Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Archiwum

Fotorelacja ze spotkania z Jakubem Ćwiekiem

Wczoraj, 18 sierpnia, na zaproszenie Kawerny i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Józefa Wybickiego w Sopocie, przyjechał na spotkanie autorskie Jakub Ćwiek. Fani wypełnili salę tak szczelnie, że nie było gdzie dostawić krzeseł. Rozmawialiśmy o Krzyżu Południa, której to książki Kawerna jest patronem medialnym. Zahaczyliśmy przy tym o tematy fanatyzmu religijnego, kultów voodoo, wojny secesyjnej, steampunku i… gaf w pisaniu, które spowodowały swobodną lewitację laptopa pisarza w kierunku ściany. Rozmawialiśmy także o planach Kuby, dzięki czemu wiemy, że w tym roku, jeśli tylko czas pozwoli, pojawi się Ofensywa Szulerów 2, a w następnym – Kłamca 4, zamykający cykl o Lokim. Gdzieś w międzyczasie ukaże się Dreszcz (nowi bogowie, nowy cykl) i obowiązkowo – kontynuacja Krzyża Południa, w którym dostaniemy znaczniej więcej Jeremiasza Crossa.

Wśród gości pojawili się koledzy po fachu Kuby – Ewa Białołęcka i Michał Krzywicki. Na sam koniec przygotowaliśmy niespodziankę dla gości – dwie osoby wygrały Krzyż Południa, a pozostali uczestnicy, dzięki sklepowi internetowemu Amazonka, otrzymali dziesięć książek z cyklu Kłamca. Oczywiście nie zabrakło ZOMBIE

Dziękujemy naszym sponsorom, Agencji Wydawniczej RUNA, Miejskiej Bibliotece Publicznej miasta Sopot, sklepowi internetowemu Amazonka, a także patronom medialnym – Radiu Eska i portalowi MMTrójmiasto.

Zapraszamy do galerii zdjęć, których autorem jest nasz stały i genialny fotograf – Krystian Plewiński.
Całą galerię znajdziecie na facebookowej stronie Kawerny -> pod tym linkiem.