystkie wymogi niech (tu) MG napiszą do amina : Proszę dołączyć do grupy RPGowców tego a tego gostka.

To jest tylko moja propozycja :D i nie jestem do niej przywiązana uczuciowo, ale coś w ten deseń wydaje mi się lepszym pomysłem, niż grupy na podstawie ilości postów
Co do kolorków to zgadzam się z Sorge... po co one. Niech przynależność do grupy będzie zaszczytem i niech idą za tym jakieś obowiązki. Wtedy też nie będzie można mówić o tym, ze czuje się gorszy od tych którzy są w jakiejś grupie ... no bo aby być trzeba się do niej dostać a potem wywiązywać z obowiązków
Valuris
Klasztorny Ezoteryk
Klasztorny Ezoteryk

Postprzez Ingvar » sobota, 27 lis 2010, 00:58

Zagłosowałem na "Ustanowienie Grup", gdyż Rangi to za mało, a Grupy powinny powstać. Nie podjęcie żadnej akcji nie wchodzi dla mnie w rachubę, zaprowadzi to forum do stagnacji. Potrzebujemy zmian, która wywołałaby jakieś emocje, zmotywowała. Wahałem się jeszcze pomiędzy trzecią opcją, ale jak będą Grupy, to wg. mnie wystarczy, jednak jeśli Grup nie będzie, wtedy zagłosowałbym na rangi. Nie wiem co więcej napisać w tym momencie, bo temat został dość mocno wyczerpany w "Uwagach". Jak coś jeszcze przyjdzie mi do głowy to nie omieszkam o tym napisać.
Ingvar
Pani Jeziora
Pani Jeziora

Postprzez Storm » sobota, 27 lis 2010, 01:03

Bo to już było, nie sprawdziło się. Ani postów nie było więcej, za to konfliktów zdecydowanie. Dzielenie się na grupki. Przykłady? Słynne MF(Magister Fantasticus), które miało premiować posiadających największą wiedzę. Owszem napisali parę postów, a potem przestawali. Trzeba było ich zmuszać i w końcu wywalać z grupy. Wywalanie skończyło się w kilku wypadkach awanturami. Tu nie będzie inaczej. Powiecie, że to zależy od ludzi, ale większość się nie zmieniło. Uczmy się na błędach, nie wracajmy do tego, co było złe. Wydawało mi się, że pewne etapy mamy już za sobą. O ile pamiętam podczas zakładania forum ustalaliśmy, że nie zrobimy z kawerny endaerie. Że atmosfera będzie inna itd. To co chcecie wprowadzić jest krokiem ku GMFowi, a chcieliśmy czego innego. Szczerze mówiąc nie chce mi się nad tym rozwodzić. Może kiedyś bardziej bym walczył, ale w tej chwili rzadziej tu bywam. Mam nadzieje, że przynależność do grup nie będzie obowiązkowa ;D Bo jeśli wprowadzicie, ja chce być outsiderem ;D

EDIT

Jestem przeciwko, żeby było to jasno napisane. Co do tego postu, myślałem że jest automatyczne łączenie postów ;) Niech ktoś wywali to na dole, sorki za spam.
Storm
Hermetyk Uniwersytetu
Hermetyk Uniwersytetu

Postprzez Ingvar » sobota, 27 lis 2010, 01:12

Oczywiście ja też optuję za tym, aby przynależność do grup była dobrowolna, nikogo nie mam zamiaru zmuszać. I Stormie - nie pisz posta pod postem, opcja "edit" istnieje.
Ingvar
Pani Jeziora
Pani Jeziora

Postprzez Mijak » sobota, 27 lis 2010, 01:39

Głos na rangi i grupy, z naciskiem na to drugie. Po kolei.

Rangi pod- (typu "Mister tego i tego") i nad-avatarowe (typu "gajowy") można zachować i oprócz tego dodać to coś od liczby postów pod inną nazwą. Wiadomo, trochę tego dużo wtedy będzie, ale co to za problem? A nazwy można jeszcze ustalić inne.

Ewentualnie:

Ale rangi od liczby postów to w sumie szczegół, a grupy dotyczą czegoś zupełnie innego. Wydaje mi się, że wiedzieć od razu, kto gdzie przesiaduje na forum by nie zaszkodziło i w swojej naiwności wierzę, że forumowicze są na tyle dojrzali, by nie robić kółek wzajemnej adoracji w negatywnym tych słów znaczeniu.

Poza tym myślałem o kilku dodatkowych opcjach dla np. mistrzów gry czy sekundantów w pojedynkach, ale to raczej temat na inną dyskusję.
Mijak
Powiernik Pierścienia
Powiernik Pierścienia

Postprzez Arillenor » sobota, 27 lis 2010, 07:43

Rangi jak najbardziej (oczywiście z zostawieniem tych co są obecnie ;) ), ale grupy? Po co nam grupy? Jak już wspomniałem w innym temacie - nie ma potrzeby sztucznie dzielić społeczności Kawerny na grupki wzajemnej adoracji...
Arillenor
Pionek proroctwa
Pionek proroctwa

Postprzez Cero » sobota, 27 lis 2010, 09:45

Nie i nie. Jak już pisałem rangi są sztywne i nudne. A grupy to taki mizerny podział na "aktywnych" mniej i bardziej.
Cero
Pionek proroctwa
Pionek proroctwa

Postprzez Kesseg » sobota, 27 lis 2010, 10:15

Rangi za ilość napisanych postów? Zdecydowanie nie. Ani to sensowna ani praktyczne. To już obecne, osobiste rangi są dużo lepsze.
Grupy można zrobić. Jeśli są osoby, które chcą być "kółkiem krytyków" czy "grupą miłośników gier" itp, to nie widzę przeciwwskazań. Grupa byłaby całkowicie dobrowolna, miała swojego szefa (więc nie obciążała by w żaden sposób administracji), spokojnie sobie istniała. Ja osobiście uważam, że grupa MG i grupa rpgowych graczy jest pomysłem godnym rozważenia.
Tylko bez kolorów! Tylko administracja powinna się wyróżniać. Nie róbmy z forum tęczy :P
Kesseg
Ta'veren
Ta'veren

Postprzez sorge » sobota, 27 lis 2010, 11:56

Jestem na nie. Przespałam się i wiem, dlaczego.
Rangi to pomysł zupełnie bez sensu. Komuś poczucie wartości wzrośnie od większej ilości literek pod avem? :/ Zupełnie to nie trafione :/

Co do grup - w tej postaci - też nie. Przestałam widzieć sens :/ Gdyby założenia w grupie, o której wspomniał Storm, były spełniane oraz tylko takie grupy powstały - to ok. Ale sama w tym teoria, doświadczalnie zostało sprawdzone, ludzie może i są inni, ale czy aż tak?
Podobał mi się swego czasu pomysł Gwardii. Uwielbiałam to, bo wtedy forum nie było takie... suche, do bólu rzeczywiste. Ale pamiętam, że na początku Kawerny też nie chciano się w to bawić. Chociaż szkoda :/ Też wolałabym wierzyć w dojrzałość wszystkich użytkowników.
sorge
Członek Czarnej Kompanii
Członek Czarnej Kompanii

Postprzez bloodhunter » sobota, 27 lis 2010, 13:13

Myślę, myślę i myślę nad tymi grupami i nadal nie :D

Rangi to na pewno od razu mogę zbyć. Wybaczcie, ale wydaje mi się to a)głupie :D >
Chceta rangę, hej słuchajcie, był dzień w którym ich 15 bodaj przyznałam :d Nie macie pomysłu? Ogłosić plebiscyt, albo zostawcie to mi, już ja coś wymyślę :twisted:

Co do grup. Hm. Widzę niektóre dobre strony tego zamysłu, ale jeśli mam być szczera więcej ich widzę złych. Jestem na nie, ale jak już wiemy to nie powstrzyma dalszego maglowania tematu, więc będę się przyglądać dyskusji i może wtrącę czasem swoje 3 grosze :d Póki co wszystkie osoby które były na nie wyraziły mniej lub bardziej moją opinię ;)
bloodhunter
Gwardzista Dumbledora
Gwardzista Dumbledora

Postprzez Storm » sobota, 27 lis 2010, 13:17

[quote="Sorge":3aubx7gh]Podobał mi się swego czasu pomysł Gwardii. Uwielbiałam to, bo wtedy forum nie było takie... suche, do bólu rzeczywiste. Ale pamiętam, że na początku Kawerny też nie chciano się w to bawić. Chociaż szkoda :/ Też wolałabym wierzyć w dojrzałość wszystkich użytkowników.[/quote]

Owszem Gwardia była fajna, bardzo fajna. Jednak przy tak obecnie rozwiniętym dziale sesji nie ma racji bytu. Kiedyś był, ale tyle w sesjach się nie działo. A obecnie sesje są ciągle i zaraz wystartują następne.
Storm
Hermetyk Uniwersytetu
Hermetyk Uniwersytetu

Postprzez Shadowcat » sobota, 27 lis 2010, 13:18

[quote="Cero":25lfxkou]Nie i nie. Jak już pisałem rangi są sztywne i nudne. A grupy to taki mizerny podział na "aktywnych" mniej i bardziej.[/quote]

Zgadzam się absolutnie. Mój głos idzie na pozostawienie bez zmian.
Shadowcat
Klasztorny Ezoteryk
Klasztorny Ezoteryk

Postprzez Bolo » sobota, 27 lis 2010, 13:27

Zasadniczo mój glos powinien powędrować na "nie mam zdania"/"mam to w dupie" albo inny ciekawy synonim. Ale skoro nie ma takiej opcji... Hmm... Sam nie wiem, ale jak wspomnę na endaerie to aż mi się niedobrze robi od ilości kolorków i niedostępnych grup...

Dajmy, że bez zmian. Choć jak się pojawią inteligentnie zorganizowane grupy to też płakać nie będę ;)
I'm the Lizard King... I can do anything.
KATA TON ΔAIMONA EAYTOY
Bolo
Ostrze Tyshalle'a
Ostrze Tyshalle'a

Postprzez Sammael » sobota, 27 lis 2010, 13:42

Zaznaczyłem ostatnią opcję.
Jeśli chodzi o Rangi. Ustanowienie jakichś odgórnych rang za napisanie określonej liczby postów jest sztywne. Wtedy na forum mielibyśmy kilku Pradawnych, Starszych, Mędrców i innych takich. A tak mamy jednego 'Ojca Chrzestnego', 'Dziwotwora'... Jesteśmy wyjątkowi, niecodzienni, niepowtarzalni. Mamy jednego Szatana, jednego Piromantę. Wolę być jedynym 'Władcą Piekieł' niż jednym z kilkunastu 'Pradawnych'.
Co do grup... Na Endaerie/GMFie grup było od zasrania. Same kolorki. Należałem do wielu 'mniejszych społeczności'. I co? I tylko jedna grupa tak naprawdę coś dla mnie znaczyła. I była to wspomniana już Gwardia Gildii. Naprawdę czułem się tam wyjątkowo, uwielbiałem narady Kling, 'przechadzanie' się ulicami Gildii. Jak przybyliśmy na Kawernę, to miałem nadzieję, że to dalej będzie istnieć, ale okazało się inaczej. I co? Nie płaczę jakoś szczególnie z tego powodu. Co do obowiązków w grupach. Sry, ale jeśli dostałbym się do jakiejś grupy i za nie wypełnianie obowiązków zostałbym z niej wyrzucony, tak? Nie mam wystarczająco dużo czasu, by bawić się w nabijanie postów, czy wypełnianie obowiązków grupowych. To nie gimnazjum, to studia i znacznie więcej czasu spędzam nad książkami niż na forum. Dlatego wolę, by pozostało tak jak jest. Teraz jak mam więcej czasu, to wejdę, poczytam, napiszę coś. A tak to gnałbym to kompa, bo muszę założyć jeden temat, napisać dwanaście postów i do tego trzydzieści uśmieszków. ;)
Sammael
Hermetyk Uniwersytetu
Hermetyk Uniwersytetu

Postprzez Frija » sobota, 27 lis 2010, 16:26

Jeśli chodzi o Rangi. Ustanowienie jakichś odgórnych rang za napisanie określonej liczby postów jest sztywne. Wtedy na forum mielibyśmy kilku Pradawnych, Starszych, Mędrców i innych takich. A tak mamy jednego 'Ojca Chrzestnego', 'Dziwotwora'... Jesteśmy wyjątkowi, niecodzienni, niepowtarzalni. Mamy jednego Szatana, jednego Piromantę. Wolę być jedynym 'Władcą Piekieł' niż jednym z kilkunastu 'Pradawnych'.

Gdzieś tam pisałam w poprzednim temacie, że rangi z urzędu nie dotyczą osób, które mają rangi personalne. Ranga personalna ma większą moc, że tak inaczej to napiszę :D Pojawiałyby się ona nad avatarami u osób, które rang nie posiadają. Zaznaczyłam tę opcję, bo czemu nie? Nie masz rangi? A to już masz rangę. Jak chcesz inną, to poproś admina. Jak Ci odpowiada, to sobie zostaw. O, tak sobie o tym myślę.
A co do grup... eh, też nie mam zdania. Za długo ten temat się mieli, argumenty jakoś nie przychodzą mi na myśl.
Frija
Ta'veren
Ta'veren

Postprzez Frija » sobota, 27 lis 2010, 16:37

Tak sobie myślę... a może zamiast tego wszystkiego, po prostu zacznijmy pisać posty? Choć dwa na dzień w poważniejszych działach?
Frija
Ta'veren
Ta'veren

Postprzez Suchy » sobota, 27 lis 2010, 16:55

A mnie to już wisi. Myślałem, że grupy z kolorkami to dobry pomysł. Na GMFie mi się to podobało, ciekawiej było jak było więcej kolorków. A przynależność do niektórych grup była fajna. I mam tu na myśli takie grupy jak np. Gildianie, spamerzy, gwardia... A konflikty na tle grup i kółka wzajemnej adoracji tyczyły się grupy trzymającej władzę, czyli Wtajemniczonych. Na mój gust przesadzacie więc z tymi konfliktami i tyle :P
Jeśli chodzi o rangi... To mi obojętne. Będą, to fajnie, nie to nie. Zresztą i tak już jakieś tam rangi są na portalu...
W ankiecie nie głosowałem. Bo opcja "nie podejmowanie żadnej akcji" mi się nie podoba :P

[quote="Bloodhunter":2uzwrf6k]Chceta rangę, hej słuchajcie, był dzień w którym ich 15 bodaj przyznałam :d Nie macie pomysłu? (...) zostawcie to mi, już ja coś wymyślę :twisted: [/quote]
To w takim razie ja poproszę :mrgreen:
Suchy
Klasztorny Ezoteryk
Klasztorny Ezoteryk

Postprzez Tixon » sobota, 27 lis 2010, 20:26

Optowałem za zmianami.
"Wybacz, że się powtarzam, ale muszę dobrze zrozumieć: wmieszałeś się w świętą wojnę i zamordowałeś przywódcę najpotężniejszego zakonu rycerskiego w historii Domu.
-To nie tak - odparł, lekko urażony. - To była uczciwa walka. Bardziej niż uczciwa. On był uzbrojony po zęby, ciężko opancerzony i w pełni sił. Ja byłem nagi, skuty i dopiero co odzyskałem przytomność po urazie czaszki."
Tixon
Ostrze Tyshalle'a
Ostrze Tyshalle'a

Postprzez Thoran » sobota, 27 lis 2010, 20:34

Rangi to bardzo ważna rzecz na forum ponieważ dobrze wymyślone rangi dają ludziom poczucie swojskości. Jeśli ktoś ma rangę Wędrowiec lub Przybłęda to będzie chciał ją jak najszybciej zmienić, będzie pisał posty, interesował się itd. A wy byście chcieli żeby ludzie pisali tylko dlatego, że "fajnie jest pisać". Nie tędy droga. Społeczność to nie tylko fajne posty na forum, to też coś pomiędzy postami, drobiazgi, które umilają czas spędzony na stronie. Diabeł tkwi w szczegółach i trzeba go chwycić za rogi.
Poza tym co wy tracicie na tym, że będą rangi? NIC. A forum MOŻE na tym zyskać. Dla mnie wynik takiego równania jest prosty.

Co do grup to jestem za tym by dać userom możliwość założenia własnej grupy z zasadami:
- Grupa poniżej 10 członków nie wyświetla się na liście grup
- Grupa powyżej 10 członków wyświetla się na liście grup
- Grupa powyżej 50 członków może wybrać sobie wolny kolor (niewybrany przez inne grupy), który zostanie nadany grupie.
- Grupy oczywiście będzie akceptować administracja dlatego trzeba by było stworzyć zasady ich przyznawania (staż usera na stronie, ilość postów na forum, punktów w portalu itd).

I jeszcze raz powtarzam, na wprowadzeniu zmian wy nic nie tracicie, a forum może zyskać. Oczywiście możecie nie chcieć by forum się rozwijało, ale taka postawa powinna być ignorowana.
Przeczytałem wszystkie wasze posty i tylko niektóre się trzymają kupy. Radzę wam dobrze się zastanowić nad tym czego chcecie a potem to napisać, bo jeśli będzie jak jest to od razu możecie wyrzucić rok istnienia kawerny do śmietnika.
Thoran
Administrator
Administrator

Postprzez Alhanthalas » sobota, 27 lis 2010, 21:51

No w końcu ktoś powiedział coś z sensem, brawo dla Thorana :)
Ludziska naprawdę tak bardzo przeszkadzają wam kolorki? Ściągnijcie sobie nasycenie monitora i wszystko będzie b&w :P
W całej rozciągłości zgadzam się z Thoranem i sugeruję zabranie wyobraźni ze sobą i wymyślenie jakichś ciekawych nazw dla powstających grup.
Alhanthalas
Klasztorny Ezoteryk
Klasztorny Ezoteryk

Postprzez GilGalad » niedziela, 28 lis 2010, 01:04

Również popieram wypowiedź Thorana.
GilGalad
Hermetyk Uniwersytetu
Hermetyk Uniwersytetu

Postprzez Jar_pen » niedziela, 28 lis 2010, 11:15

Osobiście mało mnie obchodzi. Rangi automatyczne są na większości mniejszych-średnich for tematycznych i nikt normalny sobie tym głowy nie zawraca a większym serwisom to nie ma sensu chociaż możliwość dodania osobistej to już jest fun i ma jakiś sens. Grupy też nic nie zmieniają. Choć skrajną głupotą poza samą przynależnością są jakieś priorytety jak zamknięty/niewidoczny dział bo prędzej niż później dana grupa padnie a jak coś upada zawsze ktoś jest niezadowolony i warczy na innych a tego chcemy uniknąć :P Po za tym nikt nie lubi robić czegoś na siłę żeby np. móc pisać klimatyczne posty w gwardii albo wartościowe w magistrach. Po za tym na oko po wypowiedziach i ich gęstości w działach widać kto gdzie się najwięcej udziela więc nic to nie zmienia. Było to już przerabiane i nie wypaliło na dłuższą metę, ale i tak zrobicie jak chcecie.
Jar_pen
Giermek Geralta
Giermek Geralta

Postprzez Thoran » niedziela, 12 gru 2010, 17:24

W ankiecie wygrała opcja ustanowienia grup więc co robimy? ^^
Thoran
Administrator
Administrator

Postprzez Storm » niedziela, 12 gru 2010, 17:44

A nie przypadkiem nie podejmowanie żadnej akcji? Ma 7 głosów, a grupy 5...
Storm
Hermetyk Uniwersytetu
Hermetyk Uniwersytetu

Postprzez New Era » niedziela, 12 gru 2010, 17:47

Wypowiem się dokładnie na dniach, najpóźniej do środy.
Do tego czasu wstrzymajcie się od kłótni ^^
New Era
Członek Czarnej Kompanii
Członek Czarnej Kompanii

Postprzez Storm » niedziela, 12 gru 2010, 19:31

No co ty? Ja miałbym się kłócić NEuś? Czy ja kiedykolwiek byłem niegrzeczny? Ja tylko zwracam uwagę na cyferki, które przypadkiem bardziej mi pasują :mrgreen:
Storm
Hermetyk Uniwersytetu
Hermetyk Uniwersytetu

Postprzez Tixon » niedziela, 12 gru 2010, 19:33

[quote="Storm":2ecta0bc]A nie przypadkiem nie podejmowanie żadnej akcji? Ma 7 głosów, a grupy 5...[/quote]
8.
"Wybacz, że się powtarzam, ale muszę dobrze zrozumieć: wmieszałeś się w świętą wojnę i zamordowałeś przywódcę najpotężniejszego zakonu rycerskiego w historii Domu.
-To nie tak - odparł, lekko urażony. - To była uczciwa walka. Bardziej niż uczciwa. On był uzbrojony po zęby, ciężko opancerzony i w pełni sił. Ja byłem nagi, skuty i dopiero co odzyskałem przytomność po urazie czaszki."
Tixon
Ostrze Tyshalle'a
Ostrze Tyshalle'a

Postprzez Thoran » wtorek, 21 gru 2010, 13:05

Ok podaję wyniki bo niektórzy nie ogarniają.

Ustanowieniem Grup 29% 29% [ 5 ]
Ustanowieniem Rang 12% 12% [ 2 ]
Ustanowieniem Rang i Grup 18% 18% [ 3 ]
Nie podejmowaniem żadnej akcji 41% 41% [ 7 ]

Są dwie opcje:
Podejmowanie akcji i Nie podejmowanie akcji
Za podjęciem akcji było: 10 osób
Za nie podejmowaniem akcji było: 7 osób

To nie ja ustalałem kryteria ankiety wiec nie do mnie pretensje.
W związku z przejściem kryterium podejmowania akcji rozpatrujemy dalej:

Ustanowieniem Grup [ 5 ]
Ustanowieniem Rang [ 2 ]
Ustanowieniem Rang i Grup [ 3 ]

Wygrywa opcja Ustanowienie Grup.
Thoran
Administrator
Administrator

Następna strona

Powrót do Staff Corner