Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Archiwum

4 Tygodnie do Coperniconu

 

4 tygodnie… zostały do rozpoczęcia Festiwalu Gier i Fantastyki „Copernicon”. Powoli kończy się czas zgłaszania punktów programu, a organizatorzy powoli przymierzają się do rozpisania tych zgłoszeń godzinowo i dniowo. Jedno jest pewne – będzie się działo! Więcej w rozwinięciu!!!

Impreza zyskała duże wsparcie ze strony Empiku (http://www.empik.com), który tym samym został sponsorem głównym Festiwalu, oraz ze strony portalu Kawerna (https://www.kawerna.pl), który stał się z kolei patronem głównym Coperniconu. Dziękujemy! Niedawno światło dzienne ujrzał wywiad telewizji internetowej z głównym koordynatorem imprezy – obejrzeć go możecie na stronie http://www.torun24.tv lub na stronie Coperniconu w dziale „media o nas”.

Znana jest już pełna lista gości i pisarzy, którzy Copernicon odwiedzą, a będzie to aż 20 osób! Jarosław Błotny, Anna Brzezińska, Krzysztof Chmielewski, Andrzej Ciosański, Stefan Darda, Rafał Dębski, Dariusz Domagalski, Jarosław Grzędowicz, Witold Jabłoński, Maja Lidia Kossakowska, Jacek L. Komuda, Piotr Kościński, Jacek Kowalski, Marcin Mortka, Łukasz Orbitowski, Rafał W. Orkan, Piotr Rogoża, Szczepan Twardoch, Rafał A. Ziemkiewicz i Michał Zygmunt – to cała galaktyka polskiej fantastyki 🙂 Spotkania autorskie na Coperniconie, spotkanie autorskie w Empiku, premiera dwóch nowych powieści, prelekcje prowadzone przez autorów – to wszystko czeka na Was w Toruniu.

Program rośnie jak na drożdżach: ponad 50 prelekcji z zakresu RPG, literatury, kina, teatru, mangi, star wars, itd. (szczegóły na http://www.copernicon.pl/prelekcje), ponad 20 LARPów najróżniejszych organizowanych przez wielu uznanych larpmistrzów z całej Polski (szczegóły na http://www.copernicon.pl/larpy), ponad 20 różnych turniejów i konkursów a wśród nich jedyny w Polsce turniej gry karcianej Grunwald – walka 600-lecia, dwie eliminacje Magica do cyklu GrandPrix, turniej szlacheckiej gry karcianej Veto! Oprócz tego koncerty, fireshow, pokazy rycerskie i rekonstrukcyjne (w tym legiony rzymskie i… legiony ze świata Star Wars – 501 i Rebel Legion), nie zapominamy także o sobotnim korowodzie i akcji krwiodawstwa oraz o grze miejskiej. Szczegóły znajdują się na naszej stronie.

Festiwal Gier i Fantastyki „Copernicon 2010” rozwija się coraz szybciej i już dziś można powiedzieć, że w Toruniu odbędzie się duża impreza. Kolejne atrakcje powstają i będziemy Was nich informować – najszybsze źródło informacji o imprezie to nasz facebookowy kanał http://www.facebook.com/copernicon – serdecznie zapraszamy!

 

Plakat Copernicon 2010