Gry

Napisane przez Dział: Recenzje

1 start

Szczerze trzeba przyznać, że pierwsze, co rzuca się w oczy w „Nogi za pas!” to plastyczna, zachęcająca szata graficzna. Dopiero potem spogląda się na autora – i w tym wypadku też doświadcza się pozytywnego zaskoczenia. A sama rozgrywka, choć początkowo zapowiadała więcej, nie rozczarowuje. Ale tu i tam można by było coś doszlifować. I ten zarzut skierowany jest wobec wizualnej strony tytułu.

Napisał Dział: Konsole

Call of Duty Black Ops 4

Gdy po raz pierwszy usłyszałem o porzuceniu fabuły w „Black Ops 4” i zastąpieniu jej trybem Battle Royale, głośno dałem upust niezadowoleniu. Decyzja Activision i Treyarch malowała się niczym pójście po najmniejszej linii oporu - porzucenie trybu wymagającego pewnego nakładu pracy na rzecz zbudowania jednej, większej mapy na której osiemdziesięciu graczy będzie na siebie radośnie polować. Humoru nie poprawiał mi fakt, że o ile miałem okazję poznać na własnej skórze PUBG i „Fortnite”, tak nie przypadliśmy sobie z Battle Royale do gustu. Jak wielkie było moje zdziwienie, gdy okazało się, że „Call of Duty: Black Ops 4” ma szansę ten stan rzeczy zmienić.

Napisane przez Dział: Recenzje

1 start

Proste, małe karcianki, które z założenia są skierowane do rodzin z dziećmi, ale równie dobrze sprawdzają się przy grze w dorosłym gronie są nie lada rzadkością. Taką właśnie pozycją okazała się być wielce przyjemna gra o pracowitych bobrach, prześcigających się w budowaniu tamy, która starszych graczy przytrzyma przy stole swoją dynamicznością, a młodszych prostotą.

Napisał Dział: Konsole

spiderman

We wrażeniach z pokazu prasowego „Marvel's Spider-Man” pisałem, że jeśli ta produkcja okaże się rozczarowaniem, to ostatecznie złamie mi to serce i więcej nie tknę już żadnej gry. Oczywiście jak pewnie już wiecie z innych zakątków Sieci, najnowsza produkcja Insomniac Games okazała się dokładnie tym, na co się zapowiadała – ziszczeniem marzeń fanów Spider-Mana!

Napisał Dział: Konsole

Battlefield V1

Jeśli miałbym wskazać na które gry najbardziej czekam w 2018, „Battlefield V” znalazłby się w czołówce. Choć wciąż wracam do BF1, tak już od dłuższego czasu odczuwam wyraźne zmęczenie tą grą. Mapy się opatrzyły, upragnione bronie odblokowane, a ciężkie bombowce i spam granatami irytują coraz bardziej... jestem gotów na nowe wyzwania. Gdy jednak odpaliłem betę tegorocznej odsłony serii, zostałem z mieszanymi uczuciami. Z jednej strony to nadal „Battlefield” z jego świetnym strzelaniem oraz naciskiem na PTFO, ale z drugiej trudno nie odnieść wrażenia, że Dice nieco zbyt szybko postanowiło wdrożyć pewne zmiany, co nieuchronnie wywoła opór społeczności.

Napisane przez Dział: Recenzje

1start

Kto nie lubi słodkich i puchatych kociaków, uroczo mruczących i grzejących kolanka? Chyba nie ma takiej osoby. A co jeśli te kociaki okazują się bezwzględnymi złodziejami i przy okazji całkiem niezłymi mordercami? A no nic, dzięki temu są jeszcze bardziej urocze! Tytułowi Łupieżcy w nowej grze od Black Monka to właśnie banda niesfornych kociaków, gryzoni i innych stworów, które pod nieobecność Mrocznego WładcyKragmorthy, RigoraMortisa, postanawiają uszczuplić nieco jego skarbiec.

Napisane przez Dział: Recenzje

1 start

W „Górą i Dołem” Ryana Laukata gracze pobawią się w rekrutowanie i zarządzanie ludźmi, zdobywanie konkretnych surowców, rozbudowywanie swojej osady oraz eksplorowanie podziemnych jaskiń w poszukiwaniu przygód. Jednak owe perypetie nie odgrywają zbyt wielkiej roli w osiągnięciu celu (nawet jeśli oferują prędkie wzbogacenie) i ten aspekt niektórzy mogą pominąć(zyskując stabilne dochody) – i to sprawia, że gra nieco traci i może zostać odebrana jako powszednia, a trzeba przyznać, że wariant rozgrywki z korzystaniem z przygód przełamuje swego rodzaju monotonię.

Napisał Dział: Konsole

Warface early access

Gdy po raz pierwszy usłyszałem o pomyśle przeniesienia pięcioletniej gry F2P na konsole bieżącej generacji… wystarczy powiedzieć, że nie byłem nastawiony zbyt entuzjastycznie. Tym bardziej, że nie byłaby to pierwsza próba tego typu. Niecały rok po premierze na PC, Crytek podjął próbę wydania „Warface” na X360 i… kilka miesięcy później porzucił ten projekt. Nauczony doświadczeniem zebranym z innych tytułów korzystających z modelu F2P (jak i niedawnej wpadki EA – „Battlefronta 2”), oczekiwałem niezbalansowanej rozgrywki, gdzie płacący gracze dostają w ręce najlepsze pukawki, podczas gdy gracze korzystający z darmowości gry będą niczym więcej aniżeli ruchomymi celami. Kilka godzin rozgrywki we wczesnym dostępie na PS4 uświadomiło mi w jak dużym tkwiłem błędzie. Jednak i to nie nastąpiło od razu.

Napisane przez Dział: Planszówki

1 start

Najnowsza edycja „Wsiąść do pociągu” Alana R. Moona, czyli „Nowy Jork”, wydaje się czymś na kształt „Pierwszej podróży”, co równa się mniej więcej z wielkimi uproszczeniami w niemal każdym aspekcie. Niekoniecznie. Chociaż nowa wersja kultowej gry nie jest tak okazała i złożona, jak m.in. „Niemcy” bądź „Kraje północy”, ale ma inne zalety, które z pewnością przekonają miłośników tytułu, osoby, które chcą zacząć zabawę z planszówkami bądź chcą zbadać, czym „Wsiąść do pociągu” jest.

Napisane przez Dział: Planszówki

1 start

W „Tajemniczym domostwie” na pierwszy rzut oka nie ma codoszukiwać się żadnych innowacji ani w mechanice, ani klimacie, ani wykonaniu – i chociaż każdy z tych aspektów w tym produkcie stoi na przyzwoitym poziomie, to można je znaleźć w wielu innych podobnych tytułach. A mimo wszystko, to właśnie gra Nevskiya i Sidorenko stała się evergreenem i jedną z najpopularniejszych pozycji w dorobku Portal Games. Co więc sprawia, że z pozoru całkiem zwyczajny projekt staje się tak mocno lubiany i niegasnąco grywalny, nawet wśród bardzo zaawansowanych graczy?