Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Archiwum

Ewa Białołęcka i Kawerna czyli III spotkanie autorskie w Bookarni.

Ewa Białołęcka, nazywana pierwszą damą polskiej fantastyki, była gościem trzeciego spotkania autorskiego zorganizowanego przez Kawernę. Gorąco dziękujemy Bookarnii oraz Wydawnictwu RUNA, którzy współtworzyli z nami to wydarzenie. Dla tych, którzy nie mogli się pojawić, prezentujemy poniżej zdjęcia.

Spotkanie zaczęło się bez poślizgu, o godzinie 18.30 dnia 18 czerwca. Pogoda nam dopisała i za oknem słychać było śpiew ptaków w ten piękny, ciepły wieczór. O czym rozmawialiśmy? Zarówno o samej osobie pisarki, jak i planach wydawniczych na przyszłość. Autorka wyjawiła nam plany kontynuacji powieści Wiedźma.com.pl jak i Róży Selerbergu. Mieliśmy też przyjemność poznać najnowszy fragment powstającej i planowanej na ten rok kontynuacji kronik drugiego kręgu zatytułowanej Czas złych baśni, który to odczytała sama pisarka.

Przybycie Diny Kogan, tłumaczki książek na język rosyjski, dodało nieco smaku – dzięki niej dowiedzieliśmy się, jak wygląda proces popularyzacji książek bohaterki spotkania u naszych wschodnich sąsiadów. Co jeszcze ciekawe autorka, zachęcona słowami jednego z uczestników, obiecała napisać w przyszłości powieść o zombie. Na koniec dwójka szczęśliwców mogła wrócić do domu z egzemplarzem Róży Selerbergu z autografem pisarki. Gratulujemy im serdecznie i dziękujemy Wam za przybycie.

Galeria ze spotkania autorstwa Zen-a , dziękujemy także Drumsandowi za parę zdjęć^^