Księgozbiór: Zielone słońce
 
Title:      Zielone słońce
Categories:      Dla młodzieży
BookID:      99904446673
Authors:      Zbigniew Kowerczyk
ISBN-10(13):      978-83-63818-08-1
Publisher:      Papierowy Motyl
Publication date:      2013
Number of pages:      310
Language:      Not specified
Price:      25.00 PLN
Rating:      0 
Picture:      cover
Description:      Nawet w życiu największych, szkolnych łobuzów nadchodzi taki moment, kiedy dotychczasowe psikusy przestają wystarczać, a w ich miejsce przychodzi znudzenie i rutyna. Na wszystko jednak znajdzie się sposób! Grupka przyjaciół z internatu dla niedowidzących i niewidomych zakłada specjalną, tajną grupę śledczą, która ma za zadanie łapać złodziei, bronić uciśnionych i jak się potem okaże wyjaśniać zjawiska paranormalne.
Pierwsze zadanie jakiego się podejmują - znalezienie złodzieja słodkości, z pozoru błahe i nieciekawe, w krótkim czasie staje się sprawdzianem dla wyobraźni i sprytu chłopców. A to przecież dopiero początek! Okazuje się, że w Internacie nie brakuje spraw do wyjaśnienia, a w budzące niejasności sprawy zamieszani są nie tylko uczniowie…
"Zielone Słońce" to barwna opowieść, pełna niezwykłych zwrotów akcji, błyskotliwych dialogów i sporej dawki humoru. Mimo, iż często poruszane są w niej tematy trudne, autor podaje je w lekkiej i przystępnej formie, która jednak nie odbiera tym sprawom ważności, pozwala raczej spojrzeć na zagadnienie z pewnym dystansem.