Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Archiwum

Copernicon pod skrzydłami Kawerny

Czas ucieka coraz szybciej i do Coperniconu nad którym objęła patronat medialny Kawerna, zostało już tylko niecałych 7 tygodni. Czas przyszedł by dać Wam znać co się w ostatnich dniach i tygodniach działo, jak impreza się rozwija i czego możecie się na niej spodziewać. Przedstawiamy wam informację od organizatorów Coperniconu.

Na wstępie informacje o naszych promotorach i sponsorach, bez których Copernicon nie doszedłby do skutku. Patronami honorowymi naszej imprezy zostali: Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki, Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski oraz Miejska Instytucja Kultury Toruń 2016. Wsparcie dla imprezy przyszło także ze strony wydawnictw Portal, Fabryka Słów, Rebis i Kuźnia Gier, zaś patronatem medialnym objęły nas media regionalne w postaci Agencji i Radia GRA, Gazety Pomorskiej i telewizji internetowej Toruń24. Ostatnie tygodnie upłynęły nam także na zabiegach o wsparcie medialne ze strony serwisów fanowskich i efektem tego stało się nawiązanie współpracy z Tawerną RPG, Kawerną, E-Play, Bastionem Fanów Star Wars, Gildią,pl, Fahrenheitem, Qfant i GryFabularne.tv. Dzięki temu dziś możemy pochwalić się różnorakim wsparciem przeszło 20 redakcji i instytucji. Pełna lista patronów imprezy znajduje się pod adresem http://www.copernicon.pl/patronaty.

Istotną częścią Coperniconu będą spotkania autorskie. Na naszym facebookowym i twitterowym kanale informujemy Was na bieżąco o tym kto do nas przyjedzie, ale w ramach podsumowania ostatnich tygodni informujemy także tu 🙂 Piotrek Rogoża, Jarosław Błotny, Rafał A. Ziemkiewicz, Łukasz Orbitowski, Szczepan Twardoch oraz Jędrek z Zamku Chojnik – to ostatnio potwierdzeni goście. W sumie mamy zapowiedzianych 14 nazwisk i walczymy dla Was o więcej 🙂 O naszych gościach poczytać możecie na stronie http://www.copernicon.pl/goscie.

Oczywiście nie zaniedbujemy także pozostałych bloków programu – już teraz mamy Games Room, w którym zagrać będzie można w blisko 100 różnych planszówek i wziąć udział w turniejach, m.in. gry RISK i gry Talisman: Magia i Miecz. Rozwija się program Manga Roomu i bloku Star Wars, który powstaje przy udziale ekipy z Toruńskiego Imperium Star Wars. Gorąco zachęcamy Was do wzięcia udziału w Turnieju o Tytuł Mistrza Twierdzy Toruń – jest to turniej Mistrzów Gry, w którym w rolę jury wcielają się gracze biorący udział w turniejowych sesjach. Więcej o tym i innych atrakcjach blok RPG znajdziecie na stronie http://www.copernicon.pl/rpg. Jeśli jesteśmy przy konkursach to muszę Wam przypomnieć o trwających konkursach: literackim, plastycznym i na plakat promując nasza imprezę (http://www.copernicon.pl/konkursy). Warto się z nimi zapoznać i oczywiście wziąć w nich udział. Dzięki wsparciu Kuźni Gier na Coperniconie nie zabraknie Wolsunga i VETO (w tym przypadku pracujemy także nad turniejem).

Warto wspomnieć o koncertach, które powoli zaczynają się już klarować. W ramach „Coperniconu” będziecie mogli wziąć udział w dwóch wieczorach koncertów – wieczór folkowy i wieczór rockowy. Na stronie http://www.copernicon.pl/koncerty znajdziecie aktualizowane oczywiście informacje na temat kapel, które dla Was zagrają. Dla uczestników Festiwalu koncerty są za free.

Na koniec chcemy Was zaprosić na specjalne wydarzenie, które będzie miało miejsce w piątkowy wieczór, 15 października. Wraz z Fabryką Słów i Jarosławem Błotnym gorąco zapraszamy na premierę powieści „Wergeld Królów”, która tego właśnie dnia trafi na półki księgarń w całym kraju, a podczas Coperniconu będzie można w tym szczególnym dniu porozmawiać z jej autorem – zadając mu masę niewygodnych pytań 🙂 Spotkanie uświetnią rzymscy legioniści, którzy specjalnie na tę okazję przeskoczą portalem do naszych czasów. Więcej o książce i spotkaniu z Jarosławem Błotnym już wkrótce na naszej stronie.