Księgozbiór: Zagadka czarciego tortu
 
Title:      Zagadka czarciego tortu
Categories:      Kryminał i sensacja
BookID:      99904580638
Authors:      Joanne Fluke
ISBN-10(13):      978-83-11-12847-7
Publisher:      Bellona
Publication date:      2013
Number of pages:      366
Language:      Not specified
Price:      9.99 PLN
Rating:      0 
Picture:      cover
Description:     

Kolejna książka autorstwa Joanne Fluke z Hanną Swensen w roli detektywa-amatora, wspomaganej tradycyjnie przez rudego kota o jednym oku, matkę, siostrę oraz resztę lokalnej społeczności. Tym razem w Lake Eden, małym miasteczku w Minnesocie, dużo się dzieje i wszyscy są szalenie zajęci. Hanna nie jest wyjątkiem. Jednak niezależnie od tego, ile ma akurat na głowie, zawsze znajdzie czas, kiedy trzeba pomóc komuś z przyjaciół, szczególnie kiedy przyjaciel dopiero co został zamordowany. W tej sytuacji pomóc można tylko tropiąc mordercę.

Powieść zawiera sporo przepisów, które ciekawy czytelnik z pewnością będzie chciał samodzielnie wypróbować. Tym razem oprócz przepisów na ciasta, ciasteczka i desery pojawi się również parę propozycji dań głównych - niektóre z nich trącą amerykańską klasą robotniczą, co wprowadza dodatkowy smaczek dla czytelników ciekawych niuansów kulturowych.

Jak zwykle atmosfera powieści jest ciepła, przyjazna, cała przemoc rozgrywa się gdzieś za kulisami, więc czytelnik nie jest narażony na brutalne sceny, a jeśli chodzi o erotykę, pojawiają się tylko delikatne aluzje. Poza tym po tej powieści może wreszcie skończy się dylemat Hanny, którego z zalotników wybrać. Wygląda na to, że ktoś lub coś wreszcie pomoże Hannie podjąć decyzję.

- 20 POWIEŚCI TEJ AUTORKI ZNALAZŁO SIĘ NA LISTACH BESTSELLERÓW "NEW YORK TIMESA"

- PONAD 3 MILIONY SPRZEDANYCH KSIĄŻEK TEJ AUTORKI!