Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Archiwum

Egmontowe zapowiedzi komiksów na listopad

Miesięcznik Star Wars Komiks przedstawia na 48 stronach zamknięte opowieści komiksowe z odległej galaktyki. W numerze 11/2010 znalazły się trzy historie:

ŚMIERĆ KAPITANA TARPALSA
Jar Jar Binks to najbardziej znany przedstawiciel ziemno-wodnej rasy Gungan, zamieszkującej planetę Naboo. W filmie Mroczne Widmo Qui-Gon Jinn i Obi-Wan Kenobi spotykają go nad brzegiem wody, a przy tym dowiadują się, że został wygnany ze swojej społeczności. Komiks przedstawia wydarzenia poprzedzające owo spotkanie.

BRATERSTWO BRONI
Bitwa o Kamino rozegrała się dwa miesiące po wybuchu wojen klonów. Dzięki informacjom, które zdobyli Quinlan Vos (działający jako szpieg o pseudonimie Korto) oraz Aayla Secura, strona republikańska znała plany ataku Separatystów. Ponieważ Kaminoanie klonowali żołnierzy dla Republiki, obrona planety mogła zdecydować o losach całej wojny, o czym doskonale wiedzieli Obi-Wan i Anakin Skywalker.

DZIEDZICTWO JANGA
Główną bohaterką drugiego komiksu poświęconego bitwie o Kamino jest Shaak Ti, Torgutanka, znana z filmu Atak klonów członkini Rady Jedi. Kluczową rolę w opowieści odgrywają klony ARC, elitarny wariant żołnierzy klonów. Żołnierze ci, choć stosunkowo nieliczni, wywarli później duży wpływ na przebieg zmagań na Siódmy tom comiesięcznej antologii komiksów fantasy. Każdy tom antologii zawiera trzy albumy z różnych serii autorstwa znanych twórców zachodnioeuropejskich, a także humorystyczne stripy.

 

W tym tomie Fantasy komiks:
Kontynuacje serii: Lasy Opalu tom 5 – Seria napisana przez Christophe’a Arlestona (serie ze świata Troy), a zilustrowana przez Philippe’a Pelleta (Les Guerriers).
Darko i jego bliscy wydostali się z lochów władcy miasta Nenuf, ale wciąż muszą uciekać przed wojskami okrutnych kapłanów Światła. Teraz przedzierają się przez dżunglę na pograniczu Pięciu Królestw i wrogiego im Cesarstwa Mardozu. Usiłują znaleźć zagubione w deszczowym lesie miasteczko Jedenaście Korzeni. Właśnie tam spodziewają się dostać wskazówkę, gdzie należy szukać kryjówki Tytanów, dzięki którym do świata Opalu powróci dobro i sprawiedliwość.

Zaraza tom 2 – Seria napisana przez francuskiego scenarzystę Jean-Charlesa Gaudina (twórcę znanych cykli Marlysa i Garous), a narysowana przez Frédérica Peyneta (Les Apatrides i Toran).
Wyprawa wojowników z różnych plemion zamieszkałych nad wielką rzeką podąża w nieznane, aby odnaleźć źródło śmiertelnej zarazy. Do Oldisów i Buruwnów dołączają nawet przedstawiciele zwykle trzymającego się na uboczu ludu Albintów. Ekspedycja wkracza na Szare Ziemie, kontrolowane przez bezlitosnych najemników Bromsów. Komu jednak służą Bromsi? Jeśli bohaterowie się tego dowiedzą, odkryją też prawdziwą przyczynę zarazy.

Rozbitkowie z Ythaq tom 5: Scenariusz autorstwa sławnego Christophe’a Arlestona (serie ze świata Troy), a rysunki – Adriena Flocha (Sloka).
Garstka rozbitków z ziemskiego statku kosmicznego dociera wreszcie na północne rubieże świata Ythaq, gdzie spoczywa główna część wraku ich macierzystego liniowca. Niestety, jest oblężona przez hordy barbarzyńskiego wodza Kengisa. Ten zaś zamierza zawładnąć statkiem i tajemnicami nowoczesnej technologii. Sytuację bohaterów komplikuje fakt, że ich stary wróg, wódz tubylczych najemników Dżokas, okazuje się bardzo bogatym i wpływowym Ziemianinem. Jak i po co znalazł się przed laty na tej zagubionej w bezmiarze kosmosu planecie? Odpowiedź na to pytanie okaże się kluczem do wyjaśnienia tajemnicy świata Ythaq.

Stripy humorystyczne:
Gobliny – krótkie opowieści o złośliwych i głupawych stworach, które mają wielkie marzenie: chcą zostać bohaterami z legend.
Heroic Pizza – także w światach fantasy wszyscy lubią pizzę. A jej dostawcy mogą być pewni, że przeżyją pełne magii przygody.
Barbok i Blondella – wydawałoby się, że łakomy smok i czekająca na prawdziwą miłość księżniczka to niezbyt dobrana para przyjaciół. Ale pozory mylą!

Oraz artykuł:
Podróże po Akbarze – Prezentacja jednej z najsławniejszych serii fantasy, W poszukiwaniu Ptaka Czasu, popularnego scenarzysty i rysownika Regisa Loisela. W kolekcji Klubu Świata Komiksu w listopadzie 2010 r. ukazuje się najnowszy tom tego cyklu, Droga Łowcy.

 

 

Star Wars: Rycerze Starej Republiki
Zaślepieni nienawiścią. Rycerze cierpienia, tom 4
Scenariusz: John Jackson Miller
Rysunki: Bong Dazo, Dustin Weaver, Dan Parsons
Przekład: Jacek Drewnowski
Objętość: 144 strony
Format: 150 x 228 mm

Uciekający padawan Zayne Carrick – fałszywie oskarżony o zabójstwo innych uczniów Jedi – nigdy nie miał szczęścia.
Bogaty przemysłowiec, chcący umocnić pozycję ojczystej planety, zleca skonstruowanie broni, która zagraża bezpieczeństwu całej Republiki… Kluczową rolę w projekcie odgrywa przyjaciel Zayne’a, szalony geniusz Camper!
Gdy na Taris napadają wojowniczy Mandalorianie, Zayne wraca, by pomóc w obronie planety, lecz zostaje oskarżony o doprowadzenie do inwazji. Co gorsza, staje się sojusznikiem pewnej Jedi, której bardziej zależy na jego śmierci niż na ratowaniu planety.
Na domiar złego jedyna dziewczyna, z którą Zayne’a kiedykolwiek coś łączyło, wierzy oficjalnej propagandzie i uważa go za mordercę. Chce go zabić, by pomścić śmierć swojego brata!