Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Archiwum

Filmowe Newsy

W 2010 czeka nas kilka filmów na które niewątpliwie warto się wybrać do kina. Choćby z czystej ciekawości, co to z tego wszystkiego wyszło. Mam nadzieję, że kilka informacji zachęci Was do odwiedzenia kina i zweryfikowania moich obaw i nadziei…Prince of Persia. The Sands of Time
  

Wielkimi krokami nadchodzi ekranizacja słynnej na cały świat sagi gier komputerowych opowiadających o przygodach perskiego księcia. Mam dla Was dobrą i średnią wiadomość. Dobrą jest już samo to, że za reżyserię nie wziął się Uve Boll, który poluje na wszystko, co z grami związane, po czym chrzani to dokumentnie. Kręcić Księcia będzie Mike Newell, znany między innymi z napisów końcowych Harego Pottera i Czary ognia. Wybór reżysera, który sprawdził się w produkcji dla młodszych widzów nie jest przypadkowy, z czym wiąże się ta średnia wiadomość. Prawa do ekranizacji wykupiła wytwórnia filmowa Walt’a Disney’a. Z tego możemy wnioskować, że Prince of Persia: The Sands of Time skierowany będzie głównie do dzieci i młodzieży. Nie mniej sądząc po trailerze możemy spodziewać się bardzo spektakularnego widowiska. Jak sprawa będzie wyglądać w praktyce? Dowiemy się 25 maja.

Iron Man 2
 

Chyba nikt nie miał złudzeń, że po sukcesie kasowym pierwszej części przygód człowieka z żelaza Marvel studios wypuści kontynuację. Odpowiedzialna za nią będzie “stara” ekipa, która zadbać ma, żeby sequel niczym nie ustępował dobrej części pierwszej. Dodatkową gwarancją są słowa Roberta Downey Jr., który w jednym z wywiadów, udzielonych po premierze “jedynki” powiedział, że jako fan komiksu gotów jest zagrać w kilkunastu sequelach, o ile będą tak dobre jak pierwsza część. Aktora zobaczymy po raz kolejny w głównej roli (dodatkowo z bardzo znanych twarzy zagra też Samuel L. Jackson), co znaczy, że scenariusz go przekonał. Czy przekona też widzów w kinie? Dowiemy się 30 kwietnia.
The Crazies (Opętani)


alt

 

Na koniec trochę horroru. Mody na remake’i ciąg dalszy. Tym razem na tapecie stary scenariusz George A Romero z 1973 roku. Zapowiada nam się kolejny film w stylu Świtu Żywych Trupów, czy 28 dni później. Opętani mają opowiadać historię małego miasteczka, którego mieszkańcy, z niewiadomych przyczyn zaczynają wariować. Może być ciekawie. Na dokładkę powiem, że producentem wykonawczym został właśnie wyżej wymieniony Romero. Ten pan zna się na robieniu filmów o żywych trupach jak nikt inny, więc może wreszcie The Crazies postarają się zrzucić z piedestału angielsko-amerykańską serię filmów o zombie. Czy do tego dojdzie przekonamy się lada dzień, bo już 5 marca.Nightmare of Elm Street


alt

 

Nowy koszmar budzi w sercach fanów serii wielkie nadzieje i wielkie obawy. Czy nowy Freddy podzieli marny los nowego Jasona? Czy możemy ufać New Line Cinema (bądź co bądź jednej z lepszych wytwórni filmowych gatunku) i czy mało znany reżyser jakim jest Samuel Bayer podoła wyzwaniu zaspokojenia oczekiwań widowni? Nie chcę nic sugerować. Niech każdy z Was osądzi to we własnym zakresie. Niestety w roli Krugera nie zobaczymy już Roberta Englunda. Na domiar złego jedyną rzeczą, jaką ojciec serii, Wes Craven zrobił dla tego filmu, było dostarczenie materiałów potrzebnych do napisania scenariusza. Trailer oczywiście budzi jakieś nadzieje, ale nie oszukujmy się. One właśnie po to są. Co z filmu wyjdzie zobaczymy 14 maja. Ja na film pójdę tak, czy inaczej, choćby z samego sentymentu do Freda i czystej ciekawości.