Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Archiwum

Dragon Age II oficjalnie zapowiedziany!

Kwestią czasu było by Electronic Arts wraz z BioWare zapowiedziało Dragon Age II, kontynuację jednego z najlepszych cRPG roku 2009.
Kilka ogólnych informacji na temat gry:
Wcielimy się w człowieka imieniem Hawke, jednego z niewielu ocalałych ze starcia z mrocznymi pomiotami, naszemu bohaterowi w przeżyciu pomoże kompania śmiałków, których wybierzemy sami. Decyzje, które podejmiemy, będą miały wpływ na rozwój otaczającego gracza świata. Zaczniemy od roli „uchodźcy-nędzarza” by z czasem urosnąć w siłę i władzę, zdobyć fortunę i stać się czempionem. W związku z odgórnym przydzieleniem nam postaci głównego bohatera w grze nie będzie kreatora postaci, dlatego nie będziemy mogli stworzyć od podstaw wirtualnego alter ego. Dostaniemy trzy drogi rozwoju do wyboru (klasy postaci): wojownik, mag oraz łotrzyk.

Zmieni się oprawa graficzna gry, a to za sprawą nowego silnika. Według zapowiedzi w sekwencjach walki również zajdą zmiany, poprawi się również praca kamery. Gracze mogą spodziewać się klimatu znanego z filmów i wciągającej fabuły.
Twórcy zapowiadają, że gra ujrzy światło dzienne w marcu 2011 roku, a platformami docelowymi są PC, Xbox 360 oraz Playstation 3. Gra ukaże się w polskiej wersji językowej.