Księgozbiór: Jezioro Osobliwości
 
Title:      Jezioro Osobliwości
Categories:      Dla młodzieży
BookID:      99906327740
Authors:      Krystyna Siesicka
ISBN-10(13):      978-83-65345-23-3
Publisher:      Akapit Press
Publication date:      2016
Number of pages:      244
Language:      Not specified
Price:      14.93 PLN
Rating:      0 
Picture:      cover
Description:     

Oto "Jezioro Osobliwości" - jedna z najchętniej czytanych przez młodzież książek Krystyny Siesickiej. Wielowątkowa, zawieszona między warszawskim pejzażem ulic a harcerskimi namiotami pod Nidzicą, o fabule zbudowanej na rodzinnych konfliktach i dziewczyńskich rozterkach, dalekiej od wygładzonych treści.

Krystyna Siesicka mówi o niej: "...kiedy pisałam "Jezioro Osobliwości" nie przypuszczałam, że ta książka stanie się aż tak popularna. A już na pewno kończąc ją, nie sądziłam, że Marta i Michał będą do mnie wracać. Przeciwnie, byłam pewna, że po ostatniej kropce rozstanę się z nimi na zawsze. A jednak do dziś myślę o moich bohaterach z zadumą, zwłaszcza kiedy odpowiadam na Wasze - jakże często! - zadawane mi pytanie: - I co się z nimi później stało...?"

Jednak ani autorka, ani reżyser Jan Batory, który na podstawie "Jeziora Osobowości" zrealizował film fabularny, nie dali nam jasnej odpowiedzi na to pytanie. Zapraszamy do przeczytania tej książki, bo może to właśnie Wasza wyobraźnia odkryje w końcu dalsze losy Marty i Michała, Anny i Wiktora, a także Patryka w tle.