Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Archiwum

Coperniconowe Premiery książkowe

Anna Brzezińska „Wiedźma z Wilżyńskiej doliny”

Wyd. Agencja Wydawnicza RUNA – 16 października premierę ma najnowsza powieść największej obok Andrzej Sapkowskiego pisarki fantasy Anny Brzezińskiej. Na tę okazję przygotowujemy dla uczestników Coperniconu nie lada spotkanie – pokój urządzony na wzór wiejskiej chaty, prawdziwa wiedźma krążąca pośród uczestników spotkania, spotkanie z autorką i dyskusja o pomyśle i książce, podpisywanie egzemplarzy i czytanie fragmentu powieści. Anna Brzezińska, Runa, i my – serdecznie zapraszamy!

Babunia Jagódka lubi proste życie. Święty spokój, gorzałkę i jurnego parobka. Ale wielki świat zewsząd wali do jej obejścia. Rycerstwo złośliwie urządza polowanie na smoka. Chłopstwo pod nieobecność feudała chce parcelować folwark. Syn najbogatszego gospodarza znajduje w pniu drzewa rusałkę i zakochuje się w niej na umór. Bogobojna gospodyni chce się pozbyć męża, a inna, wprost przeciwnie, chce ich mieć aż dwóch. A co najgorsze, prześladują ją dzieci, szukające w lesie swej matki-księżniczki, którą podobno porwała okrutna wiedźma.

Kawerna jest patronem medialnym nowej książki Anny Brzezińskiej. 

 

OiumJarosław Błotny „Wergeld Królów”

Wyd. Fabryka Słów – 15 października swoją premierę ma powieść niezwykła i specjalnie na tę okazję przygotowujemy wydarzenie bez precedensu – prawdziwi rzymscy Legioniści, senatorzy, opowieść o Rzymie. Spotkanie z autorem, dyskusja o książce, czytanie jej fragmentu, podpisywanie egzemplarzy. Wraz z Jarosławem Błotnym i Fabryką Słów zapraszamy Was na to niezwykłe spotkanie.

Jarosław Błotny zafundował nam danie niezwykłe… niczym alchemik odmierzył w doskonałych proporcjach i zmieszał w swej powieści starożytny (acz zaskakująco nowoczesny) Rzym wojujący o poszerzenie swych granic oraz wynikające z tego stosunki z ludami pogranicza, ich religie i wierzenia. Pokazał system prawny Imperium, rozterki głównego bohatera, filozoficzne rozważania nad naturą społeczeństw i religii. Doprawił to szczyptą seksu, opisów bitew i polityki. Nadchodząca wielkimi krokami premiera powieści „Wergeld Królów” przyniesie nam już niedługo dojrzałe i wciągające dzieło, w którym prolog nas kopie, a potem jest tylko lepiej…

Kawerna jest patronem medialnym książki Jarosława Błotnego.