Księgozbiór: Jak Gwiezdne Wojny podbiły wszechświat?
 
Title:      Jak Gwiezdne Wojny podbiły wszechświat?
Categories:      Fantastyka
BookID:      99906151643
Authors:      Chris Taylor
ISBN-10(13):      978-83-240-3424-6
Publisher:      Znak
Publication date:      2015
Number of pages:      556
Language:      Not specified
Price:      41.00 PLN
Rating:      0 
Picture:      cover
Description:     

BIBLIA DLA FANÓW GWIEZDNYCH WOJEN

MOC SILNA W CHRISIE TAYLORZE I W KSIĄŻCE TEJ JEST!

W 1973 roku George Lucas nabazgrał w swoim notatniku pierwsze zdania o walce galaktycznego Imperium z rebeliantami. Cztery dekady i 37 miliardów dolarów później gadżetów związanych z uniwersum Gwiezdnych wojen było więcej niż mieszkańców ziemi, a wiara rycerzy Jedi stała się oficjalnie uznawaną religią.

Dzieło Lucasa wyrwało się z ram kina. Dziś jest jedną z najbardziej lukratywnych i wpływowych marek. Kompletna historia fenomenu Gwiezdnych wojen nie została jednak nigdy opowiedziana. Aż do dziś. Trzymasz ją w ręku.

Chris Taylor - dziennikarz tygodnika „Time” i redaktor portalu „Mashable” - podąża śladami gwiezdnej sagi: od jej trudnych narodzin, poprzez burzliwe losy marki, aż po kontrowersje wokół najnowszego filmu. Dociera do ludzi, którzy pomogli przekuć pomysł Lucasa w legendę. Spotyka fanów i ludzi od marketingu, dla których Gwiezdne wojny stały się sposobem na życie. Stacza walki ze współczesnymi rycerzami Jedi i majsterkuje z konstruktorami droidów.

Taylor szuka odpowiedzi na pytanie, jak Gwiezdne wojny przyciągnęły i zainspirowały miliony i dlaczego będą rozpalać naszą wyobraźnię i zarabiać gigantyczne pieniądze przez kolejne pokolenia.

„Nie sposób wyobrazić sobie fana Gwiezdnych wojen, który nie pokocha tej książki…” &mdash, Booklist

„Niezwykle zabawna opowieść. Taylor śledzi fenomen Gwiezdnych wojen od narodzin pomysłu do szczytu popularności i mówi nam: »,Spójrz tylko, jakie to ogromne!«,” &mdash, Simon Pegg, aktor i fan GW